“Тітушка” з Луганська приїхав на Прикарпаття подивитись, як живуть “бандерівці” (відео)

 

 

Типовий “тітушка” з Луганська на ім’я Антон відправився на Західну Україну, щоб подивитися, як там живуть страшні “бандерівці”. Подорож хлопця зняли його земляки, творча група “4 цегли”.

 

Антон їздив у Карпати минулої весни, ще до того, як на Донбасі розгорнулася повномасштабна війна, пишуть Подробности.

 

Автори проекту змушені були покинути свої будинки і перебратися до столиці, тому монтаж документального фільму “Свої і наші” затягнувся на рік.

 

“Всі події у фільмі розгортаються на тлі перших днів сепаратизму в Луганську і області. Зйомки фільму проводилися з 8 по 14 квітня минулого року”, – розповідає один з авторів проекту Сергій Колесников.

 

З Антоном режисери познайомилися під час Антимайдану.

 

“У нього достатньо бунтівна біографія: рано залишився без батьків, немає професії, сидів у в’язниці під час подій 2013-2014 років. Типовий адепт “Русского мира “, – каже Сергій.

 

Так як політичні погляди авторів та їх головного персонажа в корені розрізнялися, під час поїздки з Антоном спілкувалися тільки сторонні люди.

 

“Ми взяли собі за правило не спілкуватися з Антоном на політичні та історичні теми. Це було зроблено, можна сказати, для чистоти експерименту. Подібні дискусії він заводив тільки з тими, хто зустрічався на його шляху. Ми були просто сторонніми спостерігачами з камерою – ні в що не втручалися, нічого не підказували. Просто стежили, щоб герой дотримувався обраного маршруту “, – розповідає Сергій.

 

Правда, враховуючи те, що творча група “4 цегли” – хлопці товариські, ізоляція Антона була радше перебільшенням. За тиждень спільної подорожі кардинально протилежні за політичними поглядами луганчани краще зрозуміли не тільки жителів західної України, але й один одного.

 

“Про самого Антона можу сказати, що це відмінний хлопець, просто став заручником” не того” виховання і несприятливих життєвих обставин. Він, як і більшість жителів Донбасу, був залишений наодинці зі своїми радянськими стереотипами, а від стереотипів не так-то просто відмовитися . Хоча, уважний глядач зрозуміє, що Антон в деяких моментах був збентежений побаченим і замислювався над тим, що те, що він почув і побачив у цій поїздці йде врозріз з його уявленнями про Західну Україну “, – ділиться Сергій.

 

За словами режисера, якби таких подорожей зі сходу на захід і з заходу на схід було в нашій країні більше, то і ворогувати б ми не стали.

 

“Антон і такі, як він, ще не були втрачені для України на момент зйомок фільму. З цими людьми треба було розмовляти раніше! Раніше треба було влаштовувати подібні поїздки, але не для однієї людини, а для сотень і тисяч жителя Донбасу і Карпат. Було би все так – ніякої війни не було б. Нікому не вдалося б посіяти ворожнечу в державі, між частинами якої йшов би дружній діалог “, – каже Сергій.

 

Сюжет документального фільму “Свої і наші” полягає в тому, що Антон вирішує їхати в Карпати на рафтинг. При цьому, турфірма пропонує жителям сходу України взяти участь у сплаві безкоштовно.

 

Антон до того ніколи не чув про рафтинг і не бував у Карпатах, як і взагалі в Західній Україні. Незважаючи на ситуацію в країні і рідному місті, власні стереотипи про “бандерівців” і відмовляння друзів, він вирушає в дорогу.

 

На шляху Луганськ – Київ – Івано-Франківськ –Верховина – Київ – Луганськ Антон зустрічає дуже багато цікавих людей зі своїми різними поглядами на життя і ситуацію в державі. З усіма він дискутує, доносячи свою точку зору і вислуховуючи точку зору опонента. Під час таких діалогів і розкривається стереотипність його мислення.

 

Зміняться погляди Антона? Перегляне він свої уявлення про ворожість заходу на схід? Що він розповість своїм друзям про “Бандерштадт”, коли повернеться в бунтівне місто? – От і інтрига, навколо якої побудований сюжет фільму.

 

 


24.04.2015 579 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

431
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1821
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3311
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1188
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1213
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1274 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

317

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1163

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1006

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

429
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

377
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2531
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1271
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1369
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

585
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15230
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7519
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

376
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

874 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

511
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

419
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

505