У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито виставку творів народної художниці України Параски Хоми. Для огляду галичан представлено три десятки творів відомої городенківської мисткині.
Це картини, які експонували свого часу на кіностудії ім. Олександра Довженка, в приміщенні Верховної Ради України, у Музеї Тараса Шевченка в Києві, Львівській картинній галереї. Кожна з них є самобутнім декоративним квітковим розписом. Особливу увагу присутніх привернули квіткові розписи на тему Великодня та Чорнобиля. Розписи, які художниця творить в рідному Чернятині на Городенківщині, вже отримали назву «чернятинських», бо створені вони на місцевому ґрунті, зі споглядання чудової природи Прикарпаття.
Син мисткині Ярослав Хома каже: «Мама має велике відчуття музики і кольору, всі свої переживання вона викладає на папір. Від її творів віє святом духу та окриленістю. Їй вдається підібрати кольори, які дуже вдало поєднуються і створюють настрій. В окремих її розписах — наш край, не лише Городенківщина, а й вся область». Невістка майстрині, а одночасно й завзятий популяризатор її творчості Стефанія Хома розповіла про організацію виставок Параски Хоми та висловила подяку всім, хто впродовж довгих років підтримував її діяльність.
За спостереженнями п. Стефанії, «з картин сходить радість і добро та позитивні емоції, а малі діти, які бувають на виставках, завжди тягнуться до них. Нещодавно один з творів подаровано дитячому госпісу — в надії на те, що він сприятиме оздоровленню малечі». За словами генерального директора і наукового керівника НЗ «Давній Галич» Олександра Береговського, кожен з українців повинен бути гордим із того, що в нашому мистецтві є такі твори і такі митці. На його глибоке переконання, твори Параски Хоми, які нині розкидані по багатьох континентах, повинні зберігатися в Україні. Важливим став підсумок виставки.
З огляду на те, що такий поважний ювілей, як 80-ліття Параски Хоми, відзначається впродовж року, усі привітали її з днем народження і побажали творити в міцному здоров’ї. Одночасно з цим висловлено підтримку щодо подання кандидатури Параски Хоми на здобуття Шевченківської премії — подання підтримали Національний заповідник «Давній Галич» та Галицьке районне об’єднання ВУТ «Просвіта».
Виставка не мине безслідно для галичан. Паралельно з її експонуванням в галереї викладачі Малої академії народних ремесел міста Галича до Великодня проведуть майстер-класи з писанкарства. Основою творення писанок стануть сюжети розписів Параски Хоми.