У Франківську перестали "їсти немовлят" і перейшли на вчительок

 

 

 

 

Схоже, що Івано-Франківськ у численних проросійських ЗМІ та інтернет-ресурсах набуває репутації "бандерівського" міста, де переслідуються "інакодумці" за антивоєнні погляди.

 

Ще не перестали обговорювати ситуацію з арештом блогера Руслана Коцаби, як з’явилася нова тема – "репресії та звільнення" вчительки географії ЗОШ №2, східнячки, уродженки Дніпропетровська Наталії Боронило нібито за її антивоєнну позицію.

Що ж відбулося насправді?

 

Версія школи: учні повстали проти антиукраїнства

Вчителька географії Наталія Григорівна Боронило працює в школі п’ять років, викладає у 6-10 класах. За цей час педагог проявила себе знаючою та професійною, її учні часто займали призові місця на олімпіадах. Особливістю методики вчительки є вміння навчити учнів самостійно працювати, знаходити відповіді на поставлені питання. До останнього часу у дирекції школи жодних претензій до її роботи не було, і, зрештою, у професіоналізмі вчительки й дотепер ніхто не сумнівається. Вчила добре, оцінки виставляє об’єктивно.  Друзів, принаймні серед учительського колективу, не знайшла, трималася відсторонено.

Претензії школярів, педагогічного колективу, дирекції школи полягають у системному нав’язуванні учням антиукраїнських переконань протягом останнього часу. І це є дивним. Адже, за твердженням учнів, вчителька підтримала Майдан і гірко ридала, коли 20 лютого відбулося масове вбивство протестуючих. "Як мати", – твердила вона.

Проте з часу початку АТО позиція вчительки змінилася. Як наголошуютьучні, впродовж останніх двох місяців Наталія Григорівна систематично висловлювала на уроках географії антиукраїнську позицію. Несприйняття та справедливий гнів учнів викликали такі її тези: "Сталін – темний геній", "Путін добре зробив, що захопив Крим", "На сході України йде громадянська війна, можливо, за сланцевий газ", "Українці – лінивий народ, примати", "Українці – це діагноз", "Без Росії Україна пропаде", "КГБісти – святі люди".

До того ж вчителька розвивала знайдену в інтернеті версію про так звану  "Кримську Каліфорнію". Суть цієї надуманої та не підтвердженої жодними джерелами псевдогіпотези у спрощеному вигляді полягає ось у чому. Нібито під час Другої світової війни Сталін взяв у Англії кредит, а натомість пообіцяв через 10 років віддати англійцям Крим, щоб ті поселили там євреїв – зробили "Кримську Каліфорнію". Але Сталін – "темний геній", щоб не віддавати Крим, склав таємний заповіт, згідно з яким пізніше Хрущов і віддав Крим Україні. Отже, на думку вчительки, "Крим – не українська земля", а "Путін не є агресором".

Крім цього, як стверджують учні, Наталія Григорівна не вважала героями юнаків, які воюють в АТО. Особливо боляче це було слухати тим школярам, у яких старші брати чи батьки беруть участь у військових діях на Донбасі. Та й школа пишається своїми героями. Таким є доброволець "Айдару", розвідник, важко поранений в боях на Луганщині, нагороджений медаллю "За оборону рідної держави", випускник 2009 р. Олег Сухарєв. Серед бійців-випускників школи також Нікіта Сікач, Олександр Лебідь, Станіслав Дружеловський. Загалом, десять випускників школи є учасниками АТО.

Наталія Григорівна ділилася своїми поглядами виключно з учнями і ніколи не вела подібних розмов з учителями. Проте вчительський колектив через учнів був інформований про позицію вчительки географії. Деякі вчителі розмовляли з Наталією Григорівною і вказували їй на хибність та недопустимість подібних антиукраїнських висловлювань. Проте адміністрація школи офіційної оцінки цьому не давала. Також не скаржилися батьки.

І така бездіяльність дорослих призвела до активного протесту школярів, ініціаторами якого стали одинадцятикласники. Хоч географію вони вже не вчать, проте вирішили очолити протест молодших товаришів. 27 лютого на двері кабінету географії учні повісили плакат "Ні – сепаратизму!", який наступного дня Наталія Григорівна зняла. Ще один такий плакат учні повісили у понеділок, 2 березня. Цього ж дня у соцмережах старшокласники відкрито обговорювали "коридор ганьби", який планували провести у вівторок. Про підготовку до акції знала Наталія Григорівна та, ймовірно, знали деякі вчителі.

І справді, 3 березня, після другого уроку, приблизно о 10.20, акція відбулася. Учні-старшокласники в коридорі біля кабінету географії тричі викрикнули "Ганьба!" та висловили своє несприйняття антиукраїнської позиції вчительки. Протест учнів тривав 3-5 хвилин, в учительській навіть не почули жодного галасу.

Боронило цього дня провела уроки, після чого викликала швидку допомогу, яка, за твердженням чергової вчительки, зафіксувала тиск 130/90.  Наступного дня Наталія Григорівна пішла на лікарняний і хворіє досі.

Для багатьох вчителів звістка про "коридор ганьби" була новиною. Школярі, які були присутні на цій акції, та учні, яких вчила Наталія Григорівна,  написали пояснювальні записки з приводу того, що сталося. З школярами була проведена бесіда про недопустимість подібних ініціатив.

Але справжнім шоком для вчителів стала поява в соцмережах повідомлення скандально відомої журналістки з Дніпропетровська Вікторії Шилової про те, що нібито вчительку Боронило репресують та звільняють з роботи за антивоєнну позицію. Ще більше їх здивувало інтерв’ю, яке дала Наталія Григорівна цій журналістці.

Інцидент вийшов за межі школи і набув характеру інформаційної війни. Більшість учнів навідріз відмовилися від такої вчительки. А вчителька ще сподівається на учнівську підтримку, звертається до деяких учнів з таким проханням через соцмережі.

 

Версія Боронило: діями учнів керували вчителі  

Наталія Григорівна Боронило приїхала в Івано-Франківськ з Дніпропетровська. Спочатку наше місто вподобав її син, який вступив в один з івано-франківських вузів. За сином приїхала Наталія Григорівна й залишилася тут жити. Роботу в школі любить. Вважала, що й до неї учні добре ставляться. Згідно з анкетуванням, яке було проведене на початку навчального року, Наталія Григорівна отримала високу рейтингову оцінку учнів. Вважає, що проводила уроки згідно з навчальною програмою. "Кримську Каліфорнію" згадувала тільки як одну із версій для розширення світогляду учнів. Цю версію, зрештою, багато українських газет та інтернет-сайтів підхопили й передрукували.

Свою "антивоєнну позицію" пояснює тим, що їй боляче бачити, як гинуть молоді хлопці, мирне населення, тому вона виступає за мирне вирішення воєнного конфлікту на Донбасі. Щодо сланцевого газу каже, що і в учених немає єдиної думки про те, як може вплинути його видобуток на довкілля. Про "український діагноз", як пояснює вчителька, вона висловилася у тому розумінні, що зараз всім психологічно важко пережити те, що відбувається на сході країни.

 Події, викладені вчителями, загалом хронологічно підтверджує. Додає деталі. Про те, наприклад, що 28 лютого, після того, як зняла перший плакат з дверей кабінету, склала про це акт, який підписав сторож. Про це вчителька повідомила адміністрацію школи. Вважає, що плакат повісив хтось із вчителів.

Наталія Григорівна розповідає, що напередодні протестної акції учнів, 2 березня, вона зверталася до директора школи з проханням захистити її, проте він цього не зробив. Але, як нам стало відомо, директор був відсутній у школі через сумні сімейні обставини.

Вчителька вважає, що діями школярів керували інші вчителі. Вона стверджує, що "коридор ганьби" тривав до 9 хвилин, крім старшокласників, були присутні й молодші школярі, які не могли зрозуміти, що відбувається.

Свій поганий стан здоров’я у вівторок, 3 березня, Наталія Григорівна пояснює тим, що її схвилювало «гоніння» на одну з учениць 8-го класу, яка відмовилася писати заяву проти неї. Журналісту "ГК" не вдалося зустрітися з цією дівчинкою.

 За твердженням Наталії Боронило, заяви-пояснення учні після проведення "коридору ганьби" писали за встановленим зразком. Але нам вдалося переглянути пояснення учнів і, на наш погляд, кожен писав їх у довільній формі.

Вчителька також стверджує, що багато учнів її підтримують, але бояться відкрито про це заявити.

До журналістки Вікторії Шилової Боронило звернулася через своїх родичів з Дніпропетровська. Будучи у відчаї, вона радилася з ріднею, що робити, – вони й знайшли Шилову.

 

Природу конфлікту дослідить комісія

Ймовірно, Вікторія Шилова використала ситуацію з метою антиукраїнської пропаганди, зовсім не переймаючись тим, чим це може закінчитися для вчительки, яку вона так активно "захищає".

Шилова так спішила відзначитись, що повідомила про "коридор ганьби" майже за годину до того, як ця подія насправді відбулася. Всупереч твердженню "працівниці пера", ніхто вчительку з роботи не виганяв. І вже зовсім абсурдним є твердження про те, що життю Наталії Григорівни хтось чи щось загрожує.

Управління освіти і науки м.Івано-Франківська створило комісію з вчителів та психологів, яка й буде вивчати цю ситуацію. Можливо, комісії вдасться знайти відповідь на запитання: що ж відбулося у школі №2 – звичайне непорозуміння чи фрагмент підготовленої інформаційної війни?

 

Наталія ХРАБАТИН, ГК


Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1150
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

410
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14278 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1646
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

928
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6276

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

695

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1324

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1207
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

568
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

707
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1628
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

646
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

936
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5978
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13917
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

313
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

607
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

537
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

852 2