У Бейруті рятувальники шукають вцілілих впродовж 30 днів після вибуху

Рятувальники розчищають завали зруйнованих будівель з метою пошуку вцілілого після вибуху в Бейруті/4 вересня 2020 року Бейрут, Ліван


У п'ятницю, 4 вересня, рятувальні бригади в Бейруті продовжили пошуки серед завалів, де виявили ознаки життя через 30 днів після масивного вибуху. Нагадаємо вибух зруйнував більшу частину прибережної зони центру міста.

Минулого місяця пошукові групи вирушили до Мар-Міхаель, району поблизу епіцентру вибуху, після того, як виявили рух глибоко всередині уламків.

Рятувальники працювали під прожекторами у важких літніх умовах, щоб видалити частини стіни краном, коли стурбований натовп людей стояв поруч.

читайте також: Вибух у Бейруті: Україна надасть Лівану гуманітарну допомогу на понад 8 мільйонів гривень

У п’ятницю вранці за місцевим часом тепловізори показали тепло тіла в завалах, тоді як інший пристрій зафіксував сім вдихів, за словами члена громадської організації Live Love Beirut, яка допомагає в рятувальних заходах. Група заявила, що рятувальники знаходились на відстані менше ніж 2 метри (6,5 футів) від цього місця.

Рятувальники попросили натовп близько 200 спостерігачів поводитися дуже тихо, щоб їх обладнання могло виявити дихання або серцебиття людини під завалами.

Пошуки продовжили після того, як у четвер рятувальники із собакою, пройшовши повз зруйновану будівлю разом з чилійською рятувальною командою і тварина вказала на ознаки життя, заявив Едді Бітар, працівник місцевої неурядової організації.

Пізніше тепловізор показав два тіла - одне маленьке, яке згорнулося біля більшого тіла. Прослуховуючий пристрій також зареєстрував дихальний цикл 18 за хвилину, сказав Бітар.

"Є невеликий шанс, що людина все ще жива", - сказав Бітар.

Рятувальні бригади риють тунелі крізь тонни бетонного сміття, щоб дістатися до місця ймовірно виживши. Франциско Лерманда, працівник чилійської пошуково-рятувальної громадської організації "Топос Чилі", був обережним щодо перспективи знайти когось живого через стільки днів під завалами. Але він не виключив цього.

За його словами, одна людина вижила після 28 днів під завалами на Гаїті.


Напруга на ділянці

Пошуки в четвер були тимчасово призупинені через побоювання, що стіна може обвалитися і загрожувати життю рятувальної групи, заявив офіцер пожежної частини Бейрута лейтенант Мішель Ель-Мур. Після призупинення обшуку в ніч на четвер за місцевим часом біля місця виникла акція протесту близько 100 людей.

"Це дихання - це наш останній подих. Це наша остання надія. Вам всім слід соромитися", - кричала протестуюча Мелісса Аталла. Одна жінка сказала: "Ми тут уже місяць, ти не можеш спати одну ніч?"

Після виїзду чилійської команди на місце рятувальних заходів потрапили десятки, вимагаючи негайного відновлення операції. Одна жінка сказала, що замовила кран, тоді як інші учасники акцій піднялися на уламки, пропонуючи свою допомогу у пошуках тіла.

Рятувальники розчищають завали зруйнованої будівлі з метою знайти потенційного вцілілого/4 вересня 2020 рік, Бейрут, Ліван

Напруга продовжувала зростати, поки солдати не повідомили протестуючим, що команда та її обладнання незабаром повернуться на місце.
Кілька людей, з якими розмовляли CNN, сказали, що від зруйнованих будівель після вибуху сильно тхне гнильним запахом. Одна жінка сказала, що неодноразово на сайті попереджала про це владу і закликала їх шукати тіла.

"Два тижні тому ми протестували тут і відчували запах крові", - сказав Рейн Аббас. "Якби вони перевіряли тоді, то сьогодні, люди, мабуть, були б живі".

"Але це Ліван".


Масштабний вибух

Вибух стався у порті Бейрута 4 серпня, внаслідок чого загинули 190 людей, понад 6000 поранено, а понад 300 000 осіб переселено з домів.

Інцидент пов’язаний з майже 3000 тонами аміачної селітри, які зберігались у порту Бейрута протягом шести років. Аміачна селітра - це сильно летючий матеріал, який використовується в сільськогосподарських добривах та вибухових речовинах.

Після вибуху прем'єр-міністр Лівану Хасан Діаб заявив, що "неприпустимо", що аміачна селітра зберігалася на складі в порту Бейрута протягом шести років. Але документи свідчать про те, що численні урядові установи в Лівані були проінформовані про наявність аміачної селітри, включаючи Міністерство юстиції.

Рятувальники повертаються на обшук зруйнованої будівлі з метою пошуку потенційно вцілілих осіб після вибуху в Бейруті/4 вересня 2020 рік, Бейрут, Ліван


Вибух викликав лють у Лівані, де уряд звинувачують у корупції та безгосподарному управлінні, які додали країні економічних потрясінь.

Після вибухів у Бейруті кілька днів тривали бурхливі акції протесту, демонстранти закликали "помститися" панівному класу політиків, які відповідальні за це. Активісти пікетували кілька урядових міністерств і кидали каміння в сили безпеки. Поліція випустила сотні патронів сльозогінного газу, а також гумові кулі, а в деяких випадках і відкривала вогонь.

Не минуло і тижня після вибуху, як уряд Лівану пішов з посади, а прем'єр-міністр Хассан Діаб назвав вибух "катастрофою понад міру". Він докоряв правлячій політичній еліті Лівану за сприяння тому, що він називав "апаратом корупції, більшим, ніж держава". Президент Лівану Мішель Аун заявив, що він не може подати у відставку, оскільки це призведе до вакууму влади.

Наприкінці минулого місяця лідери Лівану призначили посла країни в Німеччині Мустафу Адіба новим прем'єр-міністром.

"Немає часу для розмов, обіцянок та побажань. Це час для дій", - сказав Адіб у короткій промові.

за матеріалами CNN


04.09.2020 944
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

339
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13855 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1581
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

873
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6150
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1728

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

642

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1469

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1280

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1169
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

523
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

662
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

607
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

890
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5927
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13677
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

254
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

552
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

798 2