Туризм на Прикарпатті - стратегічний напрям розвитку регіональної економіки

 

Виступаючи минулої п’ятниці на урочистостях з нагоди Міжнародного дня туризму в залі обласного муздрамтеатру ім. Івана Франка, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк наголосив: "Якщо доживемо до того дня, коли протягом року Івано-Франківщину відвідає не мільйон туристів, як це вже є кілька років поспіль, а вдесятеро більше, тоді й зможемо сказати, що влада спільно з організаторами відпочинкової індустрії, з керівниками установ, які надають турпослуги й які готують кадри для галузі, щось зробила для туристичного поступу регіону. Коли на території області діятиме не 750 гостинних садиб, як працює нині, а вдвадцятеро більше, тоді можна буде говорити і про належний розвиток у краї сільського зеленого туризму... "

 

«Чи не вперше за роки незалежності України відзначаємо на такому високому рівні День туризму, – зазначив керівник виконавчої влади в області. – В багатьох може виникнути запитання: чому туризмові така увага. Відповідь дуже проста: розвиток туризму на Прикарпатті ОДА визначила як стратегічний напрям розвою регіональної економіки. Адже Сам Всевишній обдарував наш край безмежними туристичними можливостями». Михайло Вишиванюк також запевнив присутніх, що й надалі професійне свято працівників туристичної сфери як такої важливої галузі господарства щороку відзначатимуть на належному рівні і в залі обласного театру. Принаймні, доки він працюватиме на нинішній посаді.

 

Спинився голова ОДА у своєму виступі й на значущості діяльності громадських організацій, зокрема Агенції економічного розвитку, обласної організації Спілки сприяння розвиткові сільського зеленого туризму України, неприбуткових профільних об’єднань у районах, приватних ініціатив ентузіастів, з якими влада співпрацює у втіленні в життя проектів міжнародної технічної допомоги і туристичних акцій. Адже через їх здійснення за останні п’ять років вдалося залучити 10 млн. грн. донорських коштів для розвитку туристичної інфраструктури в регіоні. Завдяки такому партнерству на Івано-Франківщині започатковано пілотні проекти, які стали базовими для всієї України. Зокрема розроблено стратегію розвитку й маркетингу туризму в області до 2015 року, запроваджено систему добровільної категоризації сільських садиб, яку поклали в основу всеукраїнської. Вперше в Україні створено проект національного стандарту «Знаки дорожні туристичні» та інструкцію зі знакування турмаршрутів, реалізовано відомий і популярний задум «Велокраїна» тощо.

 

Велику надію в органах влади покладають на те, як зазначив Михайло Вишиванюк, що істотним рушієм туристичного розвою краю стане недавно оголошений ОДА й облрадою міжнародний конкурс на найкращий інвестиційний проект із забудови гірської місцевості в Коломийському, Косівському, Надвірнянському, Богородчанському, Рожнятівському й Долинському районах та в місті Яремчі. Мова – про створення генерального плану з розбудови івано-франківських Карпат, в якому було би враховано екологічні інтереси територіальних громад, їхні потреби в охороні природи, пам’яток історії й культури, у збереженні й розвитку місцевих звичаїв і традицій. На думку голови ОДА, таке накреслення дозволить не допустити хаотичної забудови Карпатського регіону, а маючи такий фахово зроблений проект можна виходити з ним на міжнародний інвестиційний ринок, залучати відповідні кошти з тим, туризм у нашому краї був розвинутий до рівня найвищих світових взірців. «Спільно ми того досягнемо!», – авторитетно заявив М. Вишиванюк.

 

Водночас голова ОДА відзначив добру роботу працівників підрозділів туризму в ОДА й РДА та в органах місцевого самоврядування, віддав шану ветеранам розвитку туризму – Романові Красію, Михайлові Головатому, Миронові Мицану та багатьом іншим. А ще Михайло Вишиванюк і заступник голови обласної ради Остап Дзеса вручили відзнаки «найкращим із найкращих» менеджерам туристичної сфери. Нагороди найбільш заслуженим організаторам туризму в обласному центрі вручив і перший заступник івано-франківського міського голови Зіновій Фітель.


28.09.2011 2296 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

132
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12963 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1481
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

806
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5988
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1659

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

580

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1404

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1212

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1115
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

470
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

593
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1510
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

539
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

821
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5856
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13218
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

153
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

472
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

429
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

741 2