В Івано-Франківську стартувала профорієнтаційна програма для старшокласників "Управління кар’єрою". Її розробили фахівці з організаційного розвитку та розвитку персоналу, що мають значний досвід управління кар’єрою в громадській сфері і бізнесі.
Учасники програми (учні 9-11 класів) мають можливість не тільки отримати кваліфіковану пораду щодо вибору професії, взяти участь у тренінгах, а й потрапити "за куліси" організацій практично в усіх сферах діяльності, щоб особисто відчути той чи інший фах.
За словами учасників, уже перші тижні в програмі частково змінили їхнє бачення світу професій та змусили серйозно розмірковувати, на чому зосередити увагу. Дехто з подивом виявив, що юриспруденція може бути цікавою, психотерапія — це не психіатрія, а термін "ІТ-спеціаліст" перестав бути загадкою. Важливим є розуміння, яке намагаються донести власники і представники бізнес-організацій: обрана професія повинна відповідати особистим зацікавленням.
На пропозицію посвятити старшокласників у тонкощі своєї справи відгукнулися ряд компаній. Зокрема, учасники програми завітали на "Куверт-Україна" — підприємство з іноземними інвестиціями, яке спеціалізується на виробництві конвертів.
"Клей ми замовляємо з Італії, деякі пластини — з Франції, папір — з Фінляндії, Німеччини. Високо в нас цінуються працівники зі знанням іноземних мов", — поділилася особливостями роботи Олександра Дідійчук.
Комплексна профорієнтаційна програма діє на державному рівні в Канаді як складова системи освіти. Поодинокі "модульні" програми є і в інших державах: в США, до прикладу, діє курс LWP (LifeWork Planning) для старшокласників під назвою "Що робити з моїм життям?".
В Україні програма управління кар’єрою впроваджується Консалтинговим Центром "ПЕРСПЕКТИВА-М" (Львів) у співпраці з Пластом, власниками та вищим керівництвом низки бізнес-організацій.
Наразі це приватна ініціатива Марічки Артиш, авторки вишкільної системи Пласту в Україні, ряду програм, фінансованих Канадським та Американським агентствами міжнародного розвитку.