
У середу, 14 травня, в Івано-Франківську презентували фільм "Ти все зрозумієш колись". Стрічку присвятили реаліям, в яких живуть українські сім'ї.
Про це пише Фіртка з місця події.
Режисерами фільму є Родіон Волков та народна артистка України Ольга Комановська.
"Ти все зрозумієш колись" — поетична драма, яка зображає звільнення Херсону та розкриває долю сучасної української сім'ї. Сюжет фільму розповідає про подружжя Олі та Кості з Херсона, яке виховує маленького сина. Сім'я пережила кількамісячну окупацію та виїхало на підконтрольну Україні територію. Жінка з сином живуть в Івано-Франківську, а чоловік служить снайпером.
Як розповіла Ольга Комановська, в основі фільму лежить реальна історія родини акторів з Херсона. Впродовж двох місяців вони намагалися виїхати з окупації, але їм це вдалося з п'ятої спроби.
"Ми не могли мовчати й, як творчі люди, сублімували це в кіно. Тим самим ми віддали честь полеглим за Херсон героям", — каже режисерка.
У фільмі звучить колискова "Сонце сідає", яка походить з країв Херсонщини.
Фільм знімали в Івано-Франківську, Коломиї та Верховині. Як зазначили автори стрічки, фінал мали зняти в Одесі на березі моря, але змінили плани через масовані обстріли.
"До зйомок ми залучили хлопців з ВО "Тризуб" імені Степана Бандери. На той момент вони ще не були учасними бойових дій, але зараз всі вони служать. На жаль, деяких з них вже немає серед живих", — каже режисер Родіон Волков.
Головні ролі виконали акторка та блогерка Оксана Стринадюк та заслужений артист України Ігор Захарчук.
Зі слів акторки, фінальну сцену знімали в її рідному селі.
"Після того, як я отримала цю роль, в моєму житті з'явилося дуже багато жінок, які тимчасово переселені, чекають своїх воїнів з війни, проживають це, ми з ними спілкуємося. Це стало шляхом росту й усвідомлення, наскільки важлива підтримка таких жінок і що вони мають бути помітними. Це був найкращий період усвідомлення того, наскільки нам треба бути в єдності.
Було складно передати емоції в деяких сценах, адже це сукупність жінок, які очікують. Найскладніше — це коли ти береш загальний жіночий образ і знаєш, що, напевно, до кінця не зможеш передати те, що вони проживають, але ти намагаєшся і ти хочеш це зробити", — каже Оксана Стринадюк.
Стрічку можна буде переглянути за чотири місяці на платформі YouTube. Наразі фільм презентують на фестивалях країн Латинської Америки, Північної Європи та у США.
На підтримку збору для 13 бригади НГУ "Хартія", в Івано-Франківську проведуть низку благодійних показів;
- 21 травня о 12:20 — у Карпатському національному університеті імені Василя Стефаника;
- 22 травня о 13:00 — в Івано-Франківському національному університеті нафти й газу;
- 24 травня о 19:00 — у громадському ресторані "Urban Space 100".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: