У Яремче фахівці з усієї України обговорили нові підходи у дерматовенерології (фото)

Шостий рік поспіль у Яремче відбулась науково-практична конференція «Прикарпатські дерматовенерологічні дні».

Сюди з’їхалися провідні спеціалісти галузі з різних областей України. Цього року подію приурочили також до 75-річчя шкірвендиспансеру, інформує Фіртка з посиланням на ІФНМУ.

Як зазначив завідувач кафедри дерматології та венерології ІФНМУ доцент Олександр Александрук, щоразу ця подія є корисна насамперед обміном досвіду між професіоналами у своїй галузі. Зокрема, йдеться про підходи у лікуванні та навіть застосування нових практик.

Також під час конференції учасники обговорювали необхідність реформування дерматовенерологічної служби, діагностики та лікування хвороб шкіри та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

«Іноді нова інформація відкриває нові перспективи або ж диктує потребу зупинитися на якомусь етапі, - говорить науковець Александрук. – Тому насамперед лікар має ставитися критично до будь-якої інформації, - лише тоді він зможе прийняти рішення на користь пацієнта.».

Завідувач кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика Олександр Літус приїхав на конференцію саме з новими ідеями.

«Ми привезли абсолютно новий персоналізований підхід, за яким майбутнє медицини», - зазначив професор Літус, - і у своїй доповіді детально пояснив про що йдеться. Водночас вчений відзначив низький рівень поінформованості населення щодо різноманітних ризиків... «Найбільша проблема на сьогодні – це низька культура нашого населення у сфері піклування про власне здоров’я, - говорить Олександр Літус. – Люди не займаються собою, не оптимізують харчування, фізичні вправи, надто мало проходять обстеження».

Олександр Літус зазначив, що у Європі тривалість життя вища, ніж у нас та акцентував, що профілактика, ранні звернення до лікаря, моніторинг стану здоров’я можуть запобігти розвитку складних недуг, а відтак і подовжити життя. Крім того, вчений радить звернути увагу на генетичні дослідження і не нехтувати таким способом попередження певних ризиків.

«Насамперед є важливою комунікація між спеціалістами. Крім того, лікарі мають змогу ознайомитись із новими методами діагностики, лікування, способами контролю за важкими захворювання», - говорить про важливість конференції доктор медичних наук, професор, головний лікар Вінницького обласного шкірно- венерологічного диспансеру Олег Каденко.

А доповідь професора стосувалася питань діагностики та лікування грибкових захворювань. Медик зауважив, що це перспективний напрямок наповнення медичної програми і поліпшення якості життя людей в цілому.

«За інформацією ВООЗ, що кожен п’ятий мешканець планети є носієм того чи іншого грибкового захворювання, - зазначає професор Каденко. – І це дуже добре, що сьогодні з’являється багато косметичних салонів, клінік, адже можемо говорити про високий рівень якості медичної допомоги. Втім, хочеться, щоби головна зміна була пов’язана зі змінами суджень населення щодо стану свого здоров’я та якості життя».

Фотогалерея


23.05.2019 1553
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

8718
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1448
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1069
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3608
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1724

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

527

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1156

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

528
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24275
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

520
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

481
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

640
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1528
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6927
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

637
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1624 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543