Точка зору. Спащину Владики Сімкайла пускають з молотка: так вигідніше?

 

Мотоцикли владики Сімкайла виставили на продаж. ФОТО

 

Фіртка вже повідомляла про те, що частина колекції ретро-транспорту, яку свого часу зібрав владика Микола Сімкайла виставлена на продаж.

 

З цього приводу на ресурсі Острів Галичина з'явилася думка Ігоря Кравця з Коломиї.

 

 "Нещодавно всі прикарпатські ЗМІ облетіла інформація з церковного життя міста Коломиї: там влаштували розпродаж ретро мотоциклів, машин та велосипедів з колекції покійного владики Миколая Сімкайла. Акцію розпіарили як виключно благу справу, звісно на "користь" Бога та України.

Владика М.Сімкайло виявляється останні п’ять років колекціонував ретро транспортні засоби з метою влаштувати автопробіг Україною — від кордону до кордону, по всіх областях України. Цікаво, що серед всіх священиків митрополії УГКЦ, центр якої знаходиться в Івано-Франківську, не знайшлося жодного продовжувача справи владики Миколая. Ніхто вже більше намагається вкладати кошти в цю справу, ніхто не збирається вже більше їздити на ретро атівках від кордону до кордону. Все, на що здатні сьогоднішні спадкоємці владики Сімкайла – продати ретро техніку.

Гроші від продажу начебто підуть на навчання… бідних студентів багатої (нещодавно обкладеної коштовним мармуром) греко-католицької семінарії в Івано-Франківську.

Виявляється, якби не вмер владика, то гарували б нещасні спудеї в мармурових палацах. А тепер їм наче б то має стати легше.

Спадкоємці владики Сімкайла не знали, або навмисно забули головне життєве правило Миколи Сімкайла. Він завше нагадував: «Що купив – те знайшов, що продав – те загубив!» Сьогоднішні церковні власті ласі виключно на гроші: їм вже не потрібні акції, благодійні заходи, спортивні змагання, які влаштовував владика Миколай. Сьогодні в єпископських палатах Івано-Франківська та Коломиї надають перевагу виключно… банкнотам. Напевно так греко-католицькі лідери зрозуміли теперішнє послання папи Франциска про спрощення церковного життя. Тому й взялися продавати все, що можна, та накопичувати грошові активи. Так і про око людське краще, і більш надійніше та зручніше: гроші вони й в Африці гроші. Щоправда, не вдалося коломийським церковникам продати всю колекції ретро автомобілів, бо частина з них записана на племінника владики Миколая Володимира Сімкайла, який на відміну від дітей та родичів церковних деканів, не став священиком. Він займається мирськими заняттями і продовжує справу, яку задумав владика Миколай.

Цієї неділі Володимир повернувся зі Львова, де відбувалася змагання з ретро автомобілів, і де він успішно презентував рідне Прикарпаття. До слова, варто мабуть додати, що ретро автомобілі це ще не все що було у власності владики Миколая. Він колекціонував гуцульські ікони та унікальні хрести, і мріяв про музей гуцульського сакрального мистецтва. Цікаво, чи ікони також підуть з молотка, чи їх уже прихватизували нові церковні керманичі? Сьогодні як не дивно, не залишилося продовжувачів справи владики Миколая. Його майно, численні подарунки від знаменитих людей, його колекції, книги, картини, ікони – все це непомітно тоне в помешканнях сучасних прагматичних церковних діячів. І це в кращому випадку. Гірше, коли всі цінності традиційно будуть вивезені та продані за кордон.

Сьогодні родичі владики Сімкайла не можуть домогтися повернення приватних сімейних реліквій: фотографій, портретів владики, його вишиваних сорочок, які вишивала його мама. Навряд чи ці речі становлять цінність для Церкви. Для родини це має велике значення: адже вони не просто родичі владики: його рідний брат Василь, який став інвалідом, його невістка, ризикуючи власною безпекою в буремні роки греко-католицького підпілля, влаштовували таємні богослужіння владики Павла Василика, Владики Софрона Дмитерка. Василь Сімкайло возив обох владик ночами по селах на своєму мотоциклі з коляскою, втікаючи від міліції та кегебістів.

Проте вся ця історія схоже більше нікому вже не потрібна і не цікава: для нинішніх «будівників» Церкви та України потрібні тільки грошові знаки: гривні, долари, фунти, євро. Все решта… суєта суєт".

 

Чи варто крити церковні «офіси» дорогою міддю, в той час коли діти вмирають через відсутність коштів на лікування? (фото)


30.10.2013 521 3
Коментарі (3)

Тізер 2013.10.30, 10:08
Ридаю))) Родакам Сімкайла потрібні вишиті сорочки... Та вони на церковні будівлі замахнулися, на майно церкви вони би і єпархію не проти успадкувати. Якраз родачки і спустять все, що зібрав Сімкайло. Хай краще музей ікон робить єпархія. А мотоцкли, до речі, продає їхній законний власник, і гроші від цього також підуть на церкву. Родинка виявилася в отця ще та, небайдужа до тлінного й матеріального))) Ходять всюди і ганьблять память владики.
Ну нехай так 2013.10.30, 14:36
Вже би за ті виручені кошти надали фінансову допомогу на лікування хворої дитини, яких так багато у наших лікарнях. То справді було б по-Божому. А не "оплатити навчання бідних студентів". Бідні там не вчаться, вони туди навіть не вступлять. Вже навіть тих, що закінчили духовну семінарію, нема де дівати.
7777 2013.11.03, 22:35
Якщоб Владика Миколай ожив так на один день, то знову помер би з сорому за свою родину...
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

877
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

678
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1794
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3119
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2503
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2487

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

143

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

673

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

641

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1514
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

266
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

611
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

569
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

271
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

336
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26975
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

795
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19626
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

368
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

355
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

683
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1182 1