У Франківську жінкам пропонують безкоштовно обстежити груди

До Всеукраїнського дня боротьби з захворюваннями на рак грудної залози, який відзначають 20 жовтня, в клініці «БРАСС» проведуть  соціальний захід для мешканців та гостей міста Івано-Франківськ.

23 жовтня в клініці «БРАСС» з 9:00 до 19:00 год можна безкоштовно пройти УЗД грудних залоз, консультацію та пальпацію грудних залоз гінекологом.

Для запису телефонуйте адміністратору клініки за тел.: 095-585-74-78, деталі на brass. if. ua.

З метою ранньої діагностики раку грудної залози жінок обстежать лікарі клініки – гінеколог (консультація, пальпація) та лікар УЗД (УЗД молочних залоз).

Мета заходу:

– Привернути увагу до проблеми раку грудної залози, нагадати жінкам про те, що своєчасне виявлення хвороби допоможе зберегти здоров’я та життя.

– Огляд та пальпація грудних залоз, навчання жінок як правильно проводити самообстеження.

Записатися на прийом можна до 23 жовтня.

Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. За статистикою, цей страшний діагноз в Україні ставлять щогодини. Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак грудної залози виліковується приблизно у 95% випадків. 

Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п’ята українка, а кількість хворих на рак грудної залози постійно зростає.

Вчені називають приблизно 80 факторів, що можуть викликати рак грудної залози. Серед них найголовніші: дисгормональні та доброякісні захворювання грудних залоз, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак грудної залози у сестри або матері, короткий період годування грудьми, вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, гінекологічна патологія, гіпотиреоз, куріння, зловживання алкоголем.

На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак грудної залози, стала значно молодшою. Однак незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, для ранньої діагностики захворювань грудної залози необхідне щомісячне самообстеження грудних залоз та обов’язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін – негайно звернутися до лікаря.

Приклади зі світового досвіду свідчать, що лікарі загальної практики – сімейної медицини відіграють ключову роль у консультуванні з питань сімейного раку, ранньому виявленні та своєчасному направленні пацієнток в онкологічний диспансер, психологічній підтримці пацієнток та їх сімей під час спеціального лікування.

Цей день – ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та лікування хвороби. Адже краще попередити недугу, аніж її лікувати!

Профілактика

Для запобігання раку грудної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря:

– мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки;

– жінкам за 50 років — раз на два роки здійснювати мамографічні обстеження.

Також усім жінкам після 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати грудні залози. 

 


17.10.2019 5032
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1886
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1821
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1821
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5367 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1481

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

689

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

744

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

937

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

973
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1722
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3636
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10215
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26091
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10142 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7680
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

864
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1367
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

350
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1240
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

840
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1044