Сьогодні, 9 квітня, в Івано-Франківську за круглим столом обговорили організацію святкування Великодня.
Духовенство міста вирішило, що молитву проводитимуть в режимі онлайн, інформує Фіртка.
Богослужіння на гробах перенесуть на Зелені свята. Архієпископ і Митрополит Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Володимир Війтишин відмітив, що зараз настав важкий час не тільки в Україні, а й у цілому світі.
"Ми будемо з вами єднатися в молитві, але в онлайні", - зазначив владика.
У соборах та парафіяльних храмах пройде служіння. А франківці зможуть відбути молитву вдома. У такому режимі пропонують провести й Квітну (Вербну) неділю, яка припадає на 12 квітня.
"Ми закликаємо і просимо, що молитву на гробах перенесемо на Зелені свята. І тоді ми зможемо прийти та помолитися. Але сьогодні найголовніше зберегти здоров'я кожної людини", - сказав владика Володимир Війтишин.
Тому настоятелі просять, щоб люди не наражали себе на небезпеку.
читайте також: Глава УГКЦ закликав вірних і священнослужителів дотримуватися правил карантину
Канцлер Івано-Франківської Галицької Єпархії православної церкви України протоієрей Василь Бурак, зазначив Паска буде, але її слід провести так, аби віруючі не могли заражитися один від одного, коли приходять до храму.
"Із кожного храму у нас йде трансляція. На Вербну неділю будемо служити на подвір’ї. Вербу посвятимо, хто прийде, ми не можемо відмовити. У Страсний тиждень богослужіння будуть онлайн", - додав протоієрей Василь Бурак.
Богослужіння на Великдень проведуть на вулиці. До Плащаниці також будуть йти, але її ніхто не цілуватиме, лише бити поклони та виходити. Також проієрей додав, що дивно чути про те, що паску святитимуть на хлібокомбінаті.
"Головне не паска, а головне свячене яйце, яке є символом Воскресіння. І це свячене яйце розділюється між членами сім'ї", - зазначив Василь Бурак.
"В наших церквах може знаходитися до 10 людей і навколо церкви, на свідому повітрі на відстані півтора-два метри, є люди, які будуть стежити за дистанцією і просити людей. Людей зараз набагато менше, крім того є онлайн трансляція всіх богослужінь", - сказав протоієрей.
З 15 до 20 години охочі можуть прийти до храму. Проте, додав протоієрей, сподіваються що люди йтимуть по 10 осіб.
Отець парафії Христа Царя римо-католицької церкви Владислав Іващак також додав, що дотримуватимуться норм карантину. Літургію проведуть онлайн. Храми будуть відчиненими протягом дня, щоб вірні могли помолитися з дотриманням всіх норм.
“Цьогоріч наші вірні святитимуть паску дома, у родинному колі”, – підкреслив отець.
Він закликав прихожан взяти участь у літургіях через засоби масової інформації – телебачення, інтернет… А також сказав, що вірні зроблять освячення великодніх кошиків дома, у родинному колі.
Канцлер Івано-Франківської Єпархії Української греко-католицької церкви Віталій Федун зазначив, що Єпархія видала доступи і звільнення для вірних нашої єпархії не бути присутніми у церкві, а долучатися. А також звільнення від обов’язку сповідатися у пасхальному часі. Поєднуватися можна через засоби суспільної комунікації: ютуб, фейсбук, місцеве телебачення або живе телебачення Живої Літургії з Патріашого собору, що транслюється на цілий світ.
Крім того вірні звільнені від обов’язку сповідатися у пасхальному часі – на це буде місяць після закінчення карантину.
Нагадаємо, прикордонники очікують, що на Великдень додому з’їдуться 200 тисяч українців.
Читайте також:
Великий піст 2020: календар харчування на кожен день