У Бейруті рятувальники шукають вцілілих впродовж 30 днів після вибуху

Рятувальники розчищають завали зруйнованих будівель з метою пошуку вцілілого після вибуху в Бейруті/4 вересня 2020 року Бейрут, Ліван


У п'ятницю, 4 вересня, рятувальні бригади в Бейруті продовжили пошуки серед завалів, де виявили ознаки життя через 30 днів після масивного вибуху. Нагадаємо вибух зруйнував більшу частину прибережної зони центру міста.

Минулого місяця пошукові групи вирушили до Мар-Міхаель, району поблизу епіцентру вибуху, після того, як виявили рух глибоко всередині уламків.

Рятувальники працювали під прожекторами у важких літніх умовах, щоб видалити частини стіни краном, коли стурбований натовп людей стояв поруч.

читайте також: Вибух у Бейруті: Україна надасть Лівану гуманітарну допомогу на понад 8 мільйонів гривень

У п’ятницю вранці за місцевим часом тепловізори показали тепло тіла в завалах, тоді як інший пристрій зафіксував сім вдихів, за словами члена громадської організації Live Love Beirut, яка допомагає в рятувальних заходах. Група заявила, що рятувальники знаходились на відстані менше ніж 2 метри (6,5 футів) від цього місця.

Рятувальники попросили натовп близько 200 спостерігачів поводитися дуже тихо, щоб їх обладнання могло виявити дихання або серцебиття людини під завалами.

Пошуки продовжили після того, як у четвер рятувальники із собакою, пройшовши повз зруйновану будівлю разом з чилійською рятувальною командою і тварина вказала на ознаки життя, заявив Едді Бітар, працівник місцевої неурядової організації.

Пізніше тепловізор показав два тіла - одне маленьке, яке згорнулося біля більшого тіла. Прослуховуючий пристрій також зареєстрував дихальний цикл 18 за хвилину, сказав Бітар.

"Є невеликий шанс, що людина все ще жива", - сказав Бітар.

Рятувальні бригади риють тунелі крізь тонни бетонного сміття, щоб дістатися до місця ймовірно виживши. Франциско Лерманда, працівник чилійської пошуково-рятувальної громадської організації "Топос Чилі", був обережним щодо перспективи знайти когось живого через стільки днів під завалами. Але він не виключив цього.

За його словами, одна людина вижила після 28 днів під завалами на Гаїті.


Напруга на ділянці

Пошуки в четвер були тимчасово призупинені через побоювання, що стіна може обвалитися і загрожувати життю рятувальної групи, заявив офіцер пожежної частини Бейрута лейтенант Мішель Ель-Мур. Після призупинення обшуку в ніч на четвер за місцевим часом біля місця виникла акція протесту близько 100 людей.

"Це дихання - це наш останній подих. Це наша остання надія. Вам всім слід соромитися", - кричала протестуюча Мелісса Аталла. Одна жінка сказала: "Ми тут уже місяць, ти не можеш спати одну ніч?"

Після виїзду чилійської команди на місце рятувальних заходів потрапили десятки, вимагаючи негайного відновлення операції. Одна жінка сказала, що замовила кран, тоді як інші учасники акцій піднялися на уламки, пропонуючи свою допомогу у пошуках тіла.

Рятувальники розчищають завали зруйнованої будівлі з метою знайти потенційного вцілілого/4 вересня 2020 рік, Бейрут, Ліван

Напруга продовжувала зростати, поки солдати не повідомили протестуючим, що команда та її обладнання незабаром повернуться на місце.
Кілька людей, з якими розмовляли CNN, сказали, що від зруйнованих будівель після вибуху сильно тхне гнильним запахом. Одна жінка сказала, що неодноразово на сайті попереджала про це владу і закликала їх шукати тіла.

"Два тижні тому ми протестували тут і відчували запах крові", - сказав Рейн Аббас. "Якби вони перевіряли тоді, то сьогодні, люди, мабуть, були б живі".

"Але це Ліван".


Масштабний вибух

Вибух стався у порті Бейрута 4 серпня, внаслідок чого загинули 190 людей, понад 6000 поранено, а понад 300 000 осіб переселено з домів.

Інцидент пов’язаний з майже 3000 тонами аміачної селітри, які зберігались у порту Бейрута протягом шести років. Аміачна селітра - це сильно летючий матеріал, який використовується в сільськогосподарських добривах та вибухових речовинах.

Після вибуху прем'єр-міністр Лівану Хасан Діаб заявив, що "неприпустимо", що аміачна селітра зберігалася на складі в порту Бейрута протягом шести років. Але документи свідчать про те, що численні урядові установи в Лівані були проінформовані про наявність аміачної селітри, включаючи Міністерство юстиції.

Рятувальники повертаються на обшук зруйнованої будівлі з метою пошуку потенційно вцілілих осіб після вибуху в Бейруті/4 вересня 2020 рік, Бейрут, Ліван


Вибух викликав лють у Лівані, де уряд звинувачують у корупції та безгосподарному управлінні, які додали країні економічних потрясінь.

Після вибухів у Бейруті кілька днів тривали бурхливі акції протесту, демонстранти закликали "помститися" панівному класу політиків, які відповідальні за це. Активісти пікетували кілька урядових міністерств і кидали каміння в сили безпеки. Поліція випустила сотні патронів сльозогінного газу, а також гумові кулі, а в деяких випадках і відкривала вогонь.

Не минуло і тижня після вибуху, як уряд Лівану пішов з посади, а прем'єр-міністр Хассан Діаб назвав вибух "катастрофою понад міру". Він докоряв правлячій політичній еліті Лівану за сприяння тому, що він називав "апаратом корупції, більшим, ніж держава". Президент Лівану Мішель Аун заявив, що він не може подати у відставку, оскільки це призведе до вакууму влади.

Наприкінці минулого місяця лідери Лівану призначили посла країни в Німеччині Мустафу Адіба новим прем'єр-міністром.

"Немає часу для розмов, обіцянок та побажань. Це час для дій", - сказав Адіб у короткій промові.

за матеріалами CNN


04.09.2020 963
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2714
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20847
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1811
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1295 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2311
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3953

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

591

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2067

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

756

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1363
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

425
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

949
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24449
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

675
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

695
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

644
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

788
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8134
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

656
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

827
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2116 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

778