Цьогоріч на Прикарпатті зафіксовано понад 2,5 тисячі звернень щодо насильства у сім’ї

Спеціалісти відзначають, що лише від початку цього року на Прикарпатті зафіксовано 2672 звернення щодо насильства у сім’ї.

86 відсотків усіх випадків становить насильство над жінками, пише Фіртка з посиланням на ЗК.

«Домашнє насильство є однією із найбільш поширених у світі форм порушення прав людини. З цим явищем треба боротися комплексно. Тому в рамках кампанії «16 днів проти насильства» ми проводимо вуличні акції, засідання круглих столів, тематичні виставки у бібліотеках», – каже заступник директора департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА Степан Микицей.

Проте такими діями та превентивними заходами годі обійтись у боротьбі із глобальним гріхом.

Як повідомила начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Алла Бойчук, на жаль, фіксуються і випадки, коли неповнолітні особи повідомляють про насильство у сім’ї.

«Прикро, що внаслідок вчинення домашнього насильства зареєстровано 10 умисних вбивств, а також факти сексуального насильства щодо дітей. Наше завдання – попереджувати такі випадки не під час акцій, а у щоденній роботі, – наголосила представник правоохоронних органів.

За словами пані Алли, Національна поліція ініціювала створення проекту «Поліна». В Івано-Франківську працюватимуть 10 працівників поліції, котрі будуть реагувати на випадки домашнього насильства.

Проте чималий шмат роботи перепадає на психологів. Вони готові працювати із тими, хто став жертвою насилля та не може самотужки впоратися із подоланням психологічних травм. Акцент у питаннях насилля психологи роблять на одному із найбільш «популярних» сьогодні видів цькувань – булінгу. Він виходить за межі вузького сімейного кола і стосується більших соціальних груп – садочка, школи.

«Булінг сьогодні у всіх на слуху, але насправді це явище старе як світ. Багато хто із теперішніх молодих батьків свого часу був свідком чи навіть жертвою «перевищених повноважень однокласників», – розповідає директор обласного психологічного центру Людмила Підлипна. – Сьогодні ми фіксуємо низку звернень від батьків, діти яких постраждали від булінгу. 1298 практичних психологів і соціальних педагогів області готові працювати із цією проблематикою».

Жертвами булінгу, за словами психолога, можуть бути, як правило, ті діти, які мають низьку самооцінку чи не можуть відстояти свою думку. І дуже важливо, щоби навіть у шкільних колективах панувала дружня атмосфера.

«Якщо ми говоримо про те, що діти потрапляють у зону булінгу в початковій ланці, то у цьому випадку потрібно працювати винятково із вчителем. Бо у цих випадках ситуацію із булінгом запускає саме вчитель, – застерігає психолог. – Діти у початкових класах ще не мають особистісного ставлення, вони проходять кризу семи років і першого класу, коли для них роль вчителя надзвичайно важлива. Авторитет мами перекриває саме вчитель. Адже часто можна почути, коли дитина каже: «Марія Іванівна казала так». А для маленьких дітей слова вчителя – це аксіома і правило».

Якщо діти в сім’ї бачать насилля, то вони автоматично можуть повторювати ту поведінку, котра притаманна для близького оточення. Психологи запевняють, що роботи із дітьми чимало. Адже в місті Івано-Франківську на одного психолога припадає 700 дітей. Найбільше проявів булінгу спостерігається у підлітковому віці. А це складний вік відмежування від батьків, заперечення, бунтарства.

Тому саме в такий спосіб підлітки намагаються виділитися.

«Ми не народжуємося насильниками, а народжуємося добрими адекватними людьми із системою християнських цінностей всередині. У кожному із нас є агресивна частина, але насилля – це соціальна частина. Проявам насилля діти вчаться, на превеликий жаль, у сім’ях, через соціальні взаємодії чи популярні комп’ютерні ігри. Нерідко вони вчаться і на сюжетах про насилля у засобах масової інформації, де демонструють, як інші вирішують свої проблеми», – наголошує Людмила Підлипна.

Експерти з питань протидії булінгу чималу надію покладають і на законодавство.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про протидію булінгу. Згідно із тим документом, передбачено моральне покарання для вчителів та адміністративне для учнів. А тому цілком закономірно, що вже у шкільних колективах діти не зазнаватимуть цькувань та переслідувань за інакшість. І це додаватиме їм впевненості, а суспільству стриманості у проявах агресії до подібних собі.


10.12.2018 884
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6465
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

494
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14769 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1734
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1004
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6423

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

790

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1597

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1387

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1271
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

635
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

784
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1687
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

718
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1014
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6067
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14456
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

379
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

680
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

598
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

918 2