Цілком таємно: як створити сервіс зберігання речей, увійти у список найуспішніших підприємців у виданні "Форбс" та вийти на всеукраїнський рівень

Мар'ян Максимчук працював прокурором в Калуші. В якийсь  момент залишив посаду та з родиною переїхав до Києва. Там, він створив компанію сервісу зберігання речей "TetrisBox". У  29 років увійшов у список «Forbes» найуспішніших українців до 30 років. Нещодавно його компанія отримала відзнаку Міжнародного конкурсу «Вибір року 2021». А ще вийшла на всеукраїнський рівень.

Фіртка розпиталася у Мар'яна, які секрети зберігаються у  боксах "TetrisBox" та як на цьому заробляють в Європі та США?


Минуло більше як рік, як ви увійшли в список найуспішніших українців до 30  років за версією видання  «Forbes», як за цей час  змінився ваш бізнес, як ідуть справи у «Tetrisbox»  зараз?

Ми вийшли на всеукраїнський рівень. Цього року ми масштабувалися і добудували ще  1 тис кв. метрів в Києві. Відкрили склад у Львові, площею  1 тис кв. метрів. Зараз нас цікавлять міста-мільйонники: Одеса, Дніпро, Харків. В Івано-Франківську поки не плануємо відкривати бізнес.

Цього року ми отримали нагороду Міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року 2021» та стали компанією №1 в Україні у своєму сегменті по площі та темпах розвитку.


Публікація у «Forbes» якось посприяла вашому бізнесу?

Публікація можливо не прямо, але дотично допомогла нам. 

Збільшила довіру до нас: клієнти і партнери впевнені, що з нами можна працювати. Не знаю, чи це з цим пов'язано, та це якось додає впевненості при переговорах, чи в підписанні договорів.

Зараз нашим сервісом користуються досить відомі  вітчизняні компанії, магазини одягу і мабуть, в цьому також є заслуга «Forbes». 


Які компанії - це рітейли чи маркетплейси «Розетка» ?

«Розетка» поки що ще ні. В них є свої склади. Ми зберігаємо ті речі,  які виставлені на продаж  на «Розетці». Скажу, що це частково офісні речі, виставкове обладнання відомих в Україні компаній.


Склади «Розетки» чи різних  поштових операторів - ваші конкуренти чи ви працюєте в зовсім різних сегментах?

Це не наші конкуренти. Вони відносять себе до логістики, ми швидше належимо до нерухомості і оренди.


Як ковід і «work from home» вплинув на ваш бізнес?

В період ковіду, коли закривалося багато кафе, то в нас зберігалися ресторанні меблі та обладнання.

Потребу в додатковому просторі ковід "підсвітив" і показав, що можна обійтися меншим простором. Багато компаній оптимізуються і відмовляються від великих складів, обирають менші формати десь поблизу своїх офісів.


Справді, ковід створив попит на складську нерухомість, настільки високий дефіцит складів у Києві?

Ковід підсилив попит на склади нашого формату.


З потребами бізнесу зрозуміло, але чому сервіс зберігання речей популярний серед людей. Досі речі зберігали або в родичів в селі, або гаражах чи в підвалі...

Ці способи актуальні в Західній Україні, бо зазвичай є якісь родичі в селі. Ці питання так і вирішують.

У Києві такого немає, не часто родичі живуть в селах. Немає так багато тих комор. У квартирах вільні місця стараються використати під раціональні потреби, а не забивати речами на зразок лиж, велосипедів, дитячих колясок тощо.


Яка вартість оренди боксів?  Яка загальна кількість клієнтів скористалася вашими послугами чи є серед них постійні? 

Загалом за 5 років ми надали послугу для 2500 клієнтів. Зараз на постійній основі в нас обслуговується 1500 клієнтів.

Коли стартували, то вартість оренди боксу була 330 грн за квадратний метр за місяць.

Зараз ціна залежить від локації та виду боксу і коливається в межах 380- 450 гривень. Мінімальний термін зберігання один день, а максимальний - один рік.

Є клієнти, що орендують 200 -300 кв.метрів. Сьогодні маємо клієнтів, що з нами від початку заснування компанії. 


Крім сноубордів та колясок, які найдивніші речі клієнтів доводилося зберігати?

Холодильник із замороженими лобстерами (сміється). Якось вимкнули світло і запах був на увесь склад. До речі, довго не могли потім з ним розібратися.

На складах зберігають габаритні речі, наприклад один клієнт протягом  року зберігає 6-метровий корабель. Можливо, це якась яхта виставкова. Одним словом, що тільки не хочуть зберігати. Навіть запитують, чи можна ночувати на складі. Звісно, що ми у такій послузі відмовляємо.

Також не зберігаємо легкозаймисті та вибухові речовини, боєприпаси й зброю та все, що заборонено законом. Крім цього, в боксах не можна зберігатися рослини, тварин, харчі й все, що виділяє запах і може витекти у сусідній блок. 


Свої речі зберігаєте?

Спочатку був,  як «чоботар без чобіт» - не міг собі виділити бокс, бо хотів все здавати в оренду. Потім все ж виділив приміщення для себе (сміється). 


Як взагалі виникла ідея  переїхати з Калуша і створити бізнес зі зберігання речей  в Києві?

Ідея виникла у 2016 році, коли я переїхав з Калуша до Києва. На власному досвіді побачив, що багато речей немає де розмістити. Проаналізував іноземний досвід, як за кордоном підходять до розв'язання проблеми та вирішив такий сервіс запровадити в Україні.

Хоча на ринку вже було декілька конкурентів, я вирішив стартувати. Знайшов партнерів, залучив інвестиції. Ми орендували перший склад  у 2016 році. Створили бокси та почали здавати їх в оренду. Другий склад орендували у 2017 році, потім ще один у 2019. Ще через рік відкрили відділення  у Львові.

Я пам'ятаю перша клієнтка орендувала бокс для зберігання холодильника для квітів. Чимало клієнтів здавали побутові речі, меблі, техніку, бо робили ремонти вдома.


З таким високим попитом вам не потрібно було докладати якісь надзусилля в плані маркетингу?

Ой ні. Це зараз ми не робимо надзусилля. А на початку вони були. Перші сім-десять місяців були найважчими. Потрібно було якось вижити – гроші закінчувалися,  кожен місяць сплачували оренду за склади – велике приміщення і відповідно висока вартість оренди.

В якийсь момент відбувся прорив бізнесу. Я не знаю, яким чином чи це просто якесь везіння, але якби цього не сталося, то, мабуть, бізнесу не було.

Ми почали рухатися далі й все було ок. Зараз наші зусилля спрямовані на розширення бізнесу.


Який  потенціал ринку оренди площі для зберігання речей в Україні  та світі?

Ми хочемо освоїти 20 тис кв. метрів - це наша задача на наступні п'ять років.

Наприклад, ринок Росії в десять разів більший від нашого, росіяни випереджають нас на 10-15 років. Нью-йоркські селфстореджі пропонують 0.23 кв метра на кожного жителя міста. Національний стандарт в США це 0.005 кв метра стореджів на кожну людину.

В нас у Києві зараз цей показник складає приблизно 0.005 кв. метра на кожного жителя столиці, а по Україні - менше 0.001 кв метра на кожного мешканця.

Однак слід враховувати, що у США цьому бізнесу вже 60 років, в Європі - близько 40, у нас він на стадії становлення. Ми придивляємося до європейських операторів, знайомимося, вивчаємо їхній досвід. 


Який ваш рецепт успіху?

Я за освітою юрист, працював на посаді прокурора в районній прокуратурі  Калуша. Згодом зрозумів, що це не моє і не мій напрямок.

В Калуші мені ставало все менше простору - захотілось більшого. Вирішив змінити все: і професію, і місто.

Я переконаний, що успіху досягають ті, хто діє. Якщо є мрія, то до неї слід рухатися крок за кроком. Це посилює віру в себе і впевненість у собі. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Супермаркети Lidl готується зайти на ринок України

Кіно теж може захищати Вітчизну

Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку 


28.10.2021 Мар'яна Цимбалюк 10938 7
Коментарі (7)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494