Парафіяни собору Святого Імені в Чикаґо можуть відвідати заняття з “католицької йоги”. Йога – “спосіб налаштувати своє тіло для кращої комунікації з Богом через молитву і медитацію” – сказано на сайті собору. Перед початком заняття гуртківці моляться, потім виконують йогічні вправи, завершується тренування також молитвою.
Медитації присвячені певним темам, взятим з богослужбового календаря Католицької Церкви. Гурток ведуть Діна Вульф та Елі Нідеркорн – регулярні парафіянки собору і “досвідчені йогині”. Методику розробила Нідеркорн, яка почала з того, що зробила йогу частиною власної щоденної молитви. Нідеркорн проходила навчання у провідних йогів США, а також займалася у священика Томаса Раяна і Ненсі Рот, які першими в країні поєднали цю індійську практику з католицькою молитвою і медитацією. Офіційно Церква не схвалює застосування східних практик в католицькій молитві.
У 1989 році ватиканська Конґреґація віровчення розповсюдила присвячений цій темі лист до єпископів усього світу. Для християнина молитва – комунікація з Богом, перехід від свого “я” до “Ти” Бога, – йдеться в документі. Між тим, східна медитація передбачає концентрацію на самому собі, що може бути небезпечним для людини, що молиться, яка може виявитися в’язнем “духовного усамітнення, позбавленого вільної відкритості трансцендентному Богові”.