У Франківську представники духовенства розповіли, як пройде Вербна неділя та Великдень

Сьогодні, 9 квітня, в Івано-Франківську за круглим столом обговорили організацію святкування Великодня.

Духовенство міста вирішило, що молитву проводитимуть в режимі онлайн, інформує Фіртка.

Богослужіння на гробах перенесуть на Зелені свята. Архієпископ і Митрополит Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Володимир Війтишин відмітив, що зараз настав важкий час не тільки в Україні, а й у цілому світі.

"Ми будемо з вами єднатися в молитві, але в онлайні", - зазначив владика.

У соборах та парафіяльних храмах пройде служіння. А франківці зможуть відбути молитву вдома. У такому режимі пропонують провести й Квітну (Вербну) неділю, яка припадає на 12 квітня.

"Ми закликаємо і просимо, що молитву на гробах перенесемо на Зелені свята. І тоді ми зможемо прийти та помолитися. Але сьогодні найголовніше зберегти здоров'я кожної людини", - сказав владика Володимир Війтишин.

Тому настоятелі просять, щоб люди не наражали себе на небезпеку.

читайте також: Глава УГКЦ закликав вірних і священнослужителів дотримуватися правил карантину

Канцлер Івано-Франківської Галицької Єпархії православної церкви України протоієрей Василь Бурак, зазначив Паска буде, але її слід провести так, аби віруючі не могли заражитися один від одного, коли приходять до храму.

"Із кожного храму у нас йде трансляція. На Вербну неділю будемо служити на подвір’ї. Вербу посвятимо, хто прийде, ми не можемо відмовити. У Страсний тиждень богослужіння будуть онлайн", - додав протоієрей Василь Бурак.

Богослужіння на Великдень проведуть на вулиці. До Плащаниці також будуть йти, але її ніхто не цілуватиме, лише бити поклони та виходити. Також проієрей додав, що дивно чути про те, що паску святитимуть на хлібокомбінаті.

"Головне не паска, а головне свячене яйце, яке є символом Воскресіння. І це свячене яйце розділюється між членами сім'ї", - зазначив Василь Бурак.

"В наших церквах може знаходитися до 10 людей і навколо церкви, на свідому повітрі на відстані півтора-два метри, є люди, які будуть стежити за дистанцією і просити людей. Людей зараз набагато менше, крім того є онлайн трансляція всіх богослужінь", - сказав протоієрей.

З 15 до 20 години охочі можуть прийти до храму. Проте, додав протоієрей, сподіваються що люди йтимуть по 10 осіб.

Отець парафії Христа Царя римо-католицької церкви Владислав Іващак також додав, що дотримуватимуться норм карантину. Літургію проведуть онлайн. Храми будуть відчиненими протягом дня, щоб вірні могли помолитися з дотриманням всіх норм.

“Цьогоріч наші вірні святитимуть паску дома, у родинному колі”, – підкреслив отець. 

Він закликав прихожан взяти участь у літургіях через засоби масової інформації – телебачення, інтернет… А також сказав, що вірні зроблять освячення великодніх кошиків дома, у родинному колі.

Канцлер Івано-Франківської Єпархії Української греко-католицької церкви Віталій Федун зазначив, що Єпархія видала доступи і звільнення для вірних нашої єпархії не бути присутніми у церкві, а долучатися. А також звільнення від обов’язку сповідатися у пасхальному часі. Поєднуватися можна через засоби суспільної комунікації: ютуб, фейсбук, місцеве телебачення або живе телебачення Живої Літургії з Патріашого собору, що транслюється на цілий світ.

Крім того вірні звільнені від обов’язку сповідатися у пасхальному часі – на це буде місяць після закінчення карантину.

Нагадаємо, прикордонники очікують, що на Великдень додому з’їдуться 200 тисяч українців.


Читайте також:

Великий піст 2020: календар харчування на кожен день

 


09.04.2020 6313
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2392
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1522 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3613
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5380
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1649
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2028

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

100

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

155

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

394

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

855
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

441
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

749
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2438 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

448
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

843
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4895
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

709
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

607
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

543
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

377
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

698
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

859 2