Третину прикарпатських призовників військово-лікарські комісії скерували на додаткове медичне обстеження

Фото з відкритих джерел


Понад третину прикарпатських призовників військово-лікарським комісіям доводиться відправляти на додаткове медичне обстеження.

Про це свідчить статистика, що її оприлюднив на брифінгу 5 жовтня Микола Бондарчук, голова обласної військово-лікарської комісії Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та призову, повідомляє Фіртка.

Медик нагадав, що з 1 вересня на Прикарпатті розпочали свою роботу 15 районних військово-лікарських комісій. Крім того, з 13 вересня працює обласна військово-лікарська комісія Івано-Франківського обласного ТЦК та СП.

«Військово-лікарські комісії укомплектовані кваліфікованими лікарями, які знають військово-лікарську експертизу, забезпечені усіма необхідними матеріалами, інструментарієм для роботи з методичного огляду призовників.

Всі призовники перед комісією здають аналізи крові, всі обстеження проходять і приходять на військово-лікарську комісію. На комісії їх оглядають вісім лікарів-спеціалістів.

Якщо виникають якісь проблеми (зі станом здоров’я призовника – ред.) або призовник подає скарги, він направляється на додаткове обстеження, яке у нас проводиться у районних лікарнях та в обласній лікарні.

Проблем з направленням, з обстеженням призовників у нас немає. Всі призовники, які заявляли скарги на стан здоров’я або перехворіли, обов’язково направляються на додаткове обстеження з оформленням акту стану здоров’я призовника», - розповів лікар.

Зі слів Миколи Бондарчука, станом на 4 жовтня комісії оглянули 237 призовників. 83 з них направили на додаткове обстеження до медичних закладів.

При цьому направлення на додаткове обстеження не означає, що призовника визнають непридатним до проходження строкової військової служби.

«Після того, як призовник пройшов додаткове обстеження у лікувальних закладах, він повторно іде на районну військово-лікарську комісію і повторно оглядається лікарем, профільним спеціалістом», - зазначив голова обласної військово-лікарської комісії.

Лікар відзначив, що із 83 призовників, що їх направили в рамках цьогорічної осінньої призовної кампанії на додаткове медичне обстеження, 24 вже повернулися з обстеження та визнані придатними до проходження строкової військової служби з певними обмеженнями. Такі обмеження впливають на визначення родів військ та військових частин, у яких хлопцям доведеться проходити службу.

«Призовники є й здорові, не мають абсолютно ніяких вад і фізично розвинуті. Такі призовники направляються у військові формування, де є великі вимоги щодо стану здоров’я.

Це, наприклад, Президентський полк. Туди перша вимога – це зріст - не нижче 175 сантиметрів… Якщо призовник має якесь захворювання, але він за станом здоров’я може проходити службу, де менше фізичне навантаження і менше психологічне навантаження, по ньому виноситься ступінь обмеження «4» і тоді… ми його направляємо у той рід військ, де він за своїм станом здоров’я може виконувати військові обов’язки й стан здоров’я його не погіршиться», - зауважив медик.

Нагадаємо, в рамках цьогорічного осіннього призову, у першу чергу призивають молоде поповнення до 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу ЗС України, Окремого Президентського полку, Національного університету оборони імені Івана Черняховського, підрозділів Військової служби правопорядку у ЗС України та військових частин Десантно-штурмових військ. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Осінній призов-2021: понад 20 тисяч прикарпатців підлягають строковій військовій службі

Куди підуть служити призовники з Прикарпаття? (ФОТО)

Осінній призов-2021: стало відомо, коли юнаків з Прикарпаття відправлятимуть до військових частин

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська 

На Івано-Франківщині стартує осінній призов 

Військовий призов можуть скасувати у 2023 році — Корнієнко 

Нардепи схвалили закон, який дозволяє без мобілізації призивати резервістів


06.10.2021 Сергій Білий 1214
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1877
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1816
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1812
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5346 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1474

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

679

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

737

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

928

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

964
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1714
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3630
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10211
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26083
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10137 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7674
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

857
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1359
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

344
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1232
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

829
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1037