ТОП-12 рекордів Прикарпаття

 

Серед рекордів України не один десяток «родом» із Прикарпаття. Пропонуємо пригадати найцікавіші. До речі, деякі з них навіть потрапили до числа світових рекордів.

 

  1. Людина під снігом

Взимку 2013 року коломиянин Олексій Гуцуляк  побив світовий рекорд з перебування голої людини під снігом. Він пролежав у сніговій кучугурі годину і 20 секунд, а це на 20 хвилин більше, ніж попередній рекордсмен – із Японії.

  1. людина під снігомНаймасовіша «Коломийка» 

У листопаді 2011 року на площі біля міської ратуші в Коломиї встановили рекорд України з виконання танцю «Коломийка». Учасниками свята, яке проходило в межах Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь – нова еліта нації», була не тільки молодь Прикарпаття, але й представники багатьох областей України – від Донецька до Львова. Незважаючи на холодну пору року і сильний вітер, 207 пар виконали найпопулярніший на Галичині танець.

  1. коломийкаШість вершин за шість годин

У квітні 2012 року зафіксували  рекорд України в категорії: «Спорт, спеціальна підготовка, масові заходи» – спуск з шести найвищих вершин України за один день. Протягом п’яти днів п’ятеро українських сноубордистів та лижників у Буковелі проходили тренування й технічну підготовку для встановлення рекорду та підкорення найвищих вершин українських Карпат (гори Петрос, Говерла, Ребра, Бребенескул, Гутин-Томнатек, Піп Іван). Сміливці за шість годин здійснили спуск з шести вершин Карпат на лижах та сноубордах за допомогою гелікоптера.

6 вершин

  1. Найдовше чоловіче волосся

У 2012 році в Україні зареєстрували рекорд на найдовше чоловіче волосся – один метр і десять сантиметрів. Та ще й природного рудого кольору. Його власник – 12-річний хлопчик із Дрогобича, який по нагороду приїхав аж на Прикарпаття. Що таке ножиці та перукарське крісло, Артур не знає. Адже його не стригли з самого дитинства.

  1. найдовше чоловіче волоссяНайбільша лемківська ватра

На початку літа 2012 року на Ватряному полі в селі Рівня Рожнятівського району під час VІ Прикарпатського фольклорно-етнографічного фестивалю лемківської культури відбулося запалення найбільшої ватри в Україні. Вогонь-символ возз’єднання був ініційований самою лемківською громадою.

  1. лемківська ватраРодинне дерево

Рекорд, який встановили в Івано-Франківську в 2014 році, полягав у створенні і презентації єдиного в Україні дерева з використанням 150 фотокульок – 1800 світлин із зображенням прикарпатських родин, сімей, дітей. Ексклюзивні фотокульки, створені івано-франківською дизайнеркою Лідією Шевагою, закріплені на конструкції у формі дерева висотою понад 2,5 метри. Головна мета дійства – привернути увагу суспільства до таких важливих цінностей, як сім’я та родина.

родинне дерево

  1. Найбільший тризуб зі свіжого кропу

Улітку 2012 року на центральній сцені Долинського міського парку відбулася патріотична акція – викладення на національному прапорі розміром 20 м на 15 м найбільшого герба України зі свіжого кропу. Для встановлення цього рекорду знадобилося 100 кг кропу.

найбільший тризуб

 

  1. «Ґудзиковий» рекорд

У 2013 році на показі мод «Франківський подіум» дизайнерка Лєна Васенко встановила рекорд України в категорії «Мода, мистецтво, вперше». Вона використала найбільшу кількість ґудзиків в одній колекції одягу «Подих літа». На 14 моделях нарахували аж 5 762 ґудзики.

  1. гудзиковий рекордКарта миру

Торік на день святого Миколая в Івано-Франківську провели святкове дійство і старт міжнародного соціального проекту «Діти за мир у всьому світі», а також встановили новий рекорд України у категорії «Найбільша карта України, виготовлена дитячими руками заради миру у всьому світі». Розміри рекордної карти: 2 м на 1,5 м. У встановленні рекорду взяли участь 250 дітей, які виготовили стільки ж паперових голубів миру, яких потім наклеїли на карту.

найбільша карта України

  1. «Вареничний» рекорд

У 2014 році під час різдвяних свят в одному з івано-франківських ресторанів одночасно приготували найбільшу кількість вареників. Тисячу вареників із квашеної капусти варили протягом чотирьох днів у три зміни. Для рекорду витратили 6,5 кг борошна, близько 10 кг капусти, до 27 яєць, 1,5 кг цибулі та 2 кг сала.

  1. вареникиТанцювальний рекорд

Улітку 2013 року в Калуші відбувся всеукраїнський фестиваль-конкурс східних танців «Кубок Прикарпаття». У рамках заходу на міській площі 507 танцівниць східних танців віком від 4-х до 75 років встановили рекорд України із масового та одночасного виконання східних танців.

танцювальний рекорд

  1. Босоніж по снігу

У 2013 році в Івано-Франківську тренер з тхеквондо ВТФ, керівник центру підготовки чемпіонів «Золотий дракон» Ігор Йосипів пробіг босоніж по снігу 12 км навколо міського озера. Це зайняло у рекордсмена одну годину 20 хвилин та 46 секунд.

босоніж по снігу

До теми

В Україні рекорди реєструє «Книга рекордів України», яка виконує представницькі функції «Книги рекордів Гіннеса». Наразі «Книга рекордів України» налічує п’ять тисяч рекордів.

«Аби зареєструвати рекорд, перш за все потрібно заповнити відповідну анкету на офіційному сайті проекту, – пояснює представник «Книги рекордів України» Ганна Крисюк. – Потенційний рекордсмен повинен вказати назву рекорду, описати основну ідею та бюджет». Варто зазначити, що не реєструють рекорди, які несуть загрозу для безпеки життєдіяльності людини.

Протягом одного-двох місяців заявку розглядає редакційна рада, яка складається з експертів – неодноразових рекордсменів та фахівців у різноманітних галузях.

Вартість реєстрації рекорду включає в себе проведення відповідної експертизи рекорду, виготовлення дипломів, а також організаційні моменти щодо приїзду експертів (поселення, харчування тощо).

Якщо рекорд є соціальним проектом, тобто стосується популяризації України, патріотизму, національних та освітніх програм, пов’язаних із дітьми, то реєстрація відбувається повністю безкоштовно.

До речі, вартість проведення експертизи рекорду, який подають до «Книги рекордів Гіннеса», складає близько п’яти тисяч євро.

 

Наталя МОСТОВА, ГК


22.07.2016 1703 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

779
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1037 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3336 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33709
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2615
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3800

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

214

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

620

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1523

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

930
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

481
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

388
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

760
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12059
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1350
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1133
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1235
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

375
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

131
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

234
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1128
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4166