Тренер баскетбольної команди "Франківськ-Прикарпаття" розповів про сезон жіночої Суперліги в умовах війни

Цього сезону баскетбольна команда "Франківськ-Прикарпаття-ПНУ" стала чемпіоном жіночої Суперліги.

До того ж, у 22-х матчах франківська команда здобула 22 перемоги, не зазнавши жодної поразки. Окрім цього, "пантери" виступали у Європейській лізі, де пробилися до Фіналу чотирьох і посіли четверту сходинку.

Про цей сезон, жіночу національну збірну України з баскетболу 3х3, академію та плани на майбутнє, журналіст Фіртки поспілкувався із головним тренером БК "Франківськ-Прикарпаття-ПНУ" Юрієм Процюком.

Далі подаємо пряму мову:


Як вам сезон Суперліги в умовах війни?


Хочеться подякувати Федерації баскетболу України, що попри повномасштабне вторгнення, таки змогли організувати чемпіонат. В змаганнях взяли участь 12 команд - це рекордне число. Баскетбол в Україні живе та розвивається.

Можливо, не так, як минулі роки, де грало багато легіонерів. Проте, дівчата, які залишилися в Україні, мали можливість позмагатися.


У вас 22 перемоги у 22 матчах. Однак, як ви оціните виступ команди з точки зору тренера. Чи все виходило? Чи виникали проблеми?


Досить продуктивний сезон. Хочу подякувати дівчатам за те, як вони проводили матчі. Ми грали агресивно, постійно застосовували пресинг. Попри рахунки, а ми вигравали і +120, і +80 очок, ми все одно демонстрували атакувальний та агресивний баскетбол, ми не стояли.

Дівчата були сконцентровані. Проводили заміни, використовували всю ротацію.

З тренерського боку скажу так, що ми продуктивно працювали, у нас було понад два десятки комбінації проти особистого захисту, близько десяти комбінацій проти зонного захисту. Різні види пресингу: зонний, особистий, змішаний. Суперникам завжди було важко проти нас грати.

Всі дівчата йшли до цього трофею і навіть "перевиконали" поставлені завдання. У 22 матчах здобули 22 перемоги. Статистика свідчить сама за себе: влучання триочкових — 35%, 58% — двоочкових, в середньому, 58 підборів тв 33 перехоплення за гру. 

Команда в гостях набирала 115 очок, в середньому. Ми виконували те, що відпрацьовували на тренуваннях.


Як оцінюєте рівень суперників у цьому сезоні?


Рівень команд впав. До цього, наші лідери - “Прометей”, Київ-Баскет”, “Будівельник”, у них основу складали легіонери. У нас стратегія клубу інша.

Ми зробили ставку на місцевих вихованців та українок. Були двічі на п’ятому місці, двічі - на четвертому. Ми "підбиралися" до медалей. 

З відходом легіонерів, деякі команди розпалися та перестали існувати. 

Вероніка Космач, Дарія Завертайло провели у нас п’ять сезонів. Дівчата стали справжніми лідерками. Христина Філевич, Оксана Моллова, Ольга Сівакова, Таїсія Удоденко - досвідченні гравчині. Також, запросили Анжеліку Ляшко, яка перейшла з “Київ-Баскета”. Сплав досвіду та молоді - спрацював.

У нас було в ротації 17 гравців, тому ми могли дати відпочинок провідним гравчиням та набратися досвіду молодшим.

Для всіх молодих гравчинь — це успішний сезон. Всі продемонстрували ріст. Дівчата в тренувальному процесі мали важчі ігри, ніж на змаганнях. 

Мені б хотілося і надалі працювати з цими спортсменками. Вони вперті, з характером - такі маленькі “пантерки”, які заслужили на перемогу в сезоні.

Більше читайте у матеріалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чемпіони жіночої Суперліги: в Івано-Франківську відбулася пресконференція команди "Франківськ-Прикарпаття-ПНУ" (ФОТО) 

Про обласну дитячо-юнацьку школу боксу та реванш Усика — Джошуа: інтерв'ю з чемпіоном світу Віктором Поляковим (ФОТО)

"Спорт — це престиж держави, ознака, що тут сильні та розумні люди": Мирослав Карабін про підготовку Прикарпаття до олімпійського циклу 


31.03.2023 3731
Коментарі ()

24.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають рідні зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам журналістці Фіртки розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.

123
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

829
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6822 12
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2290
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2225
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2476

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

327

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

632

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

767

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

479
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

168
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

361
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

451
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

312
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

469
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

628
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

506
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

169
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

217
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

904
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

541 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

604