Соціальне напруження в Рожнятівському районі у зв'язку з намірами калуського ТОВ «Карпатнафтохім» (контрольоване російським «Лукойлом») реалізувати проект будівництва розсолопромислів і розсолопроводу не закінчилося.
Нещодавно на 29-й сесії Рожнятівської районної ради депутати прийняли звернення до голів Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій України, Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської облдержадміністрації, в якому просять провести додаткові дослідження залягання покладів кам'яної солі на Верхньострутинському родовищі та залучити міжнародних експертів, «щоб убезпечити територію регіону і громадян від прогнозованих екологічних проблем, а державу - від величезних коштів для ліквідації можливих техногенних катастроф».
«Згідно з висновками Інституту геології НАН України (м. Львів), - йдеться у зверненні Рожнятівський депутатів, - Верхньострутинське родовище кам'яної солі розташоване в нестабільній геолого-тектонічній зоні передкарпаття, де відбуваються розриви і порушення гірських порід і існує велика небезпека просідання поверхні і руйнування житлових будинків мешканців навколишніх сіл, засолення сільськогосподарських земель і річок Сівки, Чечва, Лімниця.
До речі, професор, доктор геолого-мінералогічних наук Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України Володимир Ковалевич з приводу безпеки проекту висловив таку думку:
«Можна припустити, що навіть через десятки років після вилуговування солей на території Верхньострутинського родовища почнуться процеси просідання поверхні і карстоутворення. Вважаю, що запланована розробка Верхньострутінського родовища кам'яної солі може завдати більше шкоди навколишньому середовищу в порівнянні з вартістю видобутої солі».