У Франківську представники духовенства розповіли, як пройде Вербна неділя та Великдень

Сьогодні, 9 квітня, в Івано-Франківську за круглим столом обговорили організацію святкування Великодня.

Духовенство міста вирішило, що молитву проводитимуть в режимі онлайн, інформує Фіртка.

Богослужіння на гробах перенесуть на Зелені свята. Архієпископ і Митрополит Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Володимир Війтишин відмітив, що зараз настав важкий час не тільки в Україні, а й у цілому світі.

"Ми будемо з вами єднатися в молитві, але в онлайні", - зазначив владика.

У соборах та парафіяльних храмах пройде служіння. А франківці зможуть відбути молитву вдома. У такому режимі пропонують провести й Квітну (Вербну) неділю, яка припадає на 12 квітня.

"Ми закликаємо і просимо, що молитву на гробах перенесемо на Зелені свята. І тоді ми зможемо прийти та помолитися. Але сьогодні найголовніше зберегти здоров'я кожної людини", - сказав владика Володимир Війтишин.

Тому настоятелі просять, щоб люди не наражали себе на небезпеку.

читайте також: Глава УГКЦ закликав вірних і священнослужителів дотримуватися правил карантину

Канцлер Івано-Франківської Галицької Єпархії православної церкви України протоієрей Василь Бурак, зазначив Паска буде, але її слід провести так, аби віруючі не могли заражитися один від одного, коли приходять до храму.

"Із кожного храму у нас йде трансляція. На Вербну неділю будемо служити на подвір’ї. Вербу посвятимо, хто прийде, ми не можемо відмовити. У Страсний тиждень богослужіння будуть онлайн", - додав протоієрей Василь Бурак.

Богослужіння на Великдень проведуть на вулиці. До Плащаниці також будуть йти, але її ніхто не цілуватиме, лише бити поклони та виходити. Також проієрей додав, що дивно чути про те, що паску святитимуть на хлібокомбінаті.

"Головне не паска, а головне свячене яйце, яке є символом Воскресіння. І це свячене яйце розділюється між членами сім'ї", - зазначив Василь Бурак.

"В наших церквах може знаходитися до 10 людей і навколо церкви, на свідому повітрі на відстані півтора-два метри, є люди, які будуть стежити за дистанцією і просити людей. Людей зараз набагато менше, крім того є онлайн трансляція всіх богослужінь", - сказав протоієрей.

З 15 до 20 години охочі можуть прийти до храму. Проте, додав протоієрей, сподіваються що люди йтимуть по 10 осіб.

Отець парафії Христа Царя римо-католицької церкви Владислав Іващак також додав, що дотримуватимуться норм карантину. Літургію проведуть онлайн. Храми будуть відчиненими протягом дня, щоб вірні могли помолитися з дотриманням всіх норм.

“Цьогоріч наші вірні святитимуть паску дома, у родинному колі”, – підкреслив отець. 

Він закликав прихожан взяти участь у літургіях через засоби масової інформації – телебачення, інтернет… А також сказав, що вірні зроблять освячення великодніх кошиків дома, у родинному колі.

Канцлер Івано-Франківської Єпархії Української греко-католицької церкви Віталій Федун зазначив, що Єпархія видала доступи і звільнення для вірних нашої єпархії не бути присутніми у церкві, а долучатися. А також звільнення від обов’язку сповідатися у пасхальному часі. Поєднуватися можна через засоби суспільної комунікації: ютуб, фейсбук, місцеве телебачення або живе телебачення Живої Літургії з Патріашого собору, що транслюється на цілий світ.

Крім того вірні звільнені від обов’язку сповідатися у пасхальному часі – на це буде місяць після закінчення карантину.

Нагадаємо, прикордонники очікують, що на Великдень додому з’їдуться 200 тисяч українців.


Читайте також:

Великий піст 2020: календар харчування на кожен день

 


09.04.2020 6255
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

946 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1648
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

241

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

422

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8000
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

700
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6286
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1776
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

151
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

245
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1590
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

790 1