У Франківську жінкам пропонують безкоштовно обстежити груди

До Всеукраїнського дня боротьби з захворюваннями на рак грудної залози, який відзначають 20 жовтня, в клініці «БРАСС» проведуть  соціальний захід для мешканців та гостей міста Івано-Франківськ.

23 жовтня в клініці «БРАСС» з 9:00 до 19:00 год можна безкоштовно пройти УЗД грудних залоз, консультацію та пальпацію грудних залоз гінекологом.

Для запису телефонуйте адміністратору клініки за тел.: 095-585-74-78, деталі на brass. if. ua.

З метою ранньої діагностики раку грудної залози жінок обстежать лікарі клініки – гінеколог (консультація, пальпація) та лікар УЗД (УЗД молочних залоз).

Мета заходу:

– Привернути увагу до проблеми раку грудної залози, нагадати жінкам про те, що своєчасне виявлення хвороби допоможе зберегти здоров’я та життя.

– Огляд та пальпація грудних залоз, навчання жінок як правильно проводити самообстеження.

Записатися на прийом можна до 23 жовтня.

Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. За статистикою, цей страшний діагноз в Україні ставлять щогодини. Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак грудної залози виліковується приблизно у 95% випадків. 

Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п’ята українка, а кількість хворих на рак грудної залози постійно зростає.

Вчені називають приблизно 80 факторів, що можуть викликати рак грудної залози. Серед них найголовніші: дисгормональні та доброякісні захворювання грудних залоз, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак грудної залози у сестри або матері, короткий період годування грудьми, вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, гінекологічна патологія, гіпотиреоз, куріння, зловживання алкоголем.

На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак грудної залози, стала значно молодшою. Однак незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, для ранньої діагностики захворювань грудної залози необхідне щомісячне самообстеження грудних залоз та обов’язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін – негайно звернутися до лікаря.

Приклади зі світового досвіду свідчать, що лікарі загальної практики – сімейної медицини відіграють ключову роль у консультуванні з питань сімейного раку, ранньому виявленні та своєчасному направленні пацієнток в онкологічний диспансер, психологічній підтримці пацієнток та їх сімей під час спеціального лікування.

Цей день – ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та лікування хвороби. Адже краще попередити недугу, аніж її лікувати!

Профілактика

Для запобігання раку грудної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря:

– мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки;

– жінкам за 50 років — раз на два роки здійснювати мамографічні обстеження.

Також усім жінкам після 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати грудні залози. 

 


17.10.2019 4880
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

783
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

602
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9347 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2694 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1994
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2496

Як московити крали історію наших предків.

185

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

182

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

716

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

753
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

162
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

276
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

489
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

166
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

423
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

508
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

648 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5759
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

228
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

395
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

481
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

487