Тимощук: В "Баварії" я став значно сильнішим

 

/data/blog/34399/0f1aa3d3a817643604802c98db6ca929.jpg?20130414121826
Гравець мюнхенської "Баварії" та національної збірної України Анатолій Тимощук розповів в інтерв’ю "Футболу 24" про жеребкування півфіналу Ліги чемпіонів, своє майбутнє та шанси "синьо-жовтих" пробитися на чемпіонат світу-2014.

- Що скажете про результати жеребу півфіналів Ліги чемпіонів?

- Наша пара, напевне, найсильніша, нам дісталася сильна команда, вважаю, що цього протистояння бажав весь футбольний світ. Це буде цікавий двобій, адже обидві команди демонструють атакувальний футбол цього сезону, і це протистояння продемонструє, хто є більш сильним.

- Чи є доречним тренерському штабу "Баварії" звернутися за консультацією до Гвардіоли, адже він, окрім того, що тренував протягом останніх років каталонський клуб, з липня має очолити мюнхенську "Баварію"?

- Це питання не до мене, а до тренерів, можливо звернуться, а можливо і ні. Ми ретельно вивчаємо кожного суперника, дуже ретельно аналізуємо його слабкі та сильні стороні. Багато гравців та представників тренерського штабу слідкують за футбольними матчами в Іспанії та Лізі чемпіонів, тому дуже добре знають, у який футбол грає "Барселона". В нас попереду багато роботи для підготовки до цього протистояння.

- Які думки з приводу іншої пари півфіналістів?

- Ці команди вже зустрічались в групі Ліги чемпіонів, те протистояння завершилося на користь "Борусії". У порівнянні з минулим роком, "Реал" додав в організації гри, почали грати більш впевнено, тому мадридський клуб прагне взяти реванш. Стосовно шансів "Борусії", то всі бачили гру з "Малагою", обидві гри складалися непросто, окрім футбольної майстерності та самовідданості, "Борусія" мала ще трохи удачі. Команда стояла за крок від вильоту, але сталося неймовірне, і вона вже в півфіналі.

- Наскільки сильно цього сезону відчувається "мессізалежність" у "Барселони"?

- Ми всі бачимо статистику, згідно з якою він забиває велику кількість голів за свій клуб. Всі знають, що минулого року йому вдалося перебільшити рекорд Герда Мюллера за голами протягом календарного року. Мати такого форварда – це величезний плюс для будь-якої команди. Але "Барселона" - це завжди "Барселона", у команди кваліфікований склад та велика кількість гравців найвищого рівня. Мессі – це важливий гравець у грі "Барселони", через нього будується тактика гри в атаці. Розраховувати на відсутність Мессі та іншу гру не варто, адже він уже виходив на поле у грі проти ПСЖ, напевне до часу півфіналів не буде відчувати дискомфорт у зв’язку з ушкодженням.

- Наскільки "Барселона" цього року відрізняється від команди попередніх років?

- Команда впевнено грає у першості Іспанії і має значну перевагу перед "Реалом", це не завадить команді підготуватися до ігор в Лізі чемпіонів, але цього сезону в багатьох іграх ми бачили, що суперники можуть грати на результат і здобувати його. В деяких іграх це показав "Реал", "Мілан" та ПСЖ, які вдало грали і продемонстрували як можна вдало протистояти каталонцям.

- Анатолій, у вас не так давно був день народження. У "Баварії" є якась традиція пов’язана із святкуванням таких подій?

- Якихось особливих традицій немає, вранці до тренування команда вітає того, хто святкує день народження. От і все.

- В день народження багато дзвінків отримуєте? Їхня кількість перевищує сотню? З яких країн телефонують?

- Так, дзвінків зазвичай буває достатньо багато. Цього разу в день народження була гра, але незважаючи на це, отримав багато дзвінків, всі телефонували упродовж дня. Мабуть, найбільш віддалений дзвінок отримав з США. Друзі із різних команд та збірної надсилали різні відео, співали пісні з вітаннями.

- Що найчастіше дарують?

- Цього разу подарунок був досить надзвичайним – команда перемогла 9-2, таке ще ніколи не траплялось. Після гри отримав подарунки від сім’ї: діти з дружиною приготували смачний сироїдницький торт, поставили свічки, потім привітали мене зі святом і подарували малюнки та рамочки, які зробили та розмалювали самі, наскільки це дозволяли фарби та інструменти. Потім повісив ці малюнки в гостинній на стіні.

- Зважаючи на результати збірної, мабуть у день народження настрій у вас не найгірший?

- Ми провели два надзвичайно важливих матчі і здобули дві дуже важливі перемоги. Дуже радий тій підтримці, що була в нашої команди під час цих ігор, вдячний всім вболівальникам, заради яких ми намагалися перемогти суперників, щоб продовжувати боротьбу за путівку на чемпіонат світу.

- Як змінилася збірна із приходом Михайла Фоменка?

- Під керівництвом кожного тренера команда змінюється відповідно до його вимог та його бачення футболу. Футболісти прагнули довести новому тренеру свій рівень майстерності, до того ж в нас не було права на помилку, це розуміє кожен. Певною мірою відбулися зміни в тренерському штабі, змінився тренувальний процес, підхід до тренування. Ще рано робити висновки про якісь зміни, адже головне – це результат. Всі налаштовані на те, щоб здобувати результат у вирішальних поєдинках, що будуть попереду.

- Як гадаєте, якби все-таки призначили тренером збірної іменитого тренера-іноземця, перемоги "синьо-жовтих" могли би бути ще переконливішими?

- Моя професія – футболіст, а не гадалка. Можна розмовляти багато з приводу того "а що було б, якщо…", але це не має сенсу. В збірній є головний тренер – Михайло Іванович Фоменко, тому всі інші питання не варто піднімати. Протягом всього часу українську збірну очолювали вітчизняні фахівці, якщо колись в збірній буде іноземний тренер, тоді і можна буде про це поговорити та оцінити результати його досягнення.

- Як оціните шанси збірної України потрапити на чемпіонат світу в Бразилії?

- Після прикрої втрати очок у двох матчах на старті, наші шанси зменшились, але залишалась теоретична можливість виправити становище, чим ми навесні і скористалися. Зараз все так само залежить від нас, якщо ми зможемо переграти збірну Чорногорії на виїзді, ми зробимо ще один крок на зустріч Бразилії.

- До завершення контракту із "Баварією" залишилося менше, чим півроку і зараз ви уже вправі підписати попередній контракт із іншим клубом. У цьому напрямку уже почали роботу? Це правда, що ви можете повернутися в "Зеніт"?

- Особисто я нічого не шукаю, я віддаюсь роботі під час тренувань та в тих іграх, в яких виходжу на поле. Існує зацікавленість кількох клубів, які контактують зі мною, та керівництвом "Баварії" і виявляють бажання запросити мене до себе. Але цей переговорний процес не впливає на моє відношення до виступів за "Баварію". На даний момент я гравець цього клубу і за місяць-другий всі дізнаються, який буде наступний етап моєї кар’єри.

- Не прикро, що не вдалося у повній мірі проявити себе у "Баварії"?

- Я жодним чином не шкодую про ті рішення, які я обдумано прийняв. За майже чотири роки в "Баварії" я вже двічі став чемпіоном країни, вигравав національний кубок та Суперкубок, двічі претендував на найкращий трофей – Кубок чемпіонів. В спортивному плані це крок вперед, адже це свідчить про зріст майстерності та певний прогрес. Це стосовно спортивних перемог, але є й ще життєві перемоги, не тільки футбольні. Мені довелося справлятися з такими життєвими ситуаціями, які раніше не траплялися, і попри все те, що відбувалося, я зіграв понад 125 ігор за "Баварію". Тому, можна сказати, що в психологічному плані я набув нового досвіду і став значно сильнішим. Час проведений в "Баварії" і результати та титули, які я здобув, говорять самі за себе.

- Анатолій, дуже мало українців грає у топових європейських чемпіонатах. Як гадаєте, чому немає попиту на наших футболістів?

- Попит на гравців високої майстерності завжди є серед європейських клубів. Сподіваюсь, що є інтерес до українських гравців, мені особисто доводилося чути про зацікавленість у послугах кількох гравців національної команди з боку європейських клубів. Я вважаю, що у нас достатньо гравців, які могли б грати в Європі, але для цього клуби повинні проявити своє зацікавлення, виконати фінансові вимоги того клуба, за який він грає та отримати зацікавлення гравця перейти в цей клуб. Європейським клубам дуже складно виконати фінансові вимоги українських клубів, тому все залежить від того, як будуть вирішені всі ці складові. На мою думку, участь українських гравців в провідних європейських чемпіонатах дозволила б їм підвищити власну майстерність, якість гравців зросла б, а разом з тим зросла б і популярність та рівень українського футболу.

- Кажуть, за кордоном ставлення до легіонерів відрізняється від того, яке практикується в Україні чи Росії. Відчули це на власному прикладі?

- Кардинально відрізняється. Якщо проаналізувати, то в Україні до легіонерів більш тепле ставлення іноді, ніж до українських гравців. В європейських чемпіонатах все навпаки, ставлення до гравців-співвітчизників набагато краще, ніж до легіонерів.

- В ЗМІ пишуть, що ви можете повернутися в "Зеніт" або перейти в київське "Динамо". Ця інформація - абсолютна вигадка чи ви б не хотіли зараз відповідати на це питання?

- Коментувати чутки – це марна справа, адже інформація про різні клуби з’являється постійно. За останні роки в пресі моє ім’я пов’язували майже зі всіма лідерами російської та української першості, а взагалі, мені фізично не вистачило б сил зіграти за всі ті клуби, куди мене відправляли протягом футбольної кар’єри.

- Взагалі, варіант із київським "Динамо" може вами розглядатися, зважаючи на те, що ви зробили собі футбольне ім’я в донецькому "Шахтареві"?

- Протягом професійної кар’єри в мене жодного разу не було пропозицій від київського "Динамо". Зважаючи на майже дев’ять років в Донецьку, я не бачу себе більше у футболці іншого українського клубу.

- Дехто із футбольних фахівців вважає, що ви близькі до завершення кар’єри. Що можете відповісти таким спеціалістам?

- Мене не цікавить подібна думка тих людей, про яких я нічого не знаю. Чому я маю до неї прислухатися, тим більше, що вона відірвана від реальності? В мене є багато сил, енергії, досвіду та психологічної впевненості для того, щоб подовжувати грати на високому рівні, що я і планую робити наступні 2-3 роки.

- Коли вирішите, що настав час завершити кар’єру, де буде ваше постійне місце проживання – в Луцьку, Донецьку, Санкт-Петербурзі, Мюнхені чи деінде.

- На даний момент в мене немає жодних думок про завершення кар’єри, тому я не ставлю перед собою такі питання. Що стосується помешкання, то в нас є особистий дім в Мюнхені, в який ми плануємо найближчим часом переїхати.

Розмовляв Гліб Ваколюк, Футбол 24


14.04.2013 496 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

739 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2201
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33475
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2361
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3072
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5223 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

437

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1229

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

793

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

996
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

318
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

608
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

662 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1186
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

988
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1082
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

851
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30227 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

952
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3944
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

528
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

562