У Івано-Франківську відбудеться перший офіційний Папський Повний Відпуст біля Чудотворної Ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської

 

 

28 серпня, в день Успіння Пресвятої Богородиці, мешканцям Івано-Франківська та області пропонують стати учасниками цієї масової історичної події, що відбудеться в церкві Святого Івана Хрестителя, - першого офіційного Папського Повного Відпусту біля Чудотворної Ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської.

 

Церква розташований неподалік ріки Бистриці Надвірнянської, за адресою вул.Микитинецька, 27б. Слава про храм вийшла за межі міста й шириться світом уже давно. Хоча невеличкій дерев'яній богослужбовій каплиці лише 7-й рік.

 

У цій церкві збуваються мрії. Так стверджують її парафіяни та прихожани. Вони постійно діляться новими свідченнями чудодійності ікони. Щоденно в храмі – вдячні віряни, яким ікона допомогла зцілитися. Приходять сюди із найважчими хворобами. Вчителька математики – пані Світлана – каже, її недуга не була настільки серйозною, проте дошкуляла неабияк. Усі руки жінки раптово вкрилися численними бородавками, яких нічим не могла позбутися. Молитви на зцілення біля ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської дали позитивний результат уже невдовзі – все минулося. В липні до церкви завітали мама з дочкою. Перша – безробітна, друга – абітурієнтка. Молитва на вервиці до Богородиці, що розв’язує вузли тривала 9 днів. Вона дала швидкий ефект: уже на четвертий день жінка отримала пропозицію праці. Тож завершувала вже не прохальну, а подячну молитву донька, яка вступила до вузу, самостійно – за себе та маму, котра взялася до праці. Таких свідчень, а також нових вотів – реліквій, якими вшановують ікону за її добрі дива - в отця Володимира Вінтоніва, настоятеля храму Святого Івана Хрестителя, назбиралося чимало – вистачить для доброї колекції, що продовжує невпинно поповнюватися.

 

Впродовж кількох сотень років відома на всю Європу своїми надзвичайними властивостями, Ікона, продовжує творити численні дива та здобула новітнє визнання Ватикану. Літургійні свята Богородиці стали датами повних відпустів біля головної Ікони міста після отримання Образом в березні 2016 року надзвичайних привілеїв із Риму. Значно більше можливостей для звільнення не лише від гріхів, але й їхніх наслідків – ось яку можливість презентує Ватиканський Декрет.

 

З нагоди Ювілейного Року Божого Милосердя в суботу, тут відбудуться також Свята Тайна зцілення — Соборування, нічні чування й концерт духовної пісні. Буде нагода приступити до Сповіді. Сама ж святкова Архієрейська літургія за участі Преосвященного Владики Йосафата Мощича розпочнеться в неділю 28 серпня о 12.00 год.

 

«Відпуст – це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта. Відпусту досягає за певних умов християнин, відповідно наставлений, через посередництво Церкви, яка як служителька Відкуплення розділяє і дає його своєю владою зі скарбниці заслуг Христа і святих» (Павло VI, Апостольська Конституція Indulgentiarumdoctrina, 1).

«Відпуст є частковий і повний, залежно від того, чи він звільняє від дочасної кари за гріхи частково чи цілком» (Павло VI, Апостольська Конституція Indulgentiarumdoctrina, 2).

 

Покарання за гріхи: «Щоб зрозуміти це вчення і практику Церкви, треба враху­вати, що гріх має подвійний наслідок. Важкий гріх позбавляє нас спільності з Богом, а через те робить нас нездатними до вічного життя, позбавлення якого називається «вічною карою» за гріх. З іншого боку, будь-який гріх, навіть легкий, викликає нездорове прив’язання до творінь, яке потребує очищення чи тут, на землі, чи після смерті у стані, який називається Чисти­ли­щем. Це очищення звільняє від того, що називають «дочас­ною карою» за гріх» (Катехизм Католицької Церкви, п.1472).

"Прощення гріха і відновлення спілкування з Богом веде за собою відпущення вічної кари за гріх. Але дочасні кари за гріх залишаються. Християнин повинен намагатися, терпляче переносячи страждання і всілякі випробовування і в кінці спокійно приймаючи смерть, приймати дочасні кари за гріх як благодать; він повинен старатися через діла милосердя і любові, а також через молитву і різні покутні практики цілком звільнитися від «старої людини» «й одягнутись у нову людину» (Катехизм Католицької Церкви, п.1473).

 

Відпуст, отриманий від Бога через посередництво Церкви

«Відпуст отримується через Церкву, яка силою влади в’язати і роз­в’язувати, даною їй Ісусом Христом, діє на користь християнина і відкриває йому скарб заслуг Христа і святих, щоб вірний отримав від Отця милосердя відпущення дочасної кари за гріхи. Тому Церква хоче не тільки прийти на допомогу християнинові, а також заохотити його до діл побожності, покути і любові» (Катехизм Католицької Церкви, п. 1478).

«Оскільки померлі християни на шляху очищення також є членами того ж спілкування святих, ми можемо допомогти їм, серед іншого, отримуючи для них відпусти, щоб вони були звільнені від дочасної кари за свої гріхи» (Катехизм Католицької Церкви, п. 1479).

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ікона Матері Божої Ласкавої Станіславівської. Ремейки, фейки і боротьба за тренд

Зцілення іконою. Івано-франківець після вогнепального поранення в голову видужує (фото)

В Івано-Франківську пройде відпуст до ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської

«З Творцем ти можеш все!!!». Іванофранківці зцілюються біля ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської

В Івано-Франківську біля чудотворної ікони молитимуться за абітурієнтів


25.08.2016 976 0
Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2269
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

886
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

932
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

941 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2830 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1489

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

567

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

675

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

350

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1028
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2116
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1093
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

815
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

349
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15000
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7314
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

752
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

305
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

218
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

309
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

593
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1047