
Всі бади, які онкохворі пацієнти люблять використовувати при лікуванні, не проходять жодних клінічних досліджень. Їхню ефективність ніхто не довів.
То чи варто використовувати такі методи лікування проти раку, - про це журналістці Фіртки розповів Святослав Балака, лікар-онколог.
"В мене один пацієнт голодував. Вийшло так, що помер з низькою якістю життя, виснажений голодом, а не через онкологію. Тому я до подібного ставлюся негативно настільки, наскільки це можливо.
Якщо це вже на фінальних стадіях – тоді ок. Таке ми практикували й з моєю матір’ю. Людину ніколи не можна позбавляти надії навіть, коли вона помирає. Якщо вона вірить, що вип’є якийсь сік і він їй допоможе – нехай це робить, якщо воно не суперечить традиційній медицині.
Ніхто не скасовував ефект Плацебо. Це тоді, коли діє те, що не має діяти. Якщо додатково – нехай, але якщо як протиставлення традиційній медицині – однозначно ні", - розповідає лікар.
З його слів, щоб якийсь препарат дійшов до кінцевого споживача – проходить кілька років досліджень. А всі бади, уринотерапії, мольфари і так далі, переконує спеціаліст, дурниці.
"Хоча, наприклад, якщо людина вірить в молитви – прекрасно. Нехай читає, але нехай одночасно й лікується.
На жаль, у нас заведено про стан здоров’я говорити не пацієнту, а його родичам. Це суперечить всьому. Як можна не казати? Це ж здоров’я конкретної людини.
Знаю випадок, коли матері дорослої доньки сказали, що у її дитини рак шлунку і та повела хвору до ворожок. Через пів року молода жінка мала вже дуже "запущений" рак. На жаль, так і загинула", - ділиться Балака.
Детальніше про онкологічні захворювання та сучасні методи боротьби проти них читайте у матеріалі: Центр інтервенційної онкології на заході України: в Івано-Франківську лікар із Харкова розвиває новітні методи лікування (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
За перший квартал цього року: у 630 прикарпатців вперше виявили злоякісні пухлини
Онкологія, серцеві хвороби та коронавірус: від чого торік помирали прикарпатці