Цифровізація освітнього процесу та внутрішні стандарти якості освіти в УКД

Проректор із забезпечення якості освіти та цифрової трансформації, кандидат історичних наук, доцент Любомир Ілин розповів про ключові аспекти цифровізації освітнього процесу та дотримання канонів академічної доброчесності в Університеті Короля Данила.

Любомир Ілин розповідає, що висловлення заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького про те, що УКД є одним із найкращих закладів освіти приватної форми власності вагоміші, ніж місце у будь-якому рейтингу, пише Фіртка.

"Для мене це особливо приємно, адже Михайло Винницький - один з ініціаторів нової процедури акредитації освітніх програм і забезпечення внутрішніх процедур якості. Якщо відповідати на запитання, яким чином УКД вдалося здобути таке визнання і чи було це легко, то варто, на мою думку, закцентувати на кількох аспектах.

По-перше, особливу увагу ми приділяємо внутрішнім процедурам забезпечення якості вищої освіти. Що це? Система якості вищої освіти, яка функціонує в УКД, - це сукупність нормативних актів і команда однодумців, які займаються моніторингом думок стейкхолдерів, формуванням аналітичних відомостей та рекомендацій для гарантів із метою удосконалення освітніх програм", - каже Ілин.

Проректор ділиться, що, коли у 2017 році провели перше опитування студентів, то на його результати з нетерпінням чекали всі.

читайте також: Другокурсниці УКД стали призерками Міжнародних конкурсів з української мови

"Власне, тоді вперше побачили неупереджену думку здобувачів про університет і процеси, які в ньому відбуваються. Як наслідок, подібні опитування стали систематичними. З 2019-2020 навчального року традиційним в УКД стало опитування студентів, науково-педагогічних працівників, випускників та роботодавців.

Важливо, що такий моніторинг проводять декілька разів щороку, а частина питань є типовими, відповідно дозволяє сформувати загальне бачення процесів і наявних проблем у роботі університету. Якщо в перші роки пропозиції були, так би мовити, «побутовими», то впродовж останніх двох років спостерігаємо тенденцію, коли стейкхолдери подають чіткі рекомендації стосовно впровадження нових освітніх компонент, їхнього змістового наповнення.

Це також наша безумовна перевага, адже таким чином формується коло однодумців, втілюється комунікація у ключі здобувач - викладач - роботодавець", - зазначив Любомир Ілин.

По-друге, за словами проректора, застосовані елементи цифровізації дали змогу швидко та якісно відреагувати на виклики в умовах ковіду і війни. Важливо, що саме критичні моменти, зокрема пандемія Covid-19, сприяли цифровій трансформації освітніх процесів.

У тих умовах, які були в березні 2020 р., УКД впродовж перших двох тижнів локдауну повноцінно адаптувався до  дистанційної форми навчання з дотриманням аудиторного розкладу. Важливо, що і викладачі, і студенти навчалися разом.

"Так, ми, як і всі, використовуємо дистанційні способи комунікації, але зараз триває робота над розробкою повноцінних онлайн-курсів, які зможуть прослухати не тільки студенти УКД. Варто відзначити, що ми активно ділимося досвідом з педагогами Івано-Франківська та області, розповідаємо про актуальні методики навчання та застосування цифрових технологій.

Зараз, коли студенти УКД навчаються в аудиторіях, система дистанційної освіти стала незамінним інструментом комунікації з викладачем, місцем, де зберігаються методичні рекомендації, матеріали для підготовки, контрольні тести. Ключовою перевагою цифрових інструментів навчання є об'єктивність і прозорість результатів. Нульова толерантність до академічної недоброчесності є не тільки декларацією, а основною умовою організації освітнього процесу в УКД.

Також слід відзначити, що впродовж останніх років цифрові технології суттєво полегшили роботу учасників освітнього процесу. Відрадно, що наші студенти є авторами низки застосунків, зокрема Телеграм-боту розкладу, зараз студенти-магістранти розробляють платформу віртуального освітнього середовища", - додає Ілин.

Проректор каже, що позитивний відгук про УКД від заступника міністра освіти, без сумніву, визнання університетської роботи, але, разом із тим, це перш за все виклик.

"Виклик у тому, що тепер на УКД і процедури якості, які у нас впроваджують, будуть звертати увагу всі. Закономірно, що публічність для УКД не є проблемою, це, мабуть, одна із наших особливостей. Ми готові до того, що наші принципи та стандарти запозичуватимуть чи навіть критикуватимуть.

Власне, критики ми чекаємо не менше, ніж похвали, адже критика - це можливість ще більше вдосконалитись. Прикметно, що протягом останніх років у суспільстві зникає упереджене ставлення до закладів освіти приватної форми власності.

Приємно, що робота УКД є запорукою цієї тенденції, адже ми демонструємо, що приватна освіта може бути зразковою. Тому важливо не зупинятися, не тільки розвивати і вдосконалювати наявні процеси - важливо формувати тренди в освіті, зокрема й культурі якості", - підкреслив він.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Студенти УКД провели вечірку у стилі 90-х, аби зібрати кошти на потреби ЗСУ


19.12.2023 427
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1975
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

440
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14422 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1674
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

949
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6326

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

725

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1543

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1345

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1229
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

581
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

734
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

958
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14075
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

553
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

869 2