«Це не наше свято, бо антихристиянське»: неоднозначні погляди франківчан на відзначення Хелловіну (ФОТО)

Щороку 31 жовтня у світі відзначають Хелловін, що у перекладі з англійської означає «вечір усіх святих». Найбільшу популярність свято має за кордоном, зокрема яскраво відзначають у Великобританії, США, Канаді та Ірландії.

Фіртка вирішила поцікавитися, чи святкують Хелловін в Івано-Франківську.

Ідучи вулицями міста, біля закладів громадського харчування можна побачити чимало тематичних декорацій. Однак більшість працівників зазначають, що Хелловін не святкують.

«Це не наше свято, бо антихристиянське. Декорації біля закладу – це радше продемонстровані дари осені: гарбузи, сухоцвіт, сіно. До речі, наш заклад п’ять років як функціонує, але жодного року Хелловін тут не відзначали», - каже Аліна, адміністраторка одного з франківських ресторанів.

За словами працівників, такі декорації біля закладів – це ще й хороший маркетинговий хід, адже відвідувачі часто фотографуються, виставляють світлини в соціальні мережі та позначають геолокацію певного закладу.

«Думаю, в багатьох осінь асоціюється з гарбузами. То цьогоріч ми вирішили пофарбувати їх в інші, нетипові для них, кольори. Такі плоди осені у нас стоять вже понад два тижні, і, напевно, стоятимуть ще десь так, а потім зваримо з них смачну кашу. На заміну осіннім декораціям прийдуть зимові. Приємно бачити усмішку гостей, коли заходять до нас», - ділиться Марія, менеджер франківської кав’ярні.

Однак, працівники тих закладів, при вході яких були скелети та вирізані гарбузи зі свічками, з кореспонденткою Фіртки спілкуватися відмовились.

Самі ж франківчани неоднозначно ставляться до Хелловіну. Зокрема, часто молодь вважає таке святкування доволі веселим.

«Щороку, ще зі шкільних часів, ми з подругами збиралися у когось вдома, запалювали свічки та розмальовували обличчя. Це було захоплююче, бо кожній робили щось інше, нове. А потім йшли гуляти в центр, де також було багато креативних макіяжів та костюмів. Ніхто нікому нічого поганого не робив. Це просто ще один привід повеселитися», - каже франківчанка Оля.

Розваги з тематичними декораціями організовували навіть в одному з дитячих садочків в Івано-Франківську.

«Ми підготували вечірку з іграми, конкурсами, творчими завданнями та навіть з фотозоною. Хочу, щоб всі розуміли, що це лише розваги для дітей, а не підтримка чи святкування Хелловіну. Ми не розповідаємо дітям про монстрів чи темні сили, не паплюжимо віру чи релігію.

Чому в костюмах? Бо дітки люблять костюмовані вечірки, а батькам буде гарна згадка у вигляді фотографій. Однак, якщо батьки не мають нічого проти такого святкування – одягали хелловінський костюм, якщо ж ні – то будь-який інший осінній», - розповіла Анна, вихователька.

За її словами, сенс такої події у дитячій радості від костюмів, а не прив’язаності до якихось ритуалів.

Дещо популярнішим відзначення Хелловіну є у Німеччині. Про це Фіртці розповіла франківчанка Ірина, яка живе у місті Потсдам.

«У Німеччині, у ніч проти 1 листопада, діти ходять по домах, стукають у двері та питають: «цукерки чи смерть?». Натомість господарі їх частують. Молоді люди своєю чергою часто збираються в когось «на хаті», організовують собі тематичні тусовки чи ідуть в нічні клуби», - розповідає Ірина.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Антихристиянський захід»: прикарпатці відвідали скандальний фестиваль в Тернополі (ФОТО)

Фотогалерея


31.10.2021 Тіна Любчик 2049
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

577
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2616
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2486 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2243 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2982
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2773 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

588

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1342

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2142
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

760
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

479
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

840
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43662
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3230
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1168
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2165
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35386 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

339
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

463
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

681
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

818