У 2015 році двоє мешканців Франківщини постраждали від торгівлі людьми

 
 
У Калуській райдержадміністрації відбувся круглий стіл з питань взаємодії суб’єктів з протидії торгівлі людьми за участю представників БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», департаменту соціальної політики ОДА, сектору боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС в Івано-Франківській області та члени мультидисциплінарних робочих груп Калуського, Долинського, та Рожнятівського районів, а також Болехова та Калуша.
 

Організатори заходу — Франківський Карітас та департамент соцполітики ІФОДА. Захід відбувся в рамках проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Івано-Франківській області», інформує Фіртка з посиланням на прес-службу БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

 

Як зауважив під час круглого столу заступник голови Калуської РДА Сергій Дудинець, у Калуському районі сьогодні налагоджена системна робота. Завдяки координації управління соціального захисту проводяться превентивні заходи із попередження торгівлі людьми усіма службами: управлінням соцахисту, РЦСССДМ, центром зайнятості, відділами освіти, молоді і спорту, службою дітей, управлінням юстиції, міграційною службою.

 

Так 27 квітня відбулося засідання членів мультидисциплінарної групи Калуської РДА, під час якого напрацювали чіткий механізм допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Затвердили реабілітаційні плани для цих осіб, до реалізації яких залучили також представників управління пенсійного фонду, Карітасу та голів місцевих рад.

 

Перший заступник голови Рожнятівської  РДА Андрій Тринчук наголосив на важливості злагодженої роботи стосовно протидії сучасному рабству у районі. Для цього на Рожнятівщині затвердили відповідні заходи, оновили склад Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, попередження насильства та протидії торгівлі людьми та утворили мультидисциплінарну робочу групу, яка здійснюватиме конкретні заходи щодо попередження торгівлі людьми та надання комплексної допомоги постраждалим. Відповідну роботу також налагоджено у Долинському районі, -- повідомила представник управління соцзахисту Долинської РДА Любов Андрійчук.

 

Головний спеціаліст відділу сім’ї та програм соціального розвитку департаменту соцполітики ІФОДА Назарій Куземка відзначив, що на Прикарпатті сьогодні налагоджено якісну взаємодію всіх суб'єктів, які відповідають за протидію торгівлі людьми: органів виконавчої влади, правоохоронних органів, соціальних служб та громадських організацій.

 

Як повідомив начальник сектору боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС на Прикарпатті  Петро Михайлюк, у 2015 році правоохоронні органи виявили 2-х потерпілих від торгівлі людьми, які отримали статус постраждалих та отримують комплекс послуг. Він також розповів про механізм виявлення засобів і методів, які використовують торгівці людьми.

 

Про роль громадських організацій у протидії торгівлі людьми розповіла працівник БФ «Карітас Івано-Франківськ», керівник проекту Людмила Сівецька. «Карітас» входить у Всеукраїнську Коаліцію громадських організацій, які працюють у напрямку протидії торгівлі людьми. Станом на сьогодні 162 постраждалих отримали комплексну реінтеграційну допомогу від Франківського Карітасу. Триває навчання для держслужбовців, правоохоронців та представників ГО з метою налагодження чіткого механізму взаємодії усіх цих структур у протидії злочину торгівлі людьми та наданні реінтеграційної допомоги постраждалим. 

 

«Навчання  дає позитивний результат: члени мультидисциплінарних груп разом із громадськими організаціями вже надають комплексну допомогу постраждалим. Одним із важливих аспектів роботи проекту є інформаційна кампанія, яка має охопити широкі верстви населення та «групи ризику»: безробітних, малозабезпечених, випускників навчальних закладів, дітей-сиріт, осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, тимчасово переселених із зони АТО. Цим особам мають допомогти члени мультидисциплінарних груп», - наголосила координатор.

 

Регіональний тренер «Ла Страда-Україна», методист міського методичного центру Калуського відділу освіти Іванна Гриців розповіла про  інформаційно-роз'яснювальну роботу серед учнів та студентів навчальних закладів Калущини з питань трудової міграції, зайнятості населення в Україні та за кордоном, безпечної і регульованої трудової міграції, працевлаштування за кордоном з метою попередження торгівлі людьми. 

 

Своїм практичним досвідом щодо процедури надання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та комплексної реінтеграційної допомоги, яку надають члени МДГ, про порядок виплати одноразової матеріальної поділилася начальник управління соцзахисту населення Галина Дуда.

 

Проекту фінансується за підтримки Європейського Союзу, Швейцарської конфедерації, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізовується представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ), Благодійним Фондом «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» у партнерстві з Департаментом соціальної політики ІФОДА.


16.05.2015 417 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1006 1
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3159 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2446
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

6755 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

18418 27
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4607 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1035

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1488

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1381

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

2479
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

488
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

533
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

899
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

668
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

590
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1004
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1695
03.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22817
04.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

274
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

549
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

655
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

978