Це відповідальність і Європи також — експерт про викиди шкідливих речовин на Бурштинській ТЕС

Україна, на відміну від європейських країн, не скорочує викиди шкідливих речовин, а збільшує їх, тому що підприємства не модернізують фільтри.

Так коментує дослідження британського аналітичного центру EMBER старший експерт з моніторингу атмосферного повітря Команди підтримки реформи Міндовкілля Олег Савицький у студії Суспільного, пише Фіртка.

Згідно з моніторингом, Бурштинська ТЕС є найбруднішою електростанцією Європи.

"Не встановлюються навіть системи моніторингу, ніхто не контролює викиди, і практично забруднювачі повітря мають абсолютно необмежені можливості працювати без жодних наслідків для свого бізнесу", – каже Олег Савицький.

читайте також: Дослідження: Бурштинська ТЕС - найбільший забруднювач повітря у Європі за викидами двоокису сірки

Експерт розповідає, що до процесу подання звітності європейській комісії щодо викидів великих спалювальних установок Україна долучилася вперше. Дані подано за 2019 рік. На його думку, ситуація не є однозначною.

"У випадку Бурштинської ТЕС, яка є найбруднішою електростанцією Європи, є важлива особливість: вона експортує значні обсяги електроенергії в країни ЄС, і майже половина блоків, які на ній працюють, вмикаються саме для експорту електроенергії, – каже Савицький. – І для цього на електростанції спалюється вугілля, яке було б неможливо продати в країнах Європи через занадто високий вміст сірки в ньому. Ті зобов’язання, які Євросоюз з Україною підписував, вимагають відповідальності від обох сторін, а не тільки від України".

Цю ситуацію він називає "міжнародним скандалом" і пропонує дочекатися офіційної реакції від Євросоюзу.

читайте також: АМКУ оштрафував «ДТЕК Західенерго» майже на 173 мільйони гривень

Нардеп Верховної Ради від 84 округу Ігор Фріс каже, що поки що влада нічого не може зробити.

"Верховна Рада в межах своїх повноважень розробила низку ініціатив і нормативно-правових актів, які вирішують питання щодо промислового забруднення. Але, на жаль, як ми вже з вами побачили цієї п’ятниці, такі екологічні ініціативи не були підтримані Верховною Радою, – розповідає народний обранець. – Не проголосували так звані афілати або народні депутати, які в той чи інший спосіб підтримують деяких відомих всім олігархів, власників найбільших електрогенеруючих компаній".

Натомість Ігор Фріс пропонує інший законопроєкт про державний екологічний контроль, який матиме більше повноважень щодо здійснення контрольних перевірок і припинення незаконної діяльності.


Читайте також:

П'яні діти, Бурштинська ТЕС та затримання білоруського опозиціонера: що обговорюють франківці у соцмережах

Бурштинська ТЕС у трійці найбільших забруднювачів повітря

Бурштинська ТЕС досі у ТОП-3 найбільших забруднювачів повітря в Україні


28.05.2021 1458
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1766
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1778
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1760
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5254 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2066 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1445

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

581

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

691

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

887

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

929
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1654
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3585
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10174
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26048
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10071 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7646
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

831
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1331
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

308
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1190
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

782
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1012