Цьогоріч на Прикарпатті зафіксовано понад 2,5 тисячі звернень щодо насильства у сім’ї

Спеціалісти відзначають, що лише від початку цього року на Прикарпатті зафіксовано 2672 звернення щодо насильства у сім’ї.

86 відсотків усіх випадків становить насильство над жінками, пише Фіртка з посиланням на ЗК.

«Домашнє насильство є однією із найбільш поширених у світі форм порушення прав людини. З цим явищем треба боротися комплексно. Тому в рамках кампанії «16 днів проти насильства» ми проводимо вуличні акції, засідання круглих столів, тематичні виставки у бібліотеках», – каже заступник директора департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА Степан Микицей.

Проте такими діями та превентивними заходами годі обійтись у боротьбі із глобальним гріхом.

Як повідомила начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Алла Бойчук, на жаль, фіксуються і випадки, коли неповнолітні особи повідомляють про насильство у сім’ї.

«Прикро, що внаслідок вчинення домашнього насильства зареєстровано 10 умисних вбивств, а також факти сексуального насильства щодо дітей. Наше завдання – попереджувати такі випадки не під час акцій, а у щоденній роботі, – наголосила представник правоохоронних органів.

За словами пані Алли, Національна поліція ініціювала створення проекту «Поліна». В Івано-Франківську працюватимуть 10 працівників поліції, котрі будуть реагувати на випадки домашнього насильства.

Проте чималий шмат роботи перепадає на психологів. Вони готові працювати із тими, хто став жертвою насилля та не може самотужки впоратися із подоланням психологічних травм. Акцент у питаннях насилля психологи роблять на одному із найбільш «популярних» сьогодні видів цькувань – булінгу. Він виходить за межі вузького сімейного кола і стосується більших соціальних груп – садочка, школи.

«Булінг сьогодні у всіх на слуху, але насправді це явище старе як світ. Багато хто із теперішніх молодих батьків свого часу був свідком чи навіть жертвою «перевищених повноважень однокласників», – розповідає директор обласного психологічного центру Людмила Підлипна. – Сьогодні ми фіксуємо низку звернень від батьків, діти яких постраждали від булінгу. 1298 практичних психологів і соціальних педагогів області готові працювати із цією проблематикою».

Жертвами булінгу, за словами психолога, можуть бути, як правило, ті діти, які мають низьку самооцінку чи не можуть відстояти свою думку. І дуже важливо, щоби навіть у шкільних колективах панувала дружня атмосфера.

«Якщо ми говоримо про те, що діти потрапляють у зону булінгу в початковій ланці, то у цьому випадку потрібно працювати винятково із вчителем. Бо у цих випадках ситуацію із булінгом запускає саме вчитель, – застерігає психолог. – Діти у початкових класах ще не мають особистісного ставлення, вони проходять кризу семи років і першого класу, коли для них роль вчителя надзвичайно важлива. Авторитет мами перекриває саме вчитель. Адже часто можна почути, коли дитина каже: «Марія Іванівна казала так». А для маленьких дітей слова вчителя – це аксіома і правило».

Якщо діти в сім’ї бачать насилля, то вони автоматично можуть повторювати ту поведінку, котра притаманна для близького оточення. Психологи запевняють, що роботи із дітьми чимало. Адже в місті Івано-Франківську на одного психолога припадає 700 дітей. Найбільше проявів булінгу спостерігається у підлітковому віці. А це складний вік відмежування від батьків, заперечення, бунтарства.

Тому саме в такий спосіб підлітки намагаються виділитися.

«Ми не народжуємося насильниками, а народжуємося добрими адекватними людьми із системою християнських цінностей всередині. У кожному із нас є агресивна частина, але насилля – це соціальна частина. Проявам насилля діти вчаться, на превеликий жаль, у сім’ях, через соціальні взаємодії чи популярні комп’ютерні ігри. Нерідко вони вчаться і на сюжетах про насилля у засобах масової інформації, де демонструють, як інші вирішують свої проблеми», – наголошує Людмила Підлипна.

Експерти з питань протидії булінгу чималу надію покладають і на законодавство.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про протидію булінгу. Згідно із тим документом, передбачено моральне покарання для вчителів та адміністративне для учнів. А тому цілком закономірно, що вже у шкільних колективах діти не зазнаватимуть цькувань та переслідувань за інакшість. І це додаватиме їм впевненості, а суспільству стриманості у проявах агресії до подібних собі.


10.12.2018 896
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1276
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1016
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2024
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3506
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1306
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1291

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1592

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1270
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24228
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

476
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

562
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1470
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15344
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

457
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

513
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1317 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502