Точка зору. Спащину Владики Сімкайла пускають з молотка: так вигідніше?

 

Мотоцикли владики Сімкайла виставили на продаж. ФОТО

 

Фіртка вже повідомляла про те, що частина колекції ретро-транспорту, яку свого часу зібрав владика Микола Сімкайла виставлена на продаж.

 

З цього приводу на ресурсі Острів Галичина з'явилася думка Ігоря Кравця з Коломиї.

 

 "Нещодавно всі прикарпатські ЗМІ облетіла інформація з церковного життя міста Коломиї: там влаштували розпродаж ретро мотоциклів, машин та велосипедів з колекції покійного владики Миколая Сімкайла. Акцію розпіарили як виключно благу справу, звісно на "користь" Бога та України.

Владика М.Сімкайло виявляється останні п’ять років колекціонував ретро транспортні засоби з метою влаштувати автопробіг Україною — від кордону до кордону, по всіх областях України. Цікаво, що серед всіх священиків митрополії УГКЦ, центр якої знаходиться в Івано-Франківську, не знайшлося жодного продовжувача справи владики Миколая. Ніхто вже більше намагається вкладати кошти в цю справу, ніхто не збирається вже більше їздити на ретро атівках від кордону до кордону. Все, на що здатні сьогоднішні спадкоємці владики Сімкайла – продати ретро техніку.

Гроші від продажу начебто підуть на навчання… бідних студентів багатої (нещодавно обкладеної коштовним мармуром) греко-католицької семінарії в Івано-Франківську.

Виявляється, якби не вмер владика, то гарували б нещасні спудеї в мармурових палацах. А тепер їм наче б то має стати легше.

Спадкоємці владики Сімкайла не знали, або навмисно забули головне життєве правило Миколи Сімкайла. Він завше нагадував: «Що купив – те знайшов, що продав – те загубив!» Сьогоднішні церковні власті ласі виключно на гроші: їм вже не потрібні акції, благодійні заходи, спортивні змагання, які влаштовував владика Миколай. Сьогодні в єпископських палатах Івано-Франківська та Коломиї надають перевагу виключно… банкнотам. Напевно так греко-католицькі лідери зрозуміли теперішнє послання папи Франциска про спрощення церковного життя. Тому й взялися продавати все, що можна, та накопичувати грошові активи. Так і про око людське краще, і більш надійніше та зручніше: гроші вони й в Африці гроші. Щоправда, не вдалося коломийським церковникам продати всю колекції ретро автомобілів, бо частина з них записана на племінника владики Миколая Володимира Сімкайла, який на відміну від дітей та родичів церковних деканів, не став священиком. Він займається мирськими заняттями і продовжує справу, яку задумав владика Миколай.

Цієї неділі Володимир повернувся зі Львова, де відбувалася змагання з ретро автомобілів, і де він успішно презентував рідне Прикарпаття. До слова, варто мабуть додати, що ретро автомобілі це ще не все що було у власності владики Миколая. Він колекціонував гуцульські ікони та унікальні хрести, і мріяв про музей гуцульського сакрального мистецтва. Цікаво, чи ікони також підуть з молотка, чи їх уже прихватизували нові церковні керманичі? Сьогодні як не дивно, не залишилося продовжувачів справи владики Миколая. Його майно, численні подарунки від знаменитих людей, його колекції, книги, картини, ікони – все це непомітно тоне в помешканнях сучасних прагматичних церковних діячів. І це в кращому випадку. Гірше, коли всі цінності традиційно будуть вивезені та продані за кордон.

Сьогодні родичі владики Сімкайла не можуть домогтися повернення приватних сімейних реліквій: фотографій, портретів владики, його вишиваних сорочок, які вишивала його мама. Навряд чи ці речі становлять цінність для Церкви. Для родини це має велике значення: адже вони не просто родичі владики: його рідний брат Василь, який став інвалідом, його невістка, ризикуючи власною безпекою в буремні роки греко-католицького підпілля, влаштовували таємні богослужіння владики Павла Василика, Владики Софрона Дмитерка. Василь Сімкайло возив обох владик ночами по селах на своєму мотоциклі з коляскою, втікаючи від міліції та кегебістів.

Проте вся ця історія схоже більше нікому вже не потрібна і не цікава: для нинішніх «будівників» Церкви та України потрібні тільки грошові знаки: гривні, долари, фунти, євро. Все решта… суєта суєт".

 

Чи варто крити церковні «офіси» дорогою міддю, в той час коли діти вмирають через відсутність коштів на лікування? (фото)


30.10.2013 597 3
Коментарі (3)

Тізер 2013.10.30, 10:08
Ридаю))) Родакам Сімкайла потрібні вишиті сорочки... Та вони на церковні будівлі замахнулися, на майно церкви вони би і єпархію не проти успадкувати. Якраз родачки і спустять все, що зібрав Сімкайло. Хай краще музей ікон робить єпархія. А мотоцкли, до речі, продає їхній законний власник, і гроші від цього також підуть на церкву. Родинка виявилася в отця ще та, небайдужа до тлінного й матеріального))) Ходять всюди і ганьблять память владики.
Ну нехай так 2013.10.30, 14:36
Вже би за ті виручені кошти надали фінансову допомогу на лікування хворої дитини, яких так багато у наших лікарнях. То справді було б по-Божому. А не "оплатити навчання бідних студентів". Бідні там не вчаться, вони туди навіть не вступлять. Вже навіть тих, що закінчили духовну семінарію, нема де дівати.
7777 2013.11.03, 22:35
Якщоб Владика Миколай ожив так на один день, то знову помер би з сорому за свою родину...
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

551
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1950
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33333
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2223
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2960
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5022 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

340

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1104

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

710

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

924
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

206
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

508
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

588 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1066
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

906
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

998
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

772
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30146 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

802
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3778
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

433
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

468