У Яремче фахівці з усієї України обговорили нові підходи у дерматовенерології (фото)

Шостий рік поспіль у Яремче відбулась науково-практична конференція «Прикарпатські дерматовенерологічні дні».

Сюди з’їхалися провідні спеціалісти галузі з різних областей України. Цього року подію приурочили також до 75-річчя шкірвендиспансеру, інформує Фіртка з посиланням на ІФНМУ.

Як зазначив завідувач кафедри дерматології та венерології ІФНМУ доцент Олександр Александрук, щоразу ця подія є корисна насамперед обміном досвіду між професіоналами у своїй галузі. Зокрема, йдеться про підходи у лікуванні та навіть застосування нових практик.

Також під час конференції учасники обговорювали необхідність реформування дерматовенерологічної служби, діагностики та лікування хвороб шкіри та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

«Іноді нова інформація відкриває нові перспективи або ж диктує потребу зупинитися на якомусь етапі, - говорить науковець Александрук. – Тому насамперед лікар має ставитися критично до будь-якої інформації, - лише тоді він зможе прийняти рішення на користь пацієнта.».

Завідувач кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика Олександр Літус приїхав на конференцію саме з новими ідеями.

«Ми привезли абсолютно новий персоналізований підхід, за яким майбутнє медицини», - зазначив професор Літус, - і у своїй доповіді детально пояснив про що йдеться. Водночас вчений відзначив низький рівень поінформованості населення щодо різноманітних ризиків... «Найбільша проблема на сьогодні – це низька культура нашого населення у сфері піклування про власне здоров’я, - говорить Олександр Літус. – Люди не займаються собою, не оптимізують харчування, фізичні вправи, надто мало проходять обстеження».

Олександр Літус зазначив, що у Європі тривалість життя вища, ніж у нас та акцентував, що профілактика, ранні звернення до лікаря, моніторинг стану здоров’я можуть запобігти розвитку складних недуг, а відтак і подовжити життя. Крім того, вчений радить звернути увагу на генетичні дослідження і не нехтувати таким способом попередження певних ризиків.

«Насамперед є важливою комунікація між спеціалістами. Крім того, лікарі мають змогу ознайомитись із новими методами діагностики, лікування, способами контролю за важкими захворювання», - говорить про важливість конференції доктор медичних наук, професор, головний лікар Вінницького обласного шкірно- венерологічного диспансеру Олег Каденко.

А доповідь професора стосувалася питань діагностики та лікування грибкових захворювань. Медик зауважив, що це перспективний напрямок наповнення медичної програми і поліпшення якості життя людей в цілому.

«За інформацією ВООЗ, що кожен п’ятий мешканець планети є носієм того чи іншого грибкового захворювання, - зазначає професор Каденко. – І це дуже добре, що сьогодні з’являється багато косметичних салонів, клінік, адже можемо говорити про високий рівень якості медичної допомоги. Втім, хочеться, щоби головна зміна була пов’язана зі змінами суджень населення щодо стану свого здоров’я та якості життя».

Фотогалерея


23.05.2019 1535
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

242
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13397 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1508
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

825
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6039
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1678

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

599

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1422

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1236

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1135
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

482
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

618
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1531
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

560
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

845
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5880
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13442
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

193
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

495
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

444
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

754 2