У Галичі обговорили проблеми збереження історико-архітектурної спадщини середньовічних міст в Україні та Європі

 
 
 
Завдяки більш як тисячолітній історії від першої письмової згадки про Галич, вивченню традицій, першоджерел культурного буття та напрацюванню науковців ми маємо чудове підгрунтя для подальшої популяризації міста та краю.
 

Про це заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк сказав під час Міжнародної наукової конференції «Галич і Галицька земля: досвід і проблеми збереження історико-архітектурної спадщини середньовічних міст в Україні та Європі», яка відбулася у Національному заповіднику «Давній Галич» з ініціативи голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука. Участь у заході взяли народний депутат України Михайло Довбенко, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, керівники району та міста, науковці з Галича, Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Києва, Кракова (Польща), Санкт-Петербурга (Росія), а також духовенство, інформує прес-служба ІФ ОДА.

 

З вітальним словом до присутніх звернувся генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, який зачитав вітального листа учасникам конференції від міністра культури України Євгена Нищука.

 

Під час конференції присутні наголосили на актуальності дослідження та необхідності подальшого поглиблення наукового розгляду існування і ролі міста Галича у контексті української та європейської історії з метою вивчення й збереження історико-культурного надбання галицької громади.

 

«Галич має всі можливості для того, щоб стати духовно-культурним центром не тільки України, а й Європи загалом, - зазначив Ігор Пасічняк. – Потрібно активно генерувати ідеї, котрі сприятимуть досягненню поставленої нами мети».

 

Варто зазначити, що під час конференції доктор історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника» Мирослав Волощук презентував серію нових видань «Галич».

 

Також у рамках наукової конференції відбувся «круглий стіл» на тему: «Концепція створення, розвитку та функціонування духовно-культурного центру в селі Крилос та місті Галичі з нагоди 650-річчя отримання Галичем Магдебурського права (2017 рік) та 1120 річниці від першої письмової згадки про Галич (2018 рік)», під час якого присутні дискутували щодо розробки стратегії створення,  розвитку та функціонування духовно-культурного центру.

 

Свої думки висловили науковці, представники влади та духовенства. Зокрема, йшлося про спорудження сучасного музею історії Галича, а також  перепоховання останків князя Осмомисла на Галицькій землі. Також обговорили цілий ряд пропозицій щодо вирішення проблем  шляхом реставрації, консервації, музеєфікації та реабілітації культурної спадщини давнього Галича й формування на цих об’єктах бази історичного, релігієзнавчого та патріотичного туризму.

 

 

 


27.10.2016 430 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1835
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

896
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

948
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2045
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3540
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2451 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

774

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

679

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

649

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

662
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10315
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1165
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5243
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

978
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2774
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1160
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

374
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

689
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

592
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

643
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

993 2