Три види сертифікатів Covid-19

Усі три види сертифікатів дадуть змогу їх власникам вільно подорожувати та не дотримуватися певних обмежень у "червоних" зонах карантину.

Найближчим часом в Україні будуть дійсні три види сертифікатів, які зараз затвердженні на рівні ЄС. Це сертифікати про Вакцинацію (“жовтий” та “зелений”), про Результат тестування та про Одужання.

Наразі в застосунку Дія  доступні: міжнародний,  “жовтий” та “зелений” внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію.

“Жовтий” сертифікат свідчить про щеплення першою дозою вакцини. Його термін  дії 120 днів. А міжнародний та “зелений” сертифікати діють 365 днів.

Другий вид сертифікату, який наразі проходить тестування у застосунку Дія - це ПЛР-тест і швидкий тест на антиген SARS-CoV-2.  Сертифікат з’явиться поруч з іншими цифровими документами в застосунку. Він діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.

Станом на сьогодні можна  завантажити результати з чотирьох лабораторій — ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб, ДніпролабDIAGEN, Biolab Diagnostic, Сінево, Нова Діагностика, Ніколаб (постійно оновлюються).   Повідомляємо, що Сертифікат з QR-кодом наразі на стадії Бета-тестування та у застосунку ви можете переглянути тільки ПЛР-тест.

Третій сертифікат про одужання від COVID-19 наразі в розробці в застосунку ДІЯ. Можливість згенерувати сертифікат у Дії з’явиться при умові, що лікар внесе інформацію в систему, після повноцінного запуску функціоналу та буде діяти 90 днів.

Інформація станом на 11 листопада 2021 року.


СЕРТИФІКАТ про ВАКЦИНАЦІЮ

На сьогодні в Україні маємо два види сертифікатів про вакцинацію: цифровий міжнародний та внутрішній.

Міжнародний цифровий Сертифікат доступний тільки для тих, хто пройшов повний курс щеплення. З таким сертифікатом можна подорожувати у 43 країни Довірчої мережі Е-здоров'я ЄС, демонструючи QR-код в застосунку «Дія», адже його розробили відповідно до вимог ВООЗ та на основі Digital Green Certificate Єврокомісії. 

Сертифікат на паперовому носії теж буде дійсним. Міжнародний COVID-сертифікат дійсний 365 днів.

Внутрішні сертифікати про вакцинацію діляться на «зелені» та «жовті». «Зелений» — це сертифікат про повну вакцинацію та дійсний протягом 365 днів із дати останнього щеплення дводозовою вакциною, а “жовтий” - підтверджує факт отримання однієї дози та діє 120 днів.

Повна вакцинація може складатись з однієї дози однодозової вакцини Janssen/Johnson&Johnson або 2-х доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, Covishield/AstraZeneca, Spikevax/Moderna, CoronaVac/Sinovac.

Отримати COVID-сертифікат стало набагато легше. Після оновлення застосунку в PlayMarket, AppStore або AppGallery в Дії треба натиснути "Послуги", вибрати пункт "COVID-сертифікати" та натиснути "Згенерувати сертифікат".

Далі треба надати згоду на отримання даних з Електронної Системи Охорони Здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і все, дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. Процес займе кілька хвилин. Усе дуже швидко та зручно.

В Україні на початок листопада вакциновано 11 406 282 особи, всього вакцинацій 19 344 335.

Вакцинація - це ефективний спосіб перенести хворобу легше.


СЕРТИФІКАТ про РЕЗУЛЬТАТ ТЕСТУВАНЬ (ПЛР-тест та Тест-Антиген)

Ще один вид сертифікатів, який дасть змогу його власнику працювати у "жовтій", "помаранчевій" і "червоній" зонах карантину, подорожувати, відвідувати розважальні заклади та т.п.

Якщо в людини немає щеплення, і вона хоче створити COVID-сертифікат, вона зможе скористатися сертифікатом на основі ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген SARS-CoV-2.

З 1 листопада 2021 року МОЗ, Мінцифра та НСЗУ запустили Бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР–тестів у застосунку Дія. Він діятиме 72 години з моменту здачі аналізу. Наразі у застосунку відображаються ПЛР-тести з чотирьох лабораторій - ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб та Дніпролаб.  Та згодом будуть підключатися й інші лабораторії.


СЕРТИФІКАТ про ОДУЖАННЯ від COVID-19

Станом на 11 листопада 2021 у додатку "Дія" розпочалося тестування нових COVID-сертифікатів, які засвідчуватимуть одужання від коронавірусної хвороби.

Найближчим часом невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання. Цей документ дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в "жовтій" та "червоній" зонах карантину. 

Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. 

Документ не генерується, якщо ваш діагноз COVID-19 встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше листопада 2021 року, однак ви можете отримати Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти COVID-19 (форма 028-1.0) терміном на три місяці від часу перебігу COVID-19.

Обов’язковою підставою для генерації сертифікату є медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в Електронній Системі Охорони Здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ  - завантажити сертифікат не зможуть.  

Відповідні зміни схвалені Урядом 4 листопада 2021 року.


"Норман360" - клініка для всієї родини, де надають якісну первинну та вторинну медичну допомогу, а також можна отримати всю необхідну документацію про стан вашого здоров'я.

Наша адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка 45
+38 (097) 360 360 6
norman24x7@gmail.com
www.norman360.com.ua
instagram.com/norman360.if
facebook.com/norman360.if

Наказ від 25.02.2021 року № 302 "Про ліцензування медичної практики"


19.11.2021 4771
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1203
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4524
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1128
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1255
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1701
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2693 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

166

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

327

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1215

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1334
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1229
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26859 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1041
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

299
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7952
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3314
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1563
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1075
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

462 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

666
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

709
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4688