Туристам на замітку: найчастіші схеми обману в аеропортах

фото: Getty Images


Аеропорт практично будь-якої країни – дуже дороге місце. Звичайний фастфуд у такому місці обійдеться у рази дорожче, ніж у будь-якому іншому. А ще в аеропортах використовують різні схеми, щоби виманити у туристів великі суми грошей.

Які схеми можуть використовувати в аеропортах – читайте у матеріалі Styler, передає Фіртка.


Куля у валізі


У невеликих аеропортах співробітники аеропорту, які займаються сортуванням багажу, можуть підсунути туристу "свиню", а точніше - предмет у валізку, який викликає питання. Наприклад, кулю. Перед оглядом вони акуратно поміщають її в кишеню валізи, а потім розшукують власника багажу у натовпі.

Далі вони повідомляють, що пасажир намагається провезти у валізі заборонений предмет, у цьому випадку – зброю. Коли у туриста починається паніка, вони пропонують негайно викликати поліцію чи розв'язувати питання "мирно", тобто заплатити хабар.

Турист, який не хоче псувати собі відпустку і боїться запізнитися на літак через поліцію та багатогодинні пояснення з поліцією, погоджується залагодити питання швидко зі співробітниками аеропорту. Так на довірливих пасажирах зазвичай заробляють співробітники аеропортів у невеликих містах або в аеропортах, через які прямують транзитом, з пересадкою.

Як уникнути такої проблеми: купіть валізу з кодовим замком або натягніть на свій багаж чохол. У багатьох аеропортах є послуга з упаковки валізи в плівку. Як варіант – можна погодитись на виклик поліції. Зазвичай шахраї в такій ситуації припиняють свою "театральну виставу".


Моторошно дорога вода


В аеропортах бутильована вода продається на кожному кроці. Але ціна найменшої пляшечки зазвичай космічна – за межами аеропорту на ці гроші можна купити упаковку води.

Тому варто брати із собою багаторазову пляшечку для води. Порожню можна буде пронести через багажний контроль, а там – набрати воду у питних фонтанчиках, які є зараз у багатьох аеропортах світу. Можна використовувати для цього одноразову пляшечку повторно.

У лоукостерах стюардеси наливають питну воду в стаканчиках у необмежених кількостях, тому якщо у вас уже йде посадка на літак, то потерпіть - поп'єте на борту літака.

Якщо ви не можете обійтися без гарячого чаю чи кави, то візьміть із собою порожній невеликий термос із дому – гарячу воду ви можете попросити у будь-якому кафе в аеропорту. Вам її нададуть безкоштовно чи попросять символічну суму за воду.


Покупки у дьюті-фрі


Звертайте увагу на покупки у дьюті-фрі у невеликих аеропортах, особливо у східних курортних країнах. Якщо вам не видали чек і касир просто порахував суму на калькуляторі – варто перевірити. Продавці дуже люблять плутати цифри, коли обслуговують туристів – і завжди на свою користь.

Ще в таких магазинах є послужливі працівники, які допомагають упакувати товари в коробки, складають у пакети й таке інше. І тільки потім туристи виявляють, що в коробці флакон з парфумами наполовину порожній або їм поклали в коробку дешевший товар, ніж вони купували.

Ціна товару на полиці може відрізнятись від тієї, яка у вас стоїть у чеку. І часом різниця становить 20-30%. А продавці вам скажуть, що цінники поки поміняти не встигли та спишуть все на нічну зміну, яка припустилася помилки.


Таксисти


Найчастіше туристів у будь-якій точці світу дурять саме таксисти в аеропортах. Вони стоять у зоні прильоту та пропонують свої послуги. Ціни у них у два, а то й утричі вищі, ніж у будь-якої служби.

Бо багато туристів не вміють підключатися до інтернету в незнайомому місці й не з'ясовують заздалегідь дані про служби таксі в точці призначення. Тому вони змушені скористатися послугами таксі в аеропорту.

Як уникнути: Заздалегідь дізнайтесь про служби таксі у вашому пункті призначення, а також перегляньте міський транспорт. У багатьох містах світу від аеропорту до центру міста ходять спеціальні автобуси. Такі автобуси курсують між залізничним вокзалом та аеропортом, і станціями метро.

Крім того, можна заздалегідь встановити спеціальний додаток у телефоні зі службою таксі в тому місті, куди ви прилетіли.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


25.01.2023 6047
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494