У Франківську обговорюють зміни до положення про порядок розміщення вивісок (фото+відео)

 

 

Сьогодні, 18 жовтня, в міській раді за круглим столом обговорюють питання розміщення вивісок в Івано-Франківську. захід організований Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету міської ради.

 

Учасники круглого столу посадовці структурних підрозділів міськвиконкому, представники суб'єктів господарювання, що мають стосунок до виготовлення, розміщення та користування вивісками, а також представники туристичної галузі міста, пише Фіртка.

 

Зокрема обговорювались пропозиції про зміни до діючого положення «Про Порядок розміщення вивісок в місті Івано-Франківську».

 

Як зауважив директор підприємства "Реклама-центр" Ігор Шкляр, думки виробників реклами розходяться з положенням прийнятим в 2011 році. Так, Ігор Шкляр продемонстрував фото вивісок та реклами європейських міст.

 

"Якщо використовувати наше положення про вивіски у місті до європейських, то вони практично усі підпадуть під демонтаж",- відмітив І. Шкляр.

 

Також І. Шкляр акцентував, що зараз пропагують вивіски з дерева, заліза. Проте, основою реклами, зауважив він, має бути нестандартність.

 

 

За словами І.Шкляра положення тягне фінансові витрати для підприємців. Крім того, він відмітив, що положенням заборонено написання кілька разів, до прикладу, назви магазину, мовляв для помітності варто писати кілька разів, замість великої однієї назви.

 

Також підприємець відмітив,що макети вивісок неодноразово відхиляються департаментом. Відтак Шкляр зазначив на необхідності зміни підходу до вивісок.
 

Крім того, під час обговорення міркували щодо мови написання вивісок. У підсумку підприємець запропонував створити робочу групу та затвердити критерії відбору вивісок, мовляв, щоб "не оцінювали за критерієм подобається чи не подобається".

 

Щодо пам'яток архітектури, погоджуються вивіски, які не шкодитимуть пам'ятці. На підтримку створення робочої групи виступив ще один підприємець Ігор Нестерук (рекламна агенція Інфобокс).
 

Як зазначила заступник головного архітектора міста Світлана Лосюк, департамент завжди обгрунтовує відмови у погодженнях вивісок "до кожної вивіски чи фасаду потрібно підходити індивідуально".

 

Також чиновниця відмітила, що будівлі, які не є пам'ятками архітектури, не погоджують у департаменті, проте вивіски на них не повинні бути більшими 3 кв. м.

 

Петро Строїч, голова Ради підприємців, зазначив, що коли пишуть припис зняти вивіску, люди одразу думають, що заклад закривається. Це звичайно впливає на бізнес.

 

Відтак він попросив давати час, хоча б два-три місяці підприємцям на виготовлення нових вивісок. Втім, представник Муніципальної інспекції відповів, що рішенням виконкому затверджено термін у 10 днів.

 

Відтак часові рамки на виконання приписів викликали жваву дискусію. Серед іншого підняли питання вивісок, які розташовані на вищих поверхах.

 

Також пролунала пропозиція провести опитування на сайті Департаменту архітектури чи у соцмережі серед іванофранківців щодо захаращеності міста вивісками.

 
Окрім цього, виробники реклами пропонують виставити кілька варіантів паспортів фасадів та провести спільну зустріч представників Департаменту архітектури та рекламних агенцій, аби вникнути у технологію виробництва вивісок, щоб одні і ті ж не перероблялись по кілька разів.
 
 
В підсумку Світлана Лосюк відмітила, що має бути вказаний підприємець, вивіски мають бути естетичнопривабливі та вписуватися в архітектуру будинку. Також вирішили таки створити робочу групу для обговорення пропозицій.


18.10.2016 491 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2102
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

982
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

978
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2112
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3581
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2505 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

813

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

713

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

674

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

679
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10343
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1189
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5290
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1018
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2819
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1187
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

410
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

249 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

718
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

616
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

663