ТОП-10 найяскравіших сюжетів російського ТБ про Івано-Франківськ (відео)

 

 

 

Події, які висвітлювались та висвітлюються у кожному з випадків, обираються виключно негативні. "Гарячі" теми: мітинги, акції, заворушення, а також питання Коцаби, Правий Сектор, ОУН-УПА, СС “Галичина”.

 

Проаналізувавши випуски телевізійних новин російських ЗМІ, а конкретніше – сюжети, у яких згадується Івано-Франківськ, окреслили найпопулярніші теми, а для підбірки обрали найяскравіші маніпулятивні випадки.

 

Щодо найпопулярніших тем: в першу чергу варто зазначити, що найбільше сюжетів як про Україну, так і локально про Франківщину, було у час Майдану. Найспекотніші теми – це мітинги, акції, заворухи. Наступними гарячими темами для обговорення росіянами стали: питання Коцаби, активно обговорювався Правий Сектор, ОУН-УПА, СС "Галичина". 


 
Події, які висвітлювались та висвітлюються у кожному з випадків, обираються виключно негативні. Якщо, наприклад, у сюжеті не гнеться недостовірна лінія перебігу подій, тоді просто за тематику обирається проблема, нещасні випадки, кровопролиття, трагедії тощо.


 
Отож які найяскравіші, абсурдні новинарні сюжети було продемонстовано російському глядачеві протягом останніх років про Франківщину – переглядайте в редакційній добірці ТРК "Вежа". 

 

Телеканал НТВ. 

Сюжет про бойкотування франківцями російських товарів, проблеми українців та нещадні утиски росіян. За словами ведучого "НТВ", в Івано-Франківську обов’язково повинна трапитись продовольча криза у зв’язку із забороною продажу російських товарів, мовляв, українці не проживуть без них. Коментарі респондентів вирізані із контексту та інтерпретовані у "потрібному" світлі. Крім того, далі в сюжеті зазначається, що українські спортсмени відмовляються виступати за Україну через складну ситуацію в країні. А підсумком цієї інформаційної лінії слугує те, що всі ланки суспільного життя під загрозою: харчі, видовища та інформація. А єдиний легітимний орган в країні, себто Верховна Рада, не в силах допомогти, оскільки на цей орган тривають напади екстремістів "Правого сектору".

 

Пятый канал.

Один з найгучніших сюжетів про те, як влада відбирає у дітей новорічні солодощі російського виробництва. Цікавий тим, що справа у психологічному впливі на глядача шляхом емоційного тиску: мовляв, бідолашні діти-сироти залишаються без цукерок тільки через те, що їх було виготовлено у Росії. Гіперболізація посилу створює відповідний тон сюжету, чим впливає на глядацьку свідомість. Наприкінці новини підкреслено те, що коштів на українську продукцію у держави немає, при тому демонструючи кадри вітрин однієї з найбільших фабрик солодощів країни.

 

 

Россия 24.

Про школярів-бандерівців, котрі "своєрідно", як йдеться у тексті, відзначають останній дзвоник. Дівчата одягнені у кольори символіки українських націоналістів ОУН-УПА, які також використовують і заборонені у Росії радикали "Правого сектору".

 

 

 

Россия 24.

Про захоплення "чергового православного храму", та ще й наперододні великого свята Трійці. Начебто обманом туди потрапили представники греко-католицької церкви. Подія відбулась у Коломиї, що на Франківщині.

 


 

 

Россия 24.

Про перейменування вулиці поета Олександра Пушкіна, котрий, за словами представників франківської влади, займав антиукраїнську позицію. Сюжет побудований як повідомлення, оскільки для населення цієї країни це видаватиметься образою та подивом.

 

 

 

Пятый канал.

Про заборону проросійських партій в Івано-Франківську. Вплив на таке рішення депутатів мав, звісно ж, "Правий сектор".

 

 

Пятый канал.

Про реконструкцію "історичної справедливості" та звинувачення бандерівців у повторному відтворенні війни.

 

 

Пятый канал.

Про вигадану заборону Діда Мороза і Снігурочки та підозру з боку українців у тому, що герої новорічної ночі насправді – заслані шпигуни. А в Івано-Франківську цих героїв "відсторонили" від свята ще раніше.

 

 

І це тільки мізерна частина тієї інформації, яка виливається на російського глядача. До того ж, ми говоримо тільки про Франківщину, тепер уявімо масштаби схожих новин з усієї України, додаємо ще ту кількість сюжетів, яка не потрапляє у всесвітню мережу, і отримуємо неабиякий об’єм контенту для масового, націленого і поступового зомбування населення. 

 

Ця інформаційна війна ведеться не перший рік, і брехнею буде думка про те, що інформаційний військовий настрій з’явився вже у часи Майдану, – це почалось набагато раніше. При пошуках новин зі згадкою про Івано-Франківськ ми дійшли і до 2000-х років, де так само перебріхують новини про наші землі, людей та події.


16.08.2017 2110 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

628
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1168
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2492
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1349
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1987 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2918

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

670

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

752

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1655

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1640
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

339
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

453
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18361
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7475
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3652
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1039
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10775
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

288
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

285
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

474
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

447
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

679