Тисменицький район погрожує перекрити Чукалівку?

 

Івано-Франківська рада нещодавно прийняла рішення, яким збільшила повноваження інспекції з благоустрою. Відтак інспекція останні 10 днів складає приписи на перевізників із районів, які стоять у центрі.

 

Простоювати у місті вони не мають права, як зрештою і їздити до центру. Найбільше автобусів із Тисменицького району. І не дивно, адже обласний центр знаходиться у центрі Тисменицького району.

 

Відповідно до паспорта маршруту, більшість із них має зупинятися на АС-2, АС-3 чи АС-4. А, де вони зупиняються насправді? Поруч із універмагом «Прикарпаття», по вул. Василіянок, Підгірянки, Тичини і т.д.

 

Оскільки останні дні автобусам забороняють робити відстійники, мешканці навколишніх сіл страждають. Це стало проблемою сільських голів Тисменицького району. В понеділок, 15 квітня, відбулася нарада за участю представників Тисменицького району та Івано-Франківська. Радилися, як бути далі?

 

Як сказав сільський голова Старого Лисця Анатолій Лущак, заборона заїзду перевізників вдарила по їхніх мешканцях. Мовляв, багато хто з них їде на роботу саме в Івано-Франківськ, а отже саме тут платить податки.

 

«Хотіли би вирішити на демократичному рівні, - підкреслив він. - На нашій території сміттєзвалище, очисні споруди, водозабір, садово-городні кооперативи».

 

Заступник міського голови Микола Саєвич одразу відрізав: ніхто не забороняв в’їзду автобусів чи сільських, чи приміських. Бо сесія тільки хоче впорядкувати стоянки. Тим більше, що прокуратура може поміряти загазованість міста. А відповідає за неї, відповідно до посади, саме Саєвич…

 

«Вони не будуть стояти там, де їм хочеться, - категорично сказав віце-мер. - Навіть якщо зараз прийде священик чи голова сільради. Бо не може бути: хочемо сюди і все. У нас є свій перевізник, а ваші беруть наших пасажирів, збирають всіх підряд. Хоча йому ніхто не давав дозволу збирати наших людей. В нього тут має бути тільки точка, де він збирає людей. Бо місто не повинно бути завантажене».

 

А депутат міської ради Юрій Соловей повідомив, що за інформацією начальника відділу транспорту на АС-2 щодня має відбуватися 1500 посадок… Але це ми говоримо тільки про один напрямок. Якщо ж брати усі напрямки, то їх більше у кілька разів.

 

«Якщо ви хочете вирішити питання довозу своїх людей, - врешті сказав Соловей, - то ми можемо продовжити маршрут у радіусі 10-15 км нашим маршруткам. Вони будуть зацікавлені в цьому, і заберуть без проблем ваших людей. Зрештою, і я з Хоткевича теж би хотів добратися на Бам, Пасічну та на Коновальця, але я цього зробити не можу. Я змушений приїхати на вокзал, пересісти на іншу маршрутку».

 

Врешті Микола Саєвич підкреслив, що ніхто нікого не штрафує. Попереджують тільки тих, хто простоюють у центрі міста.

 

«Залишається тільки один вихід, - сказав голова Тисменицької райради Володимир Семенів. - Так як вам сьогодні заблокували Мазепи, заблокувати Угринів чи Чукалівку».

 

Семенів згідний, що коли їдеш за кермом власного транспорту, то проїхати містом просто не можливо в години-пік. І згідний з тим, що винні у цьому як франківський так і міжрайонний транспорт. Однак, Тисменицький район повинен мати певні преференції в Івано-Франківську, так само як він дає певні преференції обласному центру.

 

«Погоджуємося з тим, що частина автобусів може їхати в наші ближні села, - сказав Семенів. - В нас є 41 автобус. Половина з них дійсно їде до наших сіл Лисець, Старий Лисець, Березівка, Черніїв, Братківці, Липівка, Підлужжя, Підпечери, Угринів, Підлісся, Загвіздя. Ще двадцятьом просимо все ж таки вишукати місце для відстою по два автобуси. Щоб вони привезли людей, в центрі розвантажилися і поїхали, туди де вони не створюють не зручності».

 

Вирішили опрацювати пропозицію. Крім того буде проведена спільна нарада за участю представників Тисменицького району, Івано-Франківська та області.

 

Тетяна Соболик, Репортер


17.04.2013 522 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

735 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2183
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33469
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2358
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3064
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5211 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

433

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1225

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

787

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

992
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

312
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

604
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

659 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1183
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

985
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1078
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

847
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30223 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

950
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3938
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

523
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

558