Тротуар з велодоріжкою на Галицькій у Франківську: Яким він був, і яким стане (фото)

 

Активісти велоспільноти показали як всього за 10 днів змінився тротуар на Галицькій в середмісті Івано-Франківська.

Минуло уже 10 днів з того часу, як будівельники приступили до капітального ремонту тротуару на Галицькій в районі ЦУМу. У сотень і тисяч городян, яким доводиться щодня терпіти “тимчасові незручності”, виникає купа закономірних запитань. Давайте спробуємо разом розібратися, що там і до чого, і відповісти хоча б на деякі з них. Ну, оскільки чималий шмат тротуару вже отримав своє нове покриття, давайте для початку пригадаємо, яким він був раніше. Ось фотографія, яка в повній мірі ілюструє усе жахіття, яке можна було спостерігати тут роками: роздовбаний тротуар, витоптані газони у лунках, знищені дерева і повальне рагульське паркування.

Тротуари були настільки жахливими, що по них важко було проїхати з дитячим візком. Потрібно було обирати: іти по покришеному асфальту з ямами, в яких коліщата застрягали, чи по тонкій смузі криво поставленої бруківки, рівень якої змінювався від магазину до магазину, утворюючи сходинки. А ще й ці дерева у найневдаліших місцях. А ще лотки дощовідведення.... Одним словом це було жахіття.

А пам’ятаєте паркування на Галицькій? Оооо, це була просто пісня. Важко було навіть звинувачувати водіїв у рагульстві. Така манера паркування вважалася нормою у тому прибазарному хаосі.
 
 
В холодну пору, коли машин і багнюки було більше, це взагалі справляло гнітюче враження. Заїжджали навіть у лунки.
 
 
Усе було заставлено вздовж, впоперек і по діагоналі. Половина тротуару просто не використовувалась пішоходами.
 
 
Паркувались навіть у три ряди, два з яких на тротуарі.
 

Ситуація здавалася безнадійною. Але одного прекрасного дня на цій ділянці Галицької була нанесена нова розмітка. Вона передбачала паралельне паркування з обох сторін вулиці. І сталося диво! Автовласники взяли собі за правило паркуватися за правилами ( вибачайте за тавтологію.

Раптом виявилось, що на проїжджій частині без проблем можуть роз’їхатись тролейбус з маршруткою. Більше того, вдалося вивільнити добру третину тротуару від автомобільної окупації.

А тепер пояснимо, чому ми таку увагу приділяємо паркуванню автомобілів. Майже немає сумнівів в тому, що скептики будуть критикувати рішення облаштувати велодоріжку зарахунок тротуару. Мовляв таким чином забирають простір “у людей”. (Так ніби велосипедисти - не люди) :) Такі звинувачення, як Ви вже зрозуміли, будуть безпідставними. Цей простір насправді був відвойований у машин! Більше того, в рамках облаштування велодоріжки проводиться також капітальний ремонт всього тротуару з відновленням лінії озеленення та встановленням вуличних меблів у цій зоні. Отже пішоходам буде в рази приємніше і зручніше рухатись цією вулицею.

Крім того є ще один, найважливіший чинник, який вплинув на рішення облаштувати на Галицькій велодоріжку. Це - велосипедисти. Для них це одна з ключових вулиць, тут їх багато. І для багатьох питання безпеки руху є визначальним. Як наслідок, вони їздять по тротуарах, маневруючи між припаркованими автівками, деревами, рекламними конструкціями і пішоходами, наражаючи на неприємності і себе, і інших. Так не повинно бути. Це не правильно!

Не рідко власникам двоколісного транспорту доводиться спішуватись, щоб подолати цю зону перешкод.

Рано чи пізно цю проблему треба було вирішувати. Ми не стали вигадувати велосипед, і скористалися старим добрим... іноземним досвідом. А він підказував нам розділити тротуар на чотири зони, і впорядкувати рух на ньому.

 

Потрібно було облаштувати:
1. Велосипедну доріжку
2. Зону озеленення і меблювання.
3. Пішохідну доріжку.
4. Зону сервісу кафе і магазинів.
У нас вийшло приблизно ось так:
 
- велодоріжка шириною +/- 2 м; - зона озеленення завширшки 1,5 м; - транзитна зона для пішоходів (3 м в найвужчому місці); - зона сервісу варіюється. Ну, оскільки рух пішоходів повинен бути зручним і безбар’єрним, постала проблема двох дерев, які росли в найвужчих місцях, прямо посеред пішохідної доріжки.
 
Довелося викликати спеціалістів. Приїхали серйозні дядьки на серйозній техніці...
 
... вжих, і немає дерева.
 
Шкода, звичайно, рослини. Але натомість, тільки на цій ділянці вулиці буде висаджено 12 нових дерев, в тій-таки лінії озеленення. Ось уже й лунки для них готові.
 
Крім того, була демонтована оця рекламна стелла, яка багатьом людям різала око.
 
Тепер її уже немає. Залишилась лише купа розбитого перфораторами бетону. Майстри поставлять лунку, і скоро там знову ростиме дерево.
 
Зверніть увагу, велодоріжка з правої сторони обмежена поребриком, і знаходиться на 3-4 см нижче рівня тротуару.
Але давайте, врешті решт, розберемося з найважливішим елементом нового тротуару - різнокольоровою бруківкою.
 
На Галицькій Ви можете бачити два різних типи бруківки: - “римський камінь” червоного кольору - безшовна плоска плитка для велодоріжки; - звичайна бруківка “магік” чорного та сірого кольорів - для пішохідної зони.
На практиці це має такий вигляд:
 
Візуально видно кривизну тротуару. Це через те, що в цьому місці він пересікається з виїздом з двору.
 
Але ухил велодоріжки зроблений дуже плавним, а пониження тротуару взагалі не відчувається. Тому можна сказати, що безбар’єрність збережена.
 
На всіх інших ділянках тротуар взагалі бездоганно рівний. Між іншим, зверніть увагу на пеньок, який буде викорчовуватись. Уявляєте, скільки місця залишалося б пішоходам, якби дерево залишили, і обвели його півтораметровим поребриком.
 
До речі, за подібною схемою зараз укладають нову бруківку на вул.Чорновола. Тільки там без велодоріжки.
 
І там теж зберігають безбар’єрність для пішоходів. Так повинно бути всюди!
 
Але повернемось на Галицьку, і подивимось на хід будівельних робіт.
Ось на таку підготовлену основу з відсіву майстри кладуть бруківку.
 
Цю березу, не стали зрізати, оскільки місця для пішоходів тут значно більше, ніж у попередніх випадках. Просто оформили її видовженою овальною лункою, щоб людям зручніше було ходити.
 
Минулого тижня робітники працювали на ділянці, навпроти будинку №47. Цього тижня - біля 49-го будинку. На сьогоднішній день уся ця територія (на фото нижче) вже встелена бруківкою. Якщо дозволить погода, то до суботи новий тротуар дотягнеться майже до автобусної зупинки (за будинком № 51)
 
На даний момент, уся відремонтована ділянка уже посипана піском, і буде “перемітатися”.
 


Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

753
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1020 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3308 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33693
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2590
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3790

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

202

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

613

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1511

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

922
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

468
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

378
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

749
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12049
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1339
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1126
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1225
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

357
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

107
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

222
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1117
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4152