Події, які висвітлювались та висвітлюються у кожному з випадків, обираються виключно негативні. "Гарячі" теми: мітинги, акції, заворушення, а також питання Коцаби, Правий Сектор, ОУН-УПА, СС “Галичина”.
Проаналізувавши випуски телевізійних новин російських ЗМІ, а конкретніше – сюжети, у яких згадується Івано-Франківськ, окреслили найпопулярніші теми, а для підбірки обрали найяскравіші маніпулятивні випадки.
Щодо найпопулярніших тем: в першу чергу варто зазначити, що найбільше сюжетів як про Україну, так і локально про Франківщину, було у час Майдану. Найспекотніші теми – це мітинги, акції, заворухи. Наступними гарячими темами для обговорення росіянами стали: питання Коцаби, активно обговорювався Правий Сектор, ОУН-УПА, СС "Галичина".
Події, які висвітлювались та висвітлюються у кожному з випадків, обираються виключно негативні. Якщо, наприклад, у сюжеті не гнеться недостовірна лінія перебігу подій, тоді просто за тематику обирається проблема, нещасні випадки, кровопролиття, трагедії тощо.
Отож які найяскравіші, абсурдні новинарні сюжети було продемонстовано російському глядачеві протягом останніх років про Франківщину – переглядайте в редакційній добірці ТРК "Вежа".
Телеканал НТВ.
Сюжет про бойкотування франківцями російських товарів, проблеми українців та нещадні утиски росіян. За словами ведучого "НТВ", в Івано-Франківську обов’язково повинна трапитись продовольча криза у зв’язку із забороною продажу російських товарів, мовляв, українці не проживуть без них. Коментарі респондентів вирізані із контексту та інтерпретовані у "потрібному" світлі. Крім того, далі в сюжеті зазначається, що українські спортсмени відмовляються виступати за Україну через складну ситуацію в країні. А підсумком цієї інформаційної лінії слугує те, що всі ланки суспільного життя під загрозою: харчі, видовища та інформація. А єдиний легітимний орган в країні, себто Верховна Рада, не в силах допомогти, оскільки на цей орган тривають напади екстремістів "Правого сектору".
Пятый канал.
Один з найгучніших сюжетів про те, як влада відбирає у дітей новорічні солодощі російського виробництва. Цікавий тим, що справа у психологічному впливі на глядача шляхом емоційного тиску: мовляв, бідолашні діти-сироти залишаються без цукерок тільки через те, що їх було виготовлено у Росії. Гіперболізація посилу створює відповідний тон сюжету, чим впливає на глядацьку свідомість. Наприкінці новини підкреслено те, що коштів на українську продукцію у держави немає, при тому демонструючи кадри вітрин однієї з найбільших фабрик солодощів країни.
Россия 24.
Про школярів-бандерівців, котрі "своєрідно", як йдеться у тексті, відзначають останній дзвоник. Дівчата одягнені у кольори символіки українських націоналістів ОУН-УПА, які також використовують і заборонені у Росії радикали "Правого сектору".
Россия 24.
Про захоплення "чергового православного храму", та ще й наперододні великого свята Трійці. Начебто обманом туди потрапили представники греко-католицької церкви. Подія відбулась у Коломиї, що на Франківщині.
Россия 24.
Про перейменування вулиці поета Олександра Пушкіна, котрий, за словами представників франківської влади, займав антиукраїнську позицію. Сюжет побудований як повідомлення, оскільки для населення цієї країни це видаватиметься образою та подивом.
Пятый канал.
Про заборону проросійських партій в Івано-Франківську. Вплив на таке рішення депутатів мав, звісно ж, "Правий сектор".
Пятый канал.
Про реконструкцію "історичної справедливості" та звинувачення бандерівців у повторному відтворенні війни.
Пятый канал.
Про вигадану заборону Діда Мороза і Снігурочки та підозру з боку українців у тому, що герої новорічної ночі насправді – заслані шпигуни. А в Івано-Франківську цих героїв "відсторонили" від свята ще раніше.
І це тільки мізерна частина тієї інформації, яка виливається на російського глядача. До того ж, ми говоримо тільки про Франківщину, тепер уявімо масштаби схожих новин з усієї України, додаємо ще ту кількість сюжетів, яка не потрапляє у всесвітню мережу, і отримуємо неабиякий об’єм контенту для масового, націленого і поступового зомбування населення.
Ця інформаційна війна ведеться не перший рік, і брехнею буде думка про те, що інформаційний військовий настрій з’явився вже у часи Майдану, – це почалось набагато раніше. При пошуках новин зі згадкою про Івано-Франківськ ми дійшли і до 2000-х років, де так само перебріхують новини про наші землі, людей та події.