Туристам на замітку: найчастіші схеми обману в аеропортах

фото: Getty Images


Аеропорт практично будь-якої країни – дуже дороге місце. Звичайний фастфуд у такому місці обійдеться у рази дорожче, ніж у будь-якому іншому. А ще в аеропортах використовують різні схеми, щоби виманити у туристів великі суми грошей.

Які схеми можуть використовувати в аеропортах – читайте у матеріалі Styler, передає Фіртка.


Куля у валізі


У невеликих аеропортах співробітники аеропорту, які займаються сортуванням багажу, можуть підсунути туристу "свиню", а точніше - предмет у валізку, який викликає питання. Наприклад, кулю. Перед оглядом вони акуратно поміщають її в кишеню валізи, а потім розшукують власника багажу у натовпі.

Далі вони повідомляють, що пасажир намагається провезти у валізі заборонений предмет, у цьому випадку – зброю. Коли у туриста починається паніка, вони пропонують негайно викликати поліцію чи розв'язувати питання "мирно", тобто заплатити хабар.

Турист, який не хоче псувати собі відпустку і боїться запізнитися на літак через поліцію та багатогодинні пояснення з поліцією, погоджується залагодити питання швидко зі співробітниками аеропорту. Так на довірливих пасажирах зазвичай заробляють співробітники аеропортів у невеликих містах або в аеропортах, через які прямують транзитом, з пересадкою.

Як уникнути такої проблеми: купіть валізу з кодовим замком або натягніть на свій багаж чохол. У багатьох аеропортах є послуга з упаковки валізи в плівку. Як варіант – можна погодитись на виклик поліції. Зазвичай шахраї в такій ситуації припиняють свою "театральну виставу".


Моторошно дорога вода


В аеропортах бутильована вода продається на кожному кроці. Але ціна найменшої пляшечки зазвичай космічна – за межами аеропорту на ці гроші можна купити упаковку води.

Тому варто брати із собою багаторазову пляшечку для води. Порожню можна буде пронести через багажний контроль, а там – набрати воду у питних фонтанчиках, які є зараз у багатьох аеропортах світу. Можна використовувати для цього одноразову пляшечку повторно.

У лоукостерах стюардеси наливають питну воду в стаканчиках у необмежених кількостях, тому якщо у вас уже йде посадка на літак, то потерпіть - поп'єте на борту літака.

Якщо ви не можете обійтися без гарячого чаю чи кави, то візьміть із собою порожній невеликий термос із дому – гарячу воду ви можете попросити у будь-якому кафе в аеропорту. Вам її нададуть безкоштовно чи попросять символічну суму за воду.


Покупки у дьюті-фрі


Звертайте увагу на покупки у дьюті-фрі у невеликих аеропортах, особливо у східних курортних країнах. Якщо вам не видали чек і касир просто порахував суму на калькуляторі – варто перевірити. Продавці дуже люблять плутати цифри, коли обслуговують туристів – і завжди на свою користь.

Ще в таких магазинах є послужливі працівники, які допомагають упакувати товари в коробки, складають у пакети й таке інше. І тільки потім туристи виявляють, що в коробці флакон з парфумами наполовину порожній або їм поклали в коробку дешевший товар, ніж вони купували.

Ціна товару на полиці може відрізнятись від тієї, яка у вас стоїть у чеку. І часом різниця становить 20-30%. А продавці вам скажуть, що цінники поки поміняти не встигли та спишуть все на нічну зміну, яка припустилася помилки.


Таксисти


Найчастіше туристів у будь-якій точці світу дурять саме таксисти в аеропортах. Вони стоять у зоні прильоту та пропонують свої послуги. Ціни у них у два, а то й утричі вищі, ніж у будь-якої служби.

Бо багато туристів не вміють підключатися до інтернету в незнайомому місці й не з'ясовують заздалегідь дані про служби таксі в точці призначення. Тому вони змушені скористатися послугами таксі в аеропорту.

Як уникнути: Заздалегідь дізнайтесь про служби таксі у вашому пункті призначення, а також перегляньте міський транспорт. У багатьох містах світу від аеропорту до центру міста ходять спеціальні автобуси. Такі автобуси курсують між залізничним вокзалом та аеропортом, і станціями метро.

Крім того, можна заздалегідь встановити спеціальний додаток у телефоні зі службою таксі в тому місті, куди ви прилетіли.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


25.01.2023 6527
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

776
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1950
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3182 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3961
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3442
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2381

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

262

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

844

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

682

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1813
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

484
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

684
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1010
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1046 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5238
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

547
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

1105
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

515
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

247
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

475
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

472 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

557