ТОП-5 відомих вихідців із Прикарпаття

 

Вашій увазі п'ятірка людей, які вклали та вкладають свою частинку в історію, та змушують нас гордитись тим що українець, та прикарпатець зокрема.

У ТОП-5 ми відібрали по одній людині із певного напрямку, як от музики, журналістики, спорту, акторської майстерності та письменництва. Вибір важкий, адже кожен заслуговує на те, щоб його згадали. При виборі покладались тільки на об'єктивність.

 

Lama (Наталя Дзеньків) 

Українська співачка, автор пісень, композитор.

Народилась 14 грудня 1975 року у Івано-Франківську, в сім'ї артистів Гуцульського ансамблю пісні й танцю.

Мама хотіла щоб дочка пішла її слідом, та стала балериною і навіть віддала дочку на танці із балету, проте долю дівчинки вирішив випадок. Перебуваючи у класі, Наталя побачила фортепіано і стала награвати мелодію, саме в той момент викладачка танців почула її гру та пояснила батькам, що дівчинку треба віддати саме на уроки музики, а не балету. З того часу дівчинка відкрила для себе музику. 

1993 року Наталя разом із одногрупнецию створили гурт Магія, де Наталя писала музику, а одногрупниця слова. Свою першу пісню вони записали під фонограму та відправили на радіо DJ Віталію Телезіну. Через деякий час записали альбом "Світло і тінь", який мав великий успіх, а сама група стала дуже популярною у Захадній Україні.  

У 2000 році переїжджає у Київ, деразом живе із Телезіним,вчиться писати пісні та накопичує досвід. 

У 2005 з'явилась пісня "Мені так треба", яка стала дуже популярною. Спочатку Наталя призентувалась як співачка, проте потім знайшли вже інших учасників для групи. У 2007 видають дебютний альбом "Мені так треба", до якого ввійшли 12 композицій, який тільки за тиждень розійшовся тиражем понад 20 000 дисків. 

У 2007 на церимонії MTV Europe Music Awards отримала нагороду Best Ukrainian Act. У 2008 виходить її другий альбом "Світло і тінь".

Перебуває у цивільному шлюбі. 

 

Анастасія Станко

Українська телеведуча, пластунка, журналіст, співзасновниця "Громадського ТБ".

Народилась 8 серпня 1986 у с. Нижнів, Тлумацький район, Івано-Франківської області. Навчалась у Івано-Франківській гімназії і дуже соромилась того що була із села, проте потім змінила свою думку. Також відвідувала музичу школу, займалась баскетболом та перебувала в організації Пласт. 

А потім Львів, навчання у Львівському національному університеті імені Івана Франка. На першому ж курсі разом із одногрупниками створила газету "13". Ще навчаючись, працювала на "Еко-радіо" у Львові, а згодом на телебаченні "Разом". 

А потім був Київ, робота на "Першому Національному" та на телеканалі ТВі.  

У 2013 із групою однодумців започаткувала проект "Громадське ТБ".  

У 2014 році на Луганщині була захоплена терористами у полон, де перебувала 3 дні.  

Одружена. Чоловік воює в АТО. 

 

Василь Вірастюк 

Український стронґмен, «Найсильніша людина України» (2000, 2001, 2002, 2003, 2005), чемпіон світу і володар титулу «Найсильніша людина світу» (2004), Заслужений Майстер спорту України. 

Народився 22 квітня 1974 в Івано-Франківську. Навчався у Івано-Франківської СШ № 4, потім у Технікумі фізичної культури в Івано-Франківську. Після навчання 2 роки служив у війську. 

Серед спортивних досягнень Василя Вірастюка - звання майстра спорту (1995), а в 1998 майстра спорту міжнародного класу, він є багаторазовим чемпіоном світу в силовому багатоборстві, два рази був визнаний «Найсильнішою людиною на планеті» (у 2004-му і 2007-му ). Кілька разів був занесений до Книги рекордів Гіннесса.

 Він ставив рекорди проробляючи різні силові трюки - тягнув п'ять вагонів трамвая, що важили понад 100 тонн, провозив на відстань 25 метрів зчіпку з машин Mitsubishi, на час встановлював громадні крижані куби, вагою в 150 кг кожен. 

Окрім спорту захоплюється катанням на мотоциклі.

Одружений, виховує двох синів. 

 

Ірма Вітовська 

Українська актриса театру і кіно, відома за роллю Лесі у серіалі "Леся + Рома". 

Народилась 30 грудня 1974 року у Івано-Франківську. 

З дитинства захоплювалася історією, зокрема археологією. Це дитяче захоплення привело її на історичний факультет. В університеті почала займатися в театральному гуртку. Керівник цього гуртка став першим, хто розглянув у Вітовській акторський талант.

Згодом Ірма переїжджає до Львова, де навчається у державному музичному інституті. Одразу після закінчення вузу Вітовська починає працювати в київському Молодому театрі.

Кар'єру кіноактриси Ірма почала у 2000 році, де дебютувала в драмі «Нескорений». Однак популярність прийшла до актриси після того, як вона зіграла головну роль в телевізійному серіалі «Леся + Рома», який вийшов на українському каналі ICTV.

Одружена, виховує сина. 

 

Юрій Андрухович

Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. 

Народився 13 берзня 1960 року у Івано–Франківську. Навчався в спеціалізованій школі №5 з поглибленним вивченням німецької мови.

У юності був лідером відомої літературної групи Бу-Ба-Бу ("Бурлеск-Балаган-Буфонада"). Активно займається громадською діяльністю. Має яскраво виражену громадянську позицію, підтримуючи європейську інтеґрацію України. 

Автор перекладів українською мовою п’єси «Гамлет» Вільяма Шекспіра й американських поетів-бітників «День смерті пані День» (2006).

Володіє українською, російською, польською, англійською та німецькою мовами.

Поезія Андруховича посідає чільне місце у творчості легендарних українських рок-гуртів "Плач Єремії" та "Мертвий півень".

Одружений. Люблячий батько та дідусь.

 

franyk.com


21.05.2016 11244 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

779
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1037 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3335 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33709
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2615
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3800

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

214

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

620

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1523

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

930
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

481
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

388
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

760
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12059
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1350
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1133
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1235
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

375
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

131
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

234
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1128
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4166