У Франківську міліція перевіряє громадський транспорт

Окрім роботи зі звичайними водіями прикарпатська Державтоінспекція регулярно здійснює контроль за маршрутними автобусними перевезеннями. Адже порушення фіксуються кожного разу, коли працівники ДАІ виходять перевірити водіїв автобусів.

 

Напередодні свого професійного свята працівники ДАІ запросили у рейд представників засобів масової інформації. Журналістів не відлякав той факт, що доведеться недоспати.

 

Рейди відбуваються практично вдосвіта, адже автоінспектори не повинні допускати порушень графіку виїзду автобусів на лінію та їхнього руху.

 

Цього разу наряд розмістився на вулиці Коновальця на розі Січинського, куди повертають водії автобусів, аби пройти вранішній технічний та медичний огляд. Його проходять на ДП Автобаза «Турист».

 

Технічний огляд зранку є дуже важливим. Виявляється, під час перевірки механіки щодня фіксують неполадки та поломки автобусів.

 

«Найчастіше в автобусах виникають неполадки з рульовою тягою, часом перегорають габаритні ліхтарі, можуть вийти з ладу ручні гальма, — говорить механік-контролер автобази «Турист» Іван Шиптур. — За тиждень один-два автобуси не проходять техогляд через серйозні проблеми. Вони залишаються на ремонт. А щодня близько шести-семи мають дрібні неполадки, які можна виправити за кілька хвилин».

 

Деякі з водіїв ще перед цією процедурою встигають прихопити «на борт» кількох пасажирів. Інші водії замість того, аби зберігати вночі автобус на автобазі, тримають його біля домівки, порушуючи вимоги законодавства.

 

Саме таких в першу чергу зупиняють автоінспектори.

 

Юрій Мартинюк, власник автобусу, якого зупинили автоінспектори, має свою думку про зберігання громадського транспорту.

 

«А чи легко добиратися без машини о п’ятій ранку до лікарні, чи до стоянки, де має бути автобус? — запитував водій. — Я вже 10 років є власником автобусу, з них п’ять років живу по вулиці Будівельників. За цей час мене не раз зупиняли за те, що не там тримаю транспорт. Але мій автобус стоїть на платній стоянці, де є охоронці, і не я перший так роблю. Але, звісно, перевіряти треба, ніхто цього не заперечує. До прикладу, треба ловити і штрафувати нетверезих водіїв, бо виїжджати на дорогу у такому стані, то не є файно».

 

Тут же, на автобазі «Турист» водії проходять медичний огляд. Рідко проблеми виникають ще й з лікарем.

 

«Зранку я обстежую температуру тіла, артеріальний тиск та пульс водіїв, а ще загальний стан, та чи немає скарг на здоров’я. Також можу перевірити на вміст алкоголю у повітрі, що видихає людина, — розповідає лікар спеціальної медичної служби Ольга Чернецька. — Не можу сказати, що водії п’ють зранку, але буває, що забагато собі дозволяють ввечері. Часом це буває у святкові дні».

 

За неповні дві години рейду на двох водіїв склали адмінпротоколи.

 

«Щодня, коли є подібний рейд, інспектори фіксують порушення, — розповідає Ігор Мохнацький, старший державтоінспектор управління ДАІ в області. — Час від часу через поганий технічний стан автобусів стаються ДТП, дякувати Богу, цього року в них ще не було потерпілих. А минулого року ми навіть зупиняли нетверезих водіїв за кермом автобусів».

 

За даними УДАІ в Івано-Франківській області, за три місяці 2011 року на Прикарпатті трапилося 33 дорожньо-транспортних пригоди за участі маршрутних автобусів. Загинула одна людина, ще дві поранені. З цих аварій 16 сталися з вини водіїв автобусів. З початку року інспектори ДАІ склали 191 протокол на посадових осіб автогосподарств, у тому числі 88 — за випуск технічно несправних транспортних засобів, 29 — за невчасний медогляд та за допуск до керування нетверезих водіїв.

 

Зусилля працівників ДАІ головним чином спрямовані на те, щоб громадяни, які користуються громадським транспортом, почувалися у безпеці зранку до вечора


16.04.2011 2571 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

554
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1211
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2864 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2348
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3208
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2789

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

74

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

610

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

627

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1169
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3058
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20569
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

792
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

364
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

955
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5655
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7527
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1110
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

454 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

835
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1183 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1707 1