Цілком таємно: як створити сервіс зберігання речей, увійти у список найуспішніших підприємців у виданні "Форбс" та вийти на всеукраїнський рівень

Мар'ян Максимчук працював прокурором в Калуші. В якийсь  момент залишив посаду та з родиною переїхав до Києва. Там, він створив компанію сервісу зберігання речей "TetrisBox". У  29 років увійшов у список «Forbes» найуспішніших українців до 30 років. Нещодавно його компанія отримала відзнаку Міжнародного конкурсу «Вибір року 2021». А ще вийшла на всеукраїнський рівень.

Фіртка розпиталася у Мар'яна, які секрети зберігаються у  боксах "TetrisBox" та як на цьому заробляють в Європі та США?


Минуло більше як рік, як ви увійшли в список найуспішніших українців до 30  років за версією видання  «Forbes», як за цей час  змінився ваш бізнес, як ідуть справи у «Tetrisbox»  зараз?

Ми вийшли на всеукраїнський рівень. Цього року ми масштабувалися і добудували ще  1 тис кв. метрів в Києві. Відкрили склад у Львові, площею  1 тис кв. метрів. Зараз нас цікавлять міста-мільйонники: Одеса, Дніпро, Харків. В Івано-Франківську поки не плануємо відкривати бізнес.

Цього року ми отримали нагороду Міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року 2021» та стали компанією №1 в Україні у своєму сегменті по площі та темпах розвитку.


Публікація у «Forbes» якось посприяла вашому бізнесу?

Публікація можливо не прямо, але дотично допомогла нам. 

Збільшила довіру до нас: клієнти і партнери впевнені, що з нами можна працювати. Не знаю, чи це з цим пов'язано, та це якось додає впевненості при переговорах, чи в підписанні договорів.

Зараз нашим сервісом користуються досить відомі  вітчизняні компанії, магазини одягу і мабуть, в цьому також є заслуга «Forbes». 


Які компанії - це рітейли чи маркетплейси «Розетка» ?

«Розетка» поки що ще ні. В них є свої склади. Ми зберігаємо ті речі,  які виставлені на продаж  на «Розетці». Скажу, що це частково офісні речі, виставкове обладнання відомих в Україні компаній.


Склади «Розетки» чи різних  поштових операторів - ваші конкуренти чи ви працюєте в зовсім різних сегментах?

Це не наші конкуренти. Вони відносять себе до логістики, ми швидше належимо до нерухомості і оренди.


Як ковід і «work from home» вплинув на ваш бізнес?

В період ковіду, коли закривалося багато кафе, то в нас зберігалися ресторанні меблі та обладнання.

Потребу в додатковому просторі ковід "підсвітив" і показав, що можна обійтися меншим простором. Багато компаній оптимізуються і відмовляються від великих складів, обирають менші формати десь поблизу своїх офісів.


Справді, ковід створив попит на складську нерухомість, настільки високий дефіцит складів у Києві?

Ковід підсилив попит на склади нашого формату.


З потребами бізнесу зрозуміло, але чому сервіс зберігання речей популярний серед людей. Досі речі зберігали або в родичів в селі, або гаражах чи в підвалі...

Ці способи актуальні в Західній Україні, бо зазвичай є якісь родичі в селі. Ці питання так і вирішують.

У Києві такого немає, не часто родичі живуть в селах. Немає так багато тих комор. У квартирах вільні місця стараються використати під раціональні потреби, а не забивати речами на зразок лиж, велосипедів, дитячих колясок тощо.


Яка вартість оренди боксів?  Яка загальна кількість клієнтів скористалася вашими послугами чи є серед них постійні? 

Загалом за 5 років ми надали послугу для 2500 клієнтів. Зараз на постійній основі в нас обслуговується 1500 клієнтів.

Коли стартували, то вартість оренди боксу була 330 грн за квадратний метр за місяць.

Зараз ціна залежить від локації та виду боксу і коливається в межах 380- 450 гривень. Мінімальний термін зберігання один день, а максимальний - один рік.

Є клієнти, що орендують 200 -300 кв.метрів. Сьогодні маємо клієнтів, що з нами від початку заснування компанії. 


Крім сноубордів та колясок, які найдивніші речі клієнтів доводилося зберігати?

Холодильник із замороженими лобстерами (сміється). Якось вимкнули світло і запах був на увесь склад. До речі, довго не могли потім з ним розібратися.

На складах зберігають габаритні речі, наприклад один клієнт протягом  року зберігає 6-метровий корабель. Можливо, це якась яхта виставкова. Одним словом, що тільки не хочуть зберігати. Навіть запитують, чи можна ночувати на складі. Звісно, що ми у такій послузі відмовляємо.

Також не зберігаємо легкозаймисті та вибухові речовини, боєприпаси й зброю та все, що заборонено законом. Крім цього, в боксах не можна зберігатися рослини, тварин, харчі й все, що виділяє запах і може витекти у сусідній блок. 


Свої речі зберігаєте?

Спочатку був,  як «чоботар без чобіт» - не міг собі виділити бокс, бо хотів все здавати в оренду. Потім все ж виділив приміщення для себе (сміється). 


Як взагалі виникла ідея  переїхати з Калуша і створити бізнес зі зберігання речей  в Києві?

Ідея виникла у 2016 році, коли я переїхав з Калуша до Києва. На власному досвіді побачив, що багато речей немає де розмістити. Проаналізував іноземний досвід, як за кордоном підходять до розв'язання проблеми та вирішив такий сервіс запровадити в Україні.

Хоча на ринку вже було декілька конкурентів, я вирішив стартувати. Знайшов партнерів, залучив інвестиції. Ми орендували перший склад  у 2016 році. Створили бокси та почали здавати їх в оренду. Другий склад орендували у 2017 році, потім ще один у 2019. Ще через рік відкрили відділення  у Львові.

Я пам'ятаю перша клієнтка орендувала бокс для зберігання холодильника для квітів. Чимало клієнтів здавали побутові речі, меблі, техніку, бо робили ремонти вдома.


З таким високим попитом вам не потрібно було докладати якісь надзусилля в плані маркетингу?

Ой ні. Це зараз ми не робимо надзусилля. А на початку вони були. Перші сім-десять місяців були найважчими. Потрібно було якось вижити – гроші закінчувалися,  кожен місяць сплачували оренду за склади – велике приміщення і відповідно висока вартість оренди.

В якийсь момент відбувся прорив бізнесу. Я не знаю, яким чином чи це просто якесь везіння, але якби цього не сталося, то, мабуть, бізнесу не було.

Ми почали рухатися далі й все було ок. Зараз наші зусилля спрямовані на розширення бізнесу.


Який  потенціал ринку оренди площі для зберігання речей в Україні  та світі?

Ми хочемо освоїти 20 тис кв. метрів - це наша задача на наступні п'ять років.

Наприклад, ринок Росії в десять разів більший від нашого, росіяни випереджають нас на 10-15 років. Нью-йоркські селфстореджі пропонують 0.23 кв метра на кожного жителя міста. Національний стандарт в США це 0.005 кв метра стореджів на кожну людину.

В нас у Києві зараз цей показник складає приблизно 0.005 кв. метра на кожного жителя столиці, а по Україні - менше 0.001 кв метра на кожного мешканця.

Однак слід враховувати, що у США цьому бізнесу вже 60 років, в Європі - близько 40, у нас він на стадії становлення. Ми придивляємося до європейських операторів, знайомимося, вивчаємо їхній досвід. 


Який ваш рецепт успіху?

Я за освітою юрист, працював на посаді прокурора в районній прокуратурі  Калуша. Згодом зрозумів, що це не моє і не мій напрямок.

В Калуші мені ставало все менше простору - захотілось більшого. Вирішив змінити все: і професію, і місто.

Я переконаний, що успіху досягають ті, хто діє. Якщо є мрія, то до неї слід рухатися крок за кроком. Це посилює віру в себе і впевненість у собі. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Супермаркети Lidl готується зайти на ринок України

Кіно теж може захищати Вітчизну

Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку 


28.10.2021 Мар'яна Цимбалюк 10027 7
Коментарі (7)

10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

859
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1230
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1497 2
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1637
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1765
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5584

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

375

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1917

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1688

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2716
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

237
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1007
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1022
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

110
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

225
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4475
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6374
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

416
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

106
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

211
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2654
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3600