Новину про початок повномасштабної російсько-української війни кожен митець сприйняв по-своєму.
Про свій досвід в інтерв’ю «Суспільному» розповів Юрій Андрухович, письменник з Івано-Франківська, передає Фіртка.
Чоловік каже, що перші три тижні повномасштабного вторгнення російських військ на територію України перед ним лежав список планів. Зокрема, о котрій годині та з ким запланована онлайн-зустріч.
«Якщо була якась пауза між «скайпами», «зумами» чи телефонними дзвінками – тоді я відповідав письмово на чиїсь листи. Кілька іноземних мов, якими володію, стали знаряддям праці. З однієї на іншу треба було переходити дуже динамічно.
Найголовніше – я намагаюся обгрунтувати, чому в цьому світі не буде миру, спокою та злагоди, якщо змиритися з подальшим існуванням росії путіна», - каже Андрухович.
Митець каже, що переконаний в тій ідеї, що для порятунку світу дуже мало просто захистити Україну, натомість життєво потрібна нищівна катастрофічна поразка росії.
«Треба діяти, мислити, бачити так, як Черчилль у часи Другої світової війни. Треба ставити далекосяжні цілі, і головне – не боятися путіна.
Я, власне, в міру своїх можливостей всюди, де можу у своїх виступах я підкреслюю та наголошую на цьому», - ділиться письменник.
Читайте також: