Тротуар з велодоріжкою на Галицькій у Франківську: Яким він був, і яким стане (фото)

 

Активісти велоспільноти показали як всього за 10 днів змінився тротуар на Галицькій в середмісті Івано-Франківська.

Минуло уже 10 днів з того часу, як будівельники приступили до капітального ремонту тротуару на Галицькій в районі ЦУМу. У сотень і тисяч городян, яким доводиться щодня терпіти “тимчасові незручності”, виникає купа закономірних запитань. Давайте спробуємо разом розібратися, що там і до чого, і відповісти хоча б на деякі з них. Ну, оскільки чималий шмат тротуару вже отримав своє нове покриття, давайте для початку пригадаємо, яким він був раніше. Ось фотографія, яка в повній мірі ілюструє усе жахіття, яке можна було спостерігати тут роками: роздовбаний тротуар, витоптані газони у лунках, знищені дерева і повальне рагульське паркування.

Тротуари були настільки жахливими, що по них важко було проїхати з дитячим візком. Потрібно було обирати: іти по покришеному асфальту з ямами, в яких коліщата застрягали, чи по тонкій смузі криво поставленої бруківки, рівень якої змінювався від магазину до магазину, утворюючи сходинки. А ще й ці дерева у найневдаліших місцях. А ще лотки дощовідведення.... Одним словом це було жахіття.

А пам’ятаєте паркування на Галицькій? Оооо, це була просто пісня. Важко було навіть звинувачувати водіїв у рагульстві. Така манера паркування вважалася нормою у тому прибазарному хаосі.
 
 
В холодну пору, коли машин і багнюки було більше, це взагалі справляло гнітюче враження. Заїжджали навіть у лунки.
 
 
Усе було заставлено вздовж, впоперек і по діагоналі. Половина тротуару просто не використовувалась пішоходами.
 
 
Паркувались навіть у три ряди, два з яких на тротуарі.
 

Ситуація здавалася безнадійною. Але одного прекрасного дня на цій ділянці Галицької була нанесена нова розмітка. Вона передбачала паралельне паркування з обох сторін вулиці. І сталося диво! Автовласники взяли собі за правило паркуватися за правилами ( вибачайте за тавтологію.

Раптом виявилось, що на проїжджій частині без проблем можуть роз’їхатись тролейбус з маршруткою. Більше того, вдалося вивільнити добру третину тротуару від автомобільної окупації.

А тепер пояснимо, чому ми таку увагу приділяємо паркуванню автомобілів. Майже немає сумнівів в тому, що скептики будуть критикувати рішення облаштувати велодоріжку зарахунок тротуару. Мовляв таким чином забирають простір “у людей”. (Так ніби велосипедисти - не люди) :) Такі звинувачення, як Ви вже зрозуміли, будуть безпідставними. Цей простір насправді був відвойований у машин! Більше того, в рамках облаштування велодоріжки проводиться також капітальний ремонт всього тротуару з відновленням лінії озеленення та встановленням вуличних меблів у цій зоні. Отже пішоходам буде в рази приємніше і зручніше рухатись цією вулицею.

Крім того є ще один, найважливіший чинник, який вплинув на рішення облаштувати на Галицькій велодоріжку. Це - велосипедисти. Для них це одна з ключових вулиць, тут їх багато. І для багатьох питання безпеки руху є визначальним. Як наслідок, вони їздять по тротуарах, маневруючи між припаркованими автівками, деревами, рекламними конструкціями і пішоходами, наражаючи на неприємності і себе, і інших. Так не повинно бути. Це не правильно!

Не рідко власникам двоколісного транспорту доводиться спішуватись, щоб подолати цю зону перешкод.

Рано чи пізно цю проблему треба було вирішувати. Ми не стали вигадувати велосипед, і скористалися старим добрим... іноземним досвідом. А він підказував нам розділити тротуар на чотири зони, і впорядкувати рух на ньому.

 

Потрібно було облаштувати:
1. Велосипедну доріжку
2. Зону озеленення і меблювання.
3. Пішохідну доріжку.
4. Зону сервісу кафе і магазинів.
У нас вийшло приблизно ось так:
 
- велодоріжка шириною +/- 2 м; - зона озеленення завширшки 1,5 м; - транзитна зона для пішоходів (3 м в найвужчому місці); - зона сервісу варіюється. Ну, оскільки рух пішоходів повинен бути зручним і безбар’єрним, постала проблема двох дерев, які росли в найвужчих місцях, прямо посеред пішохідної доріжки.
 
Довелося викликати спеціалістів. Приїхали серйозні дядьки на серйозній техніці...
 
... вжих, і немає дерева.
 
Шкода, звичайно, рослини. Але натомість, тільки на цій ділянці вулиці буде висаджено 12 нових дерев, в тій-таки лінії озеленення. Ось уже й лунки для них готові.
 
Крім того, була демонтована оця рекламна стелла, яка багатьом людям різала око.
 
Тепер її уже немає. Залишилась лише купа розбитого перфораторами бетону. Майстри поставлять лунку, і скоро там знову ростиме дерево.
 
Зверніть увагу, велодоріжка з правої сторони обмежена поребриком, і знаходиться на 3-4 см нижче рівня тротуару.
Але давайте, врешті решт, розберемося з найважливішим елементом нового тротуару - різнокольоровою бруківкою.
 
На Галицькій Ви можете бачити два різних типи бруківки: - “римський камінь” червоного кольору - безшовна плоска плитка для велодоріжки; - звичайна бруківка “магік” чорного та сірого кольорів - для пішохідної зони.
На практиці це має такий вигляд:
 
Візуально видно кривизну тротуару. Це через те, що в цьому місці він пересікається з виїздом з двору.
 
Але ухил велодоріжки зроблений дуже плавним, а пониження тротуару взагалі не відчувається. Тому можна сказати, що безбар’єрність збережена.
 
На всіх інших ділянках тротуар взагалі бездоганно рівний. Між іншим, зверніть увагу на пеньок, який буде викорчовуватись. Уявляєте, скільки місця залишалося б пішоходам, якби дерево залишили, і обвели його півтораметровим поребриком.
 
До речі, за подібною схемою зараз укладають нову бруківку на вул.Чорновола. Тільки там без велодоріжки.
 
І там теж зберігають безбар’єрність для пішоходів. Так повинно бути всюди!
 
Але повернемось на Галицьку, і подивимось на хід будівельних робіт.
Ось на таку підготовлену основу з відсіву майстри кладуть бруківку.
 
Цю березу, не стали зрізати, оскільки місця для пішоходів тут значно більше, ніж у попередніх випадках. Просто оформили її видовженою овальною лункою, щоб людям зручніше було ходити.
 
Минулого тижня робітники працювали на ділянці, навпроти будинку №47. Цього тижня - біля 49-го будинку. На сьогоднішній день уся ця територія (на фото нижче) вже встелена бруківкою. Якщо дозволить погода, то до суботи новий тротуар дотягнеться майже до автобусної зупинки (за будинком № 51)
 
На даний момент, уся відремонтована ділянка уже посипана піском, і буде “перемітатися”.
 


Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

1045
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1146 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

904
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1722
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2358
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4332 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

605

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

306

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

542

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

496
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8074
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

741
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

771
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1196
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

767
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6349
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1841
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

345
24.02.2025

Володимир Зеленський зазначив про те, що натяків щодо відключення Starlink не було, втім до такого розвитку подій треба бути готовими.  

159
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

355
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1670
17.02.2025

Президент наголошує, для України важливі гарантії безпеки. 

1024