Точка зору. Спащину Владики Сімкайла пускають з молотка: так вигідніше?

 

Мотоцикли владики Сімкайла виставили на продаж. ФОТО

 

Фіртка вже повідомляла про те, що частина колекції ретро-транспорту, яку свого часу зібрав владика Микола Сімкайла виставлена на продаж.

 

З цього приводу на ресурсі Острів Галичина з'явилася думка Ігоря Кравця з Коломиї.

 

 "Нещодавно всі прикарпатські ЗМІ облетіла інформація з церковного життя міста Коломиї: там влаштували розпродаж ретро мотоциклів, машин та велосипедів з колекції покійного владики Миколая Сімкайла. Акцію розпіарили як виключно благу справу, звісно на "користь" Бога та України.

Владика М.Сімкайло виявляється останні п’ять років колекціонував ретро транспортні засоби з метою влаштувати автопробіг Україною — від кордону до кордону, по всіх областях України. Цікаво, що серед всіх священиків митрополії УГКЦ, центр якої знаходиться в Івано-Франківську, не знайшлося жодного продовжувача справи владики Миколая. Ніхто вже більше намагається вкладати кошти в цю справу, ніхто не збирається вже більше їздити на ретро атівках від кордону до кордону. Все, на що здатні сьогоднішні спадкоємці владики Сімкайла – продати ретро техніку.

Гроші від продажу начебто підуть на навчання… бідних студентів багатої (нещодавно обкладеної коштовним мармуром) греко-католицької семінарії в Івано-Франківську.

Виявляється, якби не вмер владика, то гарували б нещасні спудеї в мармурових палацах. А тепер їм наче б то має стати легше.

Спадкоємці владики Сімкайла не знали, або навмисно забули головне життєве правило Миколи Сімкайла. Він завше нагадував: «Що купив – те знайшов, що продав – те загубив!» Сьогоднішні церковні власті ласі виключно на гроші: їм вже не потрібні акції, благодійні заходи, спортивні змагання, які влаштовував владика Миколай. Сьогодні в єпископських палатах Івано-Франківська та Коломиї надають перевагу виключно… банкнотам. Напевно так греко-католицькі лідери зрозуміли теперішнє послання папи Франциска про спрощення церковного життя. Тому й взялися продавати все, що можна, та накопичувати грошові активи. Так і про око людське краще, і більш надійніше та зручніше: гроші вони й в Африці гроші. Щоправда, не вдалося коломийським церковникам продати всю колекції ретро автомобілів, бо частина з них записана на племінника владики Миколая Володимира Сімкайла, який на відміну від дітей та родичів церковних деканів, не став священиком. Він займається мирськими заняттями і продовжує справу, яку задумав владика Миколай.

Цієї неділі Володимир повернувся зі Львова, де відбувалася змагання з ретро автомобілів, і де він успішно презентував рідне Прикарпаття. До слова, варто мабуть додати, що ретро автомобілі це ще не все що було у власності владики Миколая. Він колекціонував гуцульські ікони та унікальні хрести, і мріяв про музей гуцульського сакрального мистецтва. Цікаво, чи ікони також підуть з молотка, чи їх уже прихватизували нові церковні керманичі? Сьогодні як не дивно, не залишилося продовжувачів справи владики Миколая. Його майно, численні подарунки від знаменитих людей, його колекції, книги, картини, ікони – все це непомітно тоне в помешканнях сучасних прагматичних церковних діячів. І це в кращому випадку. Гірше, коли всі цінності традиційно будуть вивезені та продані за кордон.

Сьогодні родичі владики Сімкайла не можуть домогтися повернення приватних сімейних реліквій: фотографій, портретів владики, його вишиваних сорочок, які вишивала його мама. Навряд чи ці речі становлять цінність для Церкви. Для родини це має велике значення: адже вони не просто родичі владики: його рідний брат Василь, який став інвалідом, його невістка, ризикуючи власною безпекою в буремні роки греко-католицького підпілля, влаштовували таємні богослужіння владики Павла Василика, Владики Софрона Дмитерка. Василь Сімкайло возив обох владик ночами по селах на своєму мотоциклі з коляскою, втікаючи від міліції та кегебістів.

Проте вся ця історія схоже більше нікому вже не потрібна і не цікава: для нинішніх «будівників» Церкви та України потрібні тільки грошові знаки: гривні, долари, фунти, євро. Все решта… суєта суєт".

 

Чи варто крити церковні «офіси» дорогою міддю, в той час коли діти вмирають через відсутність коштів на лікування? (фото)


30.10.2013 649 3
Коментарі (3)

Тізер 2013.10.30, 10:08
Ридаю))) Родакам Сімкайла потрібні вишиті сорочки... Та вони на церковні будівлі замахнулися, на майно церкви вони би і єпархію не проти успадкувати. Якраз родачки і спустять все, що зібрав Сімкайло. Хай краще музей ікон робить єпархія. А мотоцкли, до речі, продає їхній законний власник, і гроші від цього також підуть на церкву. Родинка виявилася в отця ще та, небайдужа до тлінного й матеріального))) Ходять всюди і ганьблять память владики.
Ну нехай так 2013.10.30, 14:36
Вже би за ті виручені кошти надали фінансову допомогу на лікування хворої дитини, яких так багато у наших лікарнях. То справді було б по-Божому. А не "оплатити навчання бідних студентів". Бідні там не вчаться, вони туди навіть не вступлять. Вже навіть тих, що закінчили духовну семінарію, нема де дівати.
7777 2013.11.03, 22:35
Якщоб Владика Миколай ожив так на один день, то знову помер би з сорому за свою родину...
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1184
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2915
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1017
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1083 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3205 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

963

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

815

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

190
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2379
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1169
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

475
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15092
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1132