The Wall Street Journal (США): «Велика двадцятка» відкладає домовленість щодо подолання дисбалансів

The Wall Street Journal (США): «Велика двадцятка» відкладає домовленість щодо подолання дисбалансівМоже, «саме розсмокчеться»? На цьогорічному саміті у Південній Кореї «група двадцяти» боролася зі світовими дисбалансами та валютними війнами. Однак ухвалення важливих рішень відклали на наступний рік, оскільки позиції країн все ще дуже відмінні, – йдеться у статті в американській The Wall Street Journal.

Лідери найбільших світових економік обіцяли в п‘ятницю вдатися до дій задля забезпечення збалансованішого зростання, проте відклали спірні питання з визначення загроз глобальному відновленню до наступного року.

Група з двадцяти найбільших індустріальних держав та країн, що розвиваються, призупинила обіцяне визначення світових дисбалансів і тим самим розмила те, що здавалось на початку чіткими цілями, спрямованими на протидію зростаючим загрозам торговельних та валютних воєн, у яких країни шукають конкурентних переваг шляхом послаблення своєї валюти.

США та Південна Корея, яка головує цього року у «великій двадцятці», висунули пропозицію кількісно обмежити профіцити та дефіцити балансів поточних рахунків, однак натрапили на сильний спротив найбільших експортерів – Китаю та Німеччини.

В основі протиріччя лежить фундаментальне питання – як країни повинні реструктурувати свої економіки. «Це питання вирішити нелегко, – зазначив канадський прем’єр-міністр Стівен Гарпер. – Але я думаю, ми всі розмовляли однією мовою, кожен зрозумів, що треба далі робити в довгостроковій перспективі».

Глави урядів країн «великої двадцятки» зазначили після дводенного саміту в Сеулі, що вони намагатимуться утримувати зовнішні дисбаланси на «допустимому рівні» завдяки «індикативним нормативам на основі набору показників», що уможливлять «своєчасне виявлення значних дисбалансів, які потребують запобіжних та коригувальних дій».

На саміт лідерів держав, який відбудеться наприкінці наступного року, учасники «двадцятки» хочуть спільно з Міжнародним валютним фондом розробити систему оцінювання дисбалансів.

Також група ухвалила графік радикальної зміни рамочних умов для впливу на системні важливі глобальні банки, аби гарантувати платнику податків, що він ніколи більше не буде змушений платити, коли «занадто великі, аби впасти» банки потраплять у скруту. І «велика двадцятка» обіцяла завершити амбіційну торговельну угоду, називаючи 2011 рік «критичним вікном можливостей» для Догійського раунду переговорів щодо режиму світової торгівлі.

Учасники Сеульського саміту також досягли успіху у реформі керівництва МВФ, що, здебільшого, було досягнуто ще до саміту. Але головною темою саміту «великої двадцятки» були глобальні дисбаланси, які, на думку МВФ, в майбутньому зростатимуть.

США намагалися тиснути на Китай з вимогою зміцнити курс юаня і встановити необов‘язкові цільові показники для обмеження дисбалансів. Китай, своєю чергою, знайшов прибічників, які також вважають, що лібералізація монетарної політики Федеральною резервною системою США послабить долар і спричинить потік дестабілізуючого спекулятивного капіталу на ринки, що розвиваються.

Зважаючи на спірність питання, комюніке, схоже, дало країнам-учасницям зелене світло для контролю за рухом капіталу. У ньому йдеться, що країни «із завищеним плаваючим курсом валюти» можуть вживати «ретельно продуманих стриманих макроекономічних заходів».

Не відходячи від положень, на яких зійшлися наприкінці жовтня їхні міністри фінансів, лідери країн «великої двадцятки» обіцяли перейти до «системи визначення курсів валют, яка буде більшою мірою диктуватися ринком» і уникати «конкурентної девальвації валюти».

Лідери у Сеулі додали, що вони прагнуть «збільшити гнучкість курсів валют таким чином, щоб ті відображали стан економік».

Країни-учасниці «великої двадцятки», очевидно, сперечалися, як визначити і кількісно вимірювати «індикативні нормативи», які покликані оцінювати прогрес, що віщує подальші складні політичні бої стосовно стримування світових дисбалансів. Уряди не можуть навіть домовитися щодо того, що спричиняє світові дисбаланси і яку роль в цьому відіграють, наприклад, курси валют.

У головному додатку до комюніке «великої двадцятки», який мав накреслити політичні рекомендації для кожної країни, натомість були заново викладені вже відомі позиції окремих держав.

Хоча саміту не вдалося вирішити ключові питання, дехто вважає, що група йде правильним шляхом. Президент Південної Кореї, країни, яка приймала саміт, Лі Мен Бак, навіть припустив, що світові валюти стабілізуються після того, як «двадцятка» погодилася, що курс має визначатися ринком. «Ми почали виходити із так званих «валютних воєн» наприкінці саміту. Валюти стабілізуються», – мовив він.

Президент Франції Ніколя Саркозі, який головуватиме на наступному зібранні «великої двадцятки», сказав, що наступного року шукатиме, як зміцнити міжнародний консенсус у спірному питанні валютних відхилень. «Ми маємо не застрягати на обговоренні рішень, які були порушені зарано, – сказав пан Саркозі. – Ми хочемо спробувати досягнути консенсусу».

МВФ застерігає, що без співпраці «велика двадцятка» не лише не дасть необхідного імпульсу зростанню, але це може сильно вплинути і на європейську кризу суверенних боргів і спричинить притік капіталу у країни, що розвиваються, і це перегріє їхні економіки.

 

Лоренс Норман, Іен Теллі, Вільям Меллард, The Wall Street Journal (США)

ІноЗМІ


24.11.2010 804 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

830
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11394 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1980
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1870
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2867
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4771

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

515

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1157

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1670

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1416
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1810
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1635
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8873
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

712
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

791
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1976
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

959
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

457
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

388 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

797 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

839