Україна, на відміну від європейських країн, не скорочує викиди шкідливих речовин, а збільшує їх, тому що підприємства не модернізують фільтри.
Так коментує дослідження британського аналітичного центру EMBER старший експерт з моніторингу атмосферного повітря Команди підтримки реформи Міндовкілля Олег Савицький у студії Суспільного, пише Фіртка.
Згідно з моніторингом, Бурштинська ТЕС є найбруднішою електростанцією Європи.
"Не встановлюються навіть системи моніторингу, ніхто не контролює викиди, і практично забруднювачі повітря мають абсолютно необмежені можливості працювати без жодних наслідків для свого бізнесу", – каже Олег Савицький.
читайте також: Дослідження: Бурштинська ТЕС - найбільший забруднювач повітря у Європі за викидами двоокису сірки
Експерт розповідає, що до процесу подання звітності європейській комісії щодо викидів великих спалювальних установок Україна долучилася вперше. Дані подано за 2019 рік. На його думку, ситуація не є однозначною.
"У випадку Бурштинської ТЕС, яка є найбруднішою електростанцією Європи, є важлива особливість: вона експортує значні обсяги електроенергії в країни ЄС, і майже половина блоків, які на ній працюють, вмикаються саме для експорту електроенергії, – каже Савицький. – І для цього на електростанції спалюється вугілля, яке було б неможливо продати в країнах Європи через занадто високий вміст сірки в ньому. Ті зобов’язання, які Євросоюз з Україною підписував, вимагають відповідальності від обох сторін, а не тільки від України".
Цю ситуацію він називає "міжнародним скандалом" і пропонує дочекатися офіційної реакції від Євросоюзу.
читайте також: АМКУ оштрафував «ДТЕК Західенерго» майже на 173 мільйони гривень
Нардеп Верховної Ради від 84 округу Ігор Фріс каже, що поки що влада нічого не може зробити.
"Верховна Рада в межах своїх повноважень розробила низку ініціатив і нормативно-правових актів, які вирішують питання щодо промислового забруднення. Але, на жаль, як ми вже з вами побачили цієї п’ятниці, такі екологічні ініціативи не були підтримані Верховною Радою, – розповідає народний обранець. – Не проголосували так звані афілати або народні депутати, які в той чи інший спосіб підтримують деяких відомих всім олігархів, власників найбільших електрогенеруючих компаній".
Натомість Ігор Фріс пропонує інший законопроєкт про державний екологічний контроль, який матиме більше повноважень щодо здійснення контрольних перевірок і припинення незаконної діяльності.
Читайте також: