У Франківську зупиняли епідемію серцево-судинних катастроф (фото)

 

 

 

Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» 21-22 квітня завітав на Прикарпаття. Мета проекту – підвищити якість надання медичної допомоги та зробити доступними високоспеціалізовану діагностику й лікування.

 

У рамках проекту фахівці МОЗ України та інститут імені Амосова провели в Івано-Франківську безкоштовні консультації для дорослих та дітей.

 

Одним із найнебезпечніших наслідків нинішньої ситуації в Україні є психологічний стан українців та вірогідний стрибок захворювань, насамперед серцево-судинної системи, - кажуть фахівці. Тому впровадження в усіх регіонах (з урахуванням місцевих особливостей) якісної та доступної діагностики, ургентної догоспітальної та госпітальної допомоги є питанням національної значущості.

 

Проект стартував у вересні 2014 року в Черкасах. Відбулися поїздки до Сумської, Житомирської, Полтавської, Запорізької,  Вінницької областей, міст Богуслав Київської області та Новоград-Волинський Житомирської, Дніпропетровської, Тернопільської, Волинської та Рівненської області, Львівської (з відвідування Турківського району), Хмельницької та Одеської областей.

 

На Прикарпаття у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» приїхала виїзна бригада фахівців у складі головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих», д. мед. н. К.В. Руденка та бригади фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М. Амосова, Інституту педіатрії акушерства і гінекології, Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика .

 

У рамках програми робочого візиту 16 березня на базі Івано-Франківської центральної клінічної міської лікарні відбулася науково-практична конференція за участю обласних та районних кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, швидкої допомоги та інших фахівців. Сателітне засідання «Вроджені вади серця. Сучасний підхід до діагностики та лікування» для педіатрів, неонатологів, дитячих кардіо-ревматологів та акушерів-гінекологів пройшло на базі Обласної дитячої клінічної лікарні. Фахівці НІССХ ім.М.М. Амосова та ІПАГ розповіли про новітні методи, які застосовуються у сучасній практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих із серцево-судинними патологіями. Під час конференції відбулася відверта розмова та обмін досвідом, обговорені суттєві моменти ефективної та злагодженої співпраці фахівців високоспеціалізованих закладів охорони здоров'я та лікарів первинної ланки.

 

Київські та івано-франківські фахівці провели сумісне обстеження та консультації найбільш складних пацієнтів регіону. Серед них - новонароджена дитина з рідкісною  патологією – пухлина серця, яку проконсультував Р.М. Вітовський, д.мед.н., проф. каф. хірургії серця та магістральних судин НМАПО ім.П.Л. Шупика. Також консиліум фахівців перинатального центру, НІССХ ім.М.М. Амосова та ІПАГ розглянув випадок франківчанки, у якої після пологів діагностували гіпертрофічну кардіоміопатію. Прийнято рішення про доцільність переведення хворої на подальше лікування до інститут ім.М.М. Амосова.

 

Під час візиту Костянтин Руденко ознайомився з роботою кардіологічної та кардіохірургічної служб регіону. Руденко провів робочі зустрічі з заступником голови ОДА Ігорем Пасічняком та начальником департаменту охорони здоров’я Романом  Мельником, під час  яких обговорювались питання доцільності створення єдиного регіонального кардіохірургічного центру.

 

22 квітня фахівці прочитали цикл лекцій для студентів, аспірантів та викладачів Івано-Франківського національного медичного університету. Костянтин Руденко провів робочу зустріч з ректором закладу М. Рожком.

 

«Ситуація із серцево-судинними захворюваннями в Україні з кожним роком погіршується, незважаючи на те, що за рівнем ефективності використання сучасних високотехнологічних методик діагностики і лікування та їх результативності Україна не відстає від країн Заходу, - розповідає Костянтин Руденко, доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих», заступник головного лікаря НІССХ ім.М.М. Амосова. - Одна з причин цього – недостатня обізнаність людей у необхідності прийняття кардинальних рішень щодо свого здоров’я, нерозуміння можливостей сучасної медицини. Тому зараз за допомогою Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» ми поширюємо знання, необхідні всьому українському населенню. В основі цього проекту – виявлення та ефективне використання наявних ресурсів, плідна взаємодія на всіх рівнях надання медичної допомоги, об’єднання зусиль сусідніх регіонів із метою розумного використання обладнання, особливо високоспеціалізованого. Дуже важливий аспект проекту – сприяння поліпшенню якості сучасної медичної освіти та підвищення рівня професійної кваліфікації медиків».

 

 


23.04.2015 1158 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

512
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1284
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2220 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1094
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3016
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2077

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

854

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1006

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1435

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2041
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26326 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

729
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

925
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2964
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1214
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

909
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1172
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1177
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

380
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4203
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1038
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1607