Трагедія у Мошківцях: стали відомі деталі смерті молодої прикарпатки

У четвер, 30 травня в селі Мошківці Сівко-Войнилівської сільської ради сталася трагедія. Вранці 23-річній мешканці села Марії раптово стало зле — у неї піднявся тиск.

Працівники сільської амбулаторії, оцінивши стан хворої, викликали швидку, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

Однак автомобіль «швидкої» доїхати до села не зміг – транспортне сполучення з селом неможливе через відсутність моста. У підсумку молода мама дворічної дитини померла. Так, більша частина Мошківець з’єднана з районом мостом через річку Сівка. Переправу зруйнувала повінь 2008 року.

Почалося будівництво нового моста, але згодом будову заморозили. Досі автомобілі їздили в село через тимчасову бетонну переправу. Але її днями пошкодила стихія. Тож єдиний зв’язок села з зовнішнім світом – дерев’яна пішохідна кладка, яку проклали по недобудованому мосту. Громада села вважає, що саме відсутність моста призвела до трагедії: були втрачені безцінні хвилини для надання жінці допомоги. Того ж дня у селі провели збори громади, на які викликали представників районної і обласної влади – люди вимагають добудувати міст.

Як розповіла Сівко-Войнилівський сільський голова Оксана Галка, жителі Мошківців мають проблеми не лише з транспортним сполученням. Через негоду у селі три дні немає світла. Відтак телефони у багатьох людей розрядитися і проблематично було навіть зателефонувати і викликати невідкладну допомогу.

За словами Оксани Галки, вже 31 травня вона разом з керівництвом районних ради і адміністрації побували в обласній адміністрації. Напрацьовано і направлено до президента України та уряду звернення щодо термінової добудови моста, який було зруйновано паводком у 2008 році. Так, попередній проект відновлення моста мав кошторис 35 млн гривень, роботи розпочали і освоїли 10 млн гривень. Після цього будівництво “заморозили”.

На даний час, повідомила сільський голова, для завершення робіт потрібно близько 40 млн гривень. Без допомоги з боку держави такий дорогий проект реалізувати неможливо.

На виклик до Мошківців 30 травня виїжджала бригади Калуської станції невідкладної медичної допомоги. Як розповів головний лікар медичного закладу Василь Романюк, швидку викликали до молодої жінки, 1995 року народження.

Погіршення її стану було пов’язане з важким хронічним захворюванням. Спочатку на виклик до пацієнтки прибула лікар Сівко-Войнилівської амбулаторії, яка оцінила її стан і викликала швидку.

Автомобіль «швидкої» доїхав лише до моста, медики перейшли на другий бік пішохідною кладкою, звідти лікаря «швидкої» доставили до пацієнтки додому бусом. Молода жінка була у вкрай важкому стані, тож, уже з дому лікар «швидкої» викликав ще одну бригаду невідкладки, а пацієнтку тим же бусом доставили до переходу через Сівку.

Там, із боку Мошківців, уже чекала друга бригада медиків з ношами. Молоду жінку перенесли через річку та повезли до лікарні. Однак, на жаль, врятувати їй життя не вдалося: всю дорогу до Калуша медики проводили реанімаційні заходи, проте їхні зусилля виявилися марними. О 14.32 год було зафіксовано смерть пацієнтки. До лікарні її не довезли. У померлої залишилася дворічна донечка.

Звичайно, якби міст був проїзними, то в такому разі вдалося б виграти якийсь час. Проте, в даному випадку проїзд був неможливий. Затримки у наданні медичної допомоги, за словами Василя Романюка, не було: час пішов лише на перехід ріки, а з боку Мошківців був транспорт.

Усе, що можна було зробити у цій ситуації, було зроблено. Як підкреслив керівник калуської «швидкої», автомобіль невідкладної допомоги, на жаль, з тих чи інших причин не завжди може доїхати до місця виклику, але, як правило, в таких критичних випадках допомогу надають люди, у тому числі і своїм транспортом.


31.05.2019 1858
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

13453
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1505
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1096
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2122
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3654
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1381

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1781

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

555

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1184

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1346
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

607
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24294
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

536
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

507
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

657
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1545
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

710
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7330
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

656
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1703 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

648
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

556