
З нагоди відзначення дня працівника культури та святкування 55-ліття чоловічої капели «Сурма» в Івано-Франківську відкрили пам’ятну анотаційну дошку видатному хормейстеру, диригенту, заслуженому працівнику культури України, крім того ще й знаному лікарю, науковцю, кандидату медичних наук - Богдану Волосянку.
Постать Богдана Михайловича Волосянка для мешканців Івано-Франківська є взірцем високої громадянської свідомості, незламної твердості національного духу, високого професіоналізму та творчості, пише Фіртка.
Довідка:
Народився у 1930 році у місті Варшава, де його батько Михайло Іванович Волосянко працював військовим лікарем. У 1941 році в сумнозвісній катині побіля Козельська радянська влада стратила батька, залишивши вдовою молоду дружину та сиротами троє дітей. Сім`я повернулася в село Парище поблизу Надвірної, де мамин батько греко-католицький священник мав парафію. Однак і тут осиротіла родина не знайшла спокою, бо отець Іван Волосянко відмовився приймати православ`я, й усіх чекав холодний Сибір.
У 1954 році Богдана Волосянка призначають головним лікарем Лисецького району. В цей період його запрошують очолити чоловічий хор села Радча, з яким на довгі роки його пов`язала творча та професійна доля. Вже через два роки колектив співав на київській сцені, щороку брав участь в різноманітних конкурсах, де завойовував почесні місця серед всіх чоловічих хорових колективів країни, за що здобув звання Заслуженої самодіяльної хорової капели України.
У 1964 році Богдан Волосянко був нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України, а в 1969 році отримав звання Заслужений працівник культури України.
У 1961 році Богдан Волосянко перейшов працювати в медичний інститут, захистив кандидатську дисертацію, отримав звання доцента. Богдан Михайлович працював в університеті до останніх днів життя.
Читайте також:
У Франківську відкрили пам'ятну дошку єпископу Івану Лятишевському (ФОТО)