У Івано-Франківську надають соціальну, медичну і психологічну реабілітацію демобілізованих воїнам

 

 

На сьогодні актуальним є питання соціальної, медичної і психологічної реабілітації демобілізованих воїнів, які повертаються із зони АТО.

 

Директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська розповіла про постанову Кабміну, яка передбачає надання одноразової матеріальної допомоги демобілізованим.

 

"Допомога громадянам, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції, і на момент призову працювали, визначається в розмірі середньої заробітної плати на день призову, але не менше мінімальної заробітної плати. Для громадян, які на момент призову не працювали, це мінімальна заробітна плата, встановлена на день призову. Тобто всі демобілізовані отримають одноразову допомогу”, – наголосила Олександра Заклинська.

 

Ця виплата буде здійснюватися через Департамент соціальної політики за умови подання військкоматом усіх підтверджуючих документів. Людина звертається у військкомат, там фіксують її повернення, формують пакет документів і передають його у Департамент соціальної політики, який перераховує кошти на розрахунковий рахунок демобілізованого.

 

Окрім того, є розпорядження Кабінету Міністрів, згідно якого розроблено і затверджено план заходів щодо медичної, психологічної і професійної реабілітації і соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Цей план заходів передбачає різностороннє охоплення категорії людей, які повертаються із зони АТО і потребують підтримки відповідних служб, а також членів їхніх родин.

 

„Визначено заходи по медицині, по соціальному захисту, по центрах соціальних служб та центрів зайнятості. На виконання цього розпорядження в місті розроблено план заходів з даного питання. Це – розробка дорожньої карти для учасників АТО, робота із демобілізованими та членами їхніх сімей у режимі „єдиного вікна”, щоб людина не ходила по чиновницьких кабінетах, а могла прийти в одне місце і отримати увесь необхідний комплекс допомоги, або хоча б скерування, де мають вирішити конкретну проблему. Є напрацювання щодо роботи центру психологічної допомоги при центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адже допомоги, підтримки та реабілітації потребують не тільки особи, які повертаються із зони АТО, але і члени їхніх родин, зокрема діти”, – сказала Олександра Заклинська.

 

Вона зауважила, що важливою є робота із волонтерськими організаціями, так у Департаменті соціальної політики є напрацювання щодо співпраці з благодійним фондом „Крок назустріч”, який зараз надає безкоштовну психологічну допомогу усім постраждалим від військових дій в зоні АТО. Туди можуть звертатися як демобілізовані, так і члени їхніх сімей.

 

Гострим залишається питання санаторно-курортного оздоровлення демобілізованих. Підписана угода з Моршинським центром реабілітації „Говерла”, і цього року в зазначений центр відправили чотирьох поранених на оздоровлення та медичну реабілітацію.

 

За словами Олександри Заклинської, важливим є питання працевлаштування демобілізованих. Якщо людина пішла з певного місця роботи і підприємство зберігає за нею робоче місце до півтора року, то по-перше, підприємство отримує від держави компенсацію по кожному робочому місцю за кожного мобілізованого працівника, а по-друге, демобілізований повертається на своє робоче місце. Якщо ж людина перед мобілізацією звільнилася з роботи або не працювала, їй треба допомогти в пошуку робочого місця, і над цим у Івано-Франківську працює центр зайнятості.

 

Вже розпочато роботу з виплати одноразової грошової допомоги демобілізованим. Є уже дев’ять звернень, над якими у Департаменті працюють: перевіряють документи, подані військоматом, відкривають рахунки в казначействі, отримано паспорт бюджетної програми.


27.05.2015 392 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

236
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13390 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1508
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

825
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6039
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1678

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

599

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1422

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1236

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1135
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

482
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

618
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1531
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

560
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

845
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5880
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13442
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

193
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

495
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

444
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

754 2