Цікаві дискусії та угоди про співпрацю. У Яремчі відбуваються XIV Українсько-польські зустрічі (ФОТО)

Обмінятися  думками щодо ключових проблем українсько-польських взаємин та налагодити плідну співпрацю мають змогу учасники традиційних щорічних Українсько-польських зустрічей, які вже вчотирнадцяте зібрали у курортній Яремчі провідних українських та польських експертів, дипломатів та науковців.

Як повідомили у пресслужбі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, що є одним зі співорганізаторів форуму, цьогорічні зустрічі відбуваються під гаслом «Вільні з вільними, рівні з рівними» і приурочені 30-річчю визнання Республікою Польща незалежності України, інформує Фіртка.

За традицією, конференцію відкрили ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький. З початком роботи учасників зустрічей привітали міністр, вповноважений Уряду Республіки Польща з питань полонії і поляків на Сході Ян Джєджічак, директор Інститу політичних та етно-національних досліджень імені Івана Кураса НАН України, радник офісу президента України Олег Рафальський, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, перший заступник голови обласної ради Івано-Франківської області Василь Гладій, Генеральний консул України у Кракові В'ячеслав Войнаровський, голова Фонду «Свобода і Демократія» Ліля Любонєвіч, головний редактор тижневика «Кур’єр Галіцийський» Войцех Янковський, директор Інституту польської культури в Києві Роберт Чижевський та інші.

Як повідомили у ПНУ, в рамках роботи форуму заплановано цілу низку панельних дискусій на актуальні теми українсько-польських взаємин, підписання угод про партнерство та інших заходів.

Так, протягом першого дня конференції, 24 вересня, відбулися  дискусійні панелі на теми «Польща як шанс для України – Україна як шанс для Польщі. Досвід дипломатів з 30-річної перспективи» та «Дві легені цивілізації»: західне та східне християнство в думці Івана Павла ІІ (до двадцятої річниці паломництва в Україну).

Участь в обговореннях взяли колишні посли України у Республіці Польща та Польщі в Україні Маркіян Мальський, Ян Ключковський та Марек Зюлковський.

Крім того, на полях зустрічей відбулося підписання угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та польськими науково-дослідницькими установами: Інститут полімерів і хімічних волокон, Інститут шкіряної промисловості та Інститут тканин.  Угода передбачає співпрацю, зокрема, у провадженні спільних наукових проєктів, а також стажування студентів з Прикарпаття у Польщі.

Ще однією знаковою подією зустрічей стало нагородження директора Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького медаллю «30 років відновлення Незалежності України» та Грамотою Голови Івано-Франківської обласної  ради. Нагороди багатолітньому партнерові прикарпатських науковців вручили на церемонії відкриття конференції.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Делегація посольства Швеції завітала до Івано-Франківська 

В Івано-Франківську переобрали керівництво Асоціації міст-володарів Призу Європи 

Україна отримає 411 мільйонів доларів на розвиток вищої освіти та підвищення стійкості енергосистеми 

House of Europe: у Франківську відкрили мобільний павільйон


25.09.2021 Сергій Білий 1476
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1108
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

408
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14268 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1644
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

926
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6273

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

692

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1518

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1205
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

566
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

705
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1625
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

643
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

933
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5976
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13904
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

309
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

605
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

535
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

849 2