У яких карпатських місцинах вистачить і одного дня, аби закохатися в гори назавжди (фото)

Українські Карпати настільки прекрасні, що у будь-який сезон туристів тут не бракує. І зовсім не обов'язково брати цілу відпустку, аби переконатися в цьому.

Літо - найсприятливіша пора для мандрівки у гори, особливо для початківців. Погода сприяє, хоча й варто слідкувати за попередженнями синоптиків, маршрутів різної складності - безліч, вихідних і відпусток - достатньо для невеликих подорожей. У Карпатах чи не щосезону подорожувальники відкривають нові місця, з'являються і розвиваються нові туристичні об'єкти. Та є кілька місць, без яких мандрівка Карпатами буде неповноцінною. Це такий собі "маст сі" для тих, хто хоче побачити, відчути і насолодитися горами сповна, відчути їхню магію. Достатньо подорожі "одного дня", щоб закохатися в Карпати на все життя, пише depo.ua.

1. Найвищі точки Карпат

Говерла і Петрос − найвищі точки Карпат. Не тільки мальовничими краєвидами та туристичними базами відомі ці гори. Здебільшого більшість туристів приїжджають сюди для того, щоб піднятись на гори, перевірити самого себе.

На Говерлу можна підійматись і дорослим, і малим, а от на Петрос − вершина для більш фізично підготованих. Та й добратись до неї важкувато, але зусилля того варті. Звідти відкривається неймовірний краєвид на гори, міжгір'я та на рівнину.

2. Гірські озера Карпат

Крім гір, щоб побачити найцікавіші місця Карпат, варто з'їздити й до гірських озер − Несамовите та Бребенескул. Перше славиться численними легендами через свою червону ріку, та й шлях від найближчої турбази займає лише дві години. Якщо ще й піднятись на хребет, то можна дійти до Бребенескулу − озера з кришталево чистою водою, де дно видно і при найбільших глибинах.

Це озеро має льодовикове походження. Довжина становить близько 140 метрів, а максимальна глибина - 2,8 метра. Живиться Бребенескул за рахунок джерела, а також таненням снігу і дощів.

Озеро Бребенескул вважається найвисокогірнішим в Україні. Віддаленість від великих промислових центрів і скупчення людей дозволяє воді в озері бути чистою і прозорою.

3. "Білий Слон"

Білий Слон - колишня обсерваторія на горі Піп-Іван. Це найвище розташована споруда в Україні, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря). Діяла в 1938-1941 рр.

Розташована на території Верховинського району Івано-Франківської області. Туристи полюбляють це місце за неймовірну красу та за незвичне поєднання архітектурного ансамблю з карпатською природою. Щосезону тут дивовижні краєвиди. Обсерваторію замітає снігом, вона потопає у квітах і туманах.

4. Озеро Синевир

Чи не найбажаніший і найпопулярніший об'єкт у Карпатах для мандрівників.

Синевир - найбільше озеро українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря і входить до складу Національного природного парку "Синевир".

Площа озера дорівнює близько п'яти гектарам, середня глибина становить 8-10 м, а максимальна – аж 22 м. Через те, що Синевир причаївся високо над рівнем моря та є досить глибоким, то навіть у найтепліші дні лише поверхня озера прогрівається до помірно теплої температури, решта ж не те, що холодна, а крижана. Оскільки озеро входить до Національного природного парку, то купання та вилов в риби в ньому заборонені.

На дні озера Синевир є отвір, який служить своєрідним природним регулятором рівня води, завдяки якому озеро не виходить з берегів навіть під час найбільших паводків. А легенди про озеро Синевир – це насамперед милі історії про кохання, які сприяють туристично-весільному бізнесу на берегах озера. Туристу неодмінно розкажуть зворушливу історію про Синь і Вир.

Та лише озером подорож у цю місцину не обмежиться, бо нацпарк "Синевир" та реабілітаційний центр для ведмедів "притягнуть" до себе не слабше.

5. Гірський масив Ґорґани

Це - система гірських хребтів Українських Карпат. Розташований в Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Ґорґани різні: неприступні, лагідні, суворі і фантастично красиві.

Масив простягається на 80 км з північного заходу від Вишківського (Торунського) перевалу (941 м) на південний схід до Татарського (Яблуницького) перевалу, ширина становить близько 40 км. На заході долини Мізунки і Ріки відмежовують їх від Бескидів, а на сході долини Прутця й Прута - від Чорногори та Покутсько-Буковинських Карпат. Ландшафти Ґорґан характеризуються доволі своєрідною будовою: мають не дуже великі висоти (в середньому 1400–1500 м), однак зі значними перепадами.

Мандрівний ТОП Карпатами може доповнюватися багатьма місцинами, відомими і "непопсовими". Головне - наважитися, поїхати і скласти свій список мандрівника, щоразу доповнюючи його новими "галочками".


03.06.2019 2515
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

132
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1393
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1056
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2075
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3557
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1343

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1697

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

505

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1141

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1311
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

414
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24258
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

504
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

451
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

625
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1512
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4889
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

605
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1536 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

618
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

529