
У п’ятницю, 21 грудня, в Івано-Франківську відбудеться відкриття освітнього простору Multimedia lab. Цей унікальний для України майданчик із розвитку креативної та кіноіндустрії створений завдяки фінансовій підтримці МФ «Відродження» та є частиною інфраструктури інноваційного центру «Промприлад.Реновація».
У рамках відкриття Multimedia lab о 17.30 відбудеться прес-тур, а о 19.00 — панельна дискусія «Якісний контент та нові формати в українських медіа».
Multimedia lab — це простір, що є частиною інфраструктури сучасного інноваційного центру Promprylad Renovation. Він створений, щоб сприяти розвитку креативної та кіноіндустрії в Івано-Франківську та регіоні через надання можливостей і доступу до сучасної освіти, професійного обладнання й інфраструктури. Проект спільно реалізовують ГО «Кінороби» та платформа «Тепле Місто» за підтримки МФ «Відродження».
Основними напрямами діяльності Multimedia Lab буде навчання та виготовлення мультимедійних продуктів, аудіовізуального та AR-контенту (додана реальність). Простір лабораторії площею 108 м² поділено на 4 сектори, кожен із яких має свою функцію:
- кімната для освітніх подій, в якій будуть проводити практичні курси, лекції, майстер-класи, воркшопи, креативні сесії та інші заходи
- відео-фотостудія для зйомки візуального контенту та проведення практичної частини навчальних програм. Вона буде оснащена сучасним професійним обладнанням: камери, штативи, стабілізатори, мікрофони, набір пристроїв постійного світла й ін.
- коворкінг-лабораторія для аніматорів, ілюстраторів, художників, відеомонтажерів, кольорокоректорів, дизайнерів, оснащена потужними комп’ютерами з профільним ПЗ та професійними інструментами для створення графіки і кольорокорекції (графічні планшети, сенсорні графічні екрани, панелі для кольорокорекції)
- студія звукозапису для створення та зведення аудіороликів, озвучення фільмів та програм, виготовлення аудіоподкастів. У ній буде сучасне обладнання з професійним ПЗ.
Така комбінація функцій робить Multimedia lab єдиним в Україні простором такого плану. Він має стати «трампліном» для нових медійних проектів та аудіовізуальних продуктів. Якщо хтось — студент, фрілансер чи активіст — хоче створювати якісний контент, має талант і бажання, але йому бракує професійних знань і технічних ресурсів, то в Multimedia lab він зможе і навчитися, і реалізувати свої ідеї.
У рамках навчальних проектів будуть створювати соціальні продукти (відеоролики, анімації, ілюстрації, фотопроекти, ін.) Простір можна орендувати для створення як соціального, так і комерційного продукту.
Для соціальних проектів ресурси Multimedia lab надаватимуться як ґрантова підтримка: скажімо, якщо автор має ідею для соціального ролика, зможе подати заявку на ґрант, що покриє оренду студії.
Команда Multimedia lab відкрита до співпраці та партнерств з навчальними закладами, громадськими і благодійними організаціями, а також соціально відповідальними та інноваційними бізнесами.