The Wall Street Journal (США): «Велика двадцятка» відкладає домовленість щодо подолання дисбалансів

The Wall Street Journal (США): «Велика двадцятка» відкладає домовленість щодо подолання дисбалансівМоже, «саме розсмокчеться»? На цьогорічному саміті у Південній Кореї «група двадцяти» боролася зі світовими дисбалансами та валютними війнами. Однак ухвалення важливих рішень відклали на наступний рік, оскільки позиції країн все ще дуже відмінні, – йдеться у статті в американській The Wall Street Journal.

Лідери найбільших світових економік обіцяли в п‘ятницю вдатися до дій задля забезпечення збалансованішого зростання, проте відклали спірні питання з визначення загроз глобальному відновленню до наступного року.

Група з двадцяти найбільших індустріальних держав та країн, що розвиваються, призупинила обіцяне визначення світових дисбалансів і тим самим розмила те, що здавалось на початку чіткими цілями, спрямованими на протидію зростаючим загрозам торговельних та валютних воєн, у яких країни шукають конкурентних переваг шляхом послаблення своєї валюти.

США та Південна Корея, яка головує цього року у «великій двадцятці», висунули пропозицію кількісно обмежити профіцити та дефіцити балансів поточних рахунків, однак натрапили на сильний спротив найбільших експортерів – Китаю та Німеччини.

В основі протиріччя лежить фундаментальне питання – як країни повинні реструктурувати свої економіки. «Це питання вирішити нелегко, – зазначив канадський прем’єр-міністр Стівен Гарпер. – Але я думаю, ми всі розмовляли однією мовою, кожен зрозумів, що треба далі робити в довгостроковій перспективі».

Глави урядів країн «великої двадцятки» зазначили після дводенного саміту в Сеулі, що вони намагатимуться утримувати зовнішні дисбаланси на «допустимому рівні» завдяки «індикативним нормативам на основі набору показників», що уможливлять «своєчасне виявлення значних дисбалансів, які потребують запобіжних та коригувальних дій».

На саміт лідерів держав, який відбудеться наприкінці наступного року, учасники «двадцятки» хочуть спільно з Міжнародним валютним фондом розробити систему оцінювання дисбалансів.

Також група ухвалила графік радикальної зміни рамочних умов для впливу на системні важливі глобальні банки, аби гарантувати платнику податків, що він ніколи більше не буде змушений платити, коли «занадто великі, аби впасти» банки потраплять у скруту. І «велика двадцятка» обіцяла завершити амбіційну торговельну угоду, називаючи 2011 рік «критичним вікном можливостей» для Догійського раунду переговорів щодо режиму світової торгівлі.

Учасники Сеульського саміту також досягли успіху у реформі керівництва МВФ, що, здебільшого, було досягнуто ще до саміту. Але головною темою саміту «великої двадцятки» були глобальні дисбаланси, які, на думку МВФ, в майбутньому зростатимуть.

США намагалися тиснути на Китай з вимогою зміцнити курс юаня і встановити необов‘язкові цільові показники для обмеження дисбалансів. Китай, своєю чергою, знайшов прибічників, які також вважають, що лібералізація монетарної політики Федеральною резервною системою США послабить долар і спричинить потік дестабілізуючого спекулятивного капіталу на ринки, що розвиваються.

Зважаючи на спірність питання, комюніке, схоже, дало країнам-учасницям зелене світло для контролю за рухом капіталу. У ньому йдеться, що країни «із завищеним плаваючим курсом валюти» можуть вживати «ретельно продуманих стриманих макроекономічних заходів».

Не відходячи від положень, на яких зійшлися наприкінці жовтня їхні міністри фінансів, лідери країн «великої двадцятки» обіцяли перейти до «системи визначення курсів валют, яка буде більшою мірою диктуватися ринком» і уникати «конкурентної девальвації валюти».

Лідери у Сеулі додали, що вони прагнуть «збільшити гнучкість курсів валют таким чином, щоб ті відображали стан економік».

Країни-учасниці «великої двадцятки», очевидно, сперечалися, як визначити і кількісно вимірювати «індикативні нормативи», які покликані оцінювати прогрес, що віщує подальші складні політичні бої стосовно стримування світових дисбалансів. Уряди не можуть навіть домовитися щодо того, що спричиняє світові дисбаланси і яку роль в цьому відіграють, наприклад, курси валют.

У головному додатку до комюніке «великої двадцятки», який мав накреслити політичні рекомендації для кожної країни, натомість були заново викладені вже відомі позиції окремих держав.

Хоча саміту не вдалося вирішити ключові питання, дехто вважає, що група йде правильним шляхом. Президент Південної Кореї, країни, яка приймала саміт, Лі Мен Бак, навіть припустив, що світові валюти стабілізуються після того, як «двадцятка» погодилася, що курс має визначатися ринком. «Ми почали виходити із так званих «валютних воєн» наприкінці саміту. Валюти стабілізуються», – мовив він.

Президент Франції Ніколя Саркозі, який головуватиме на наступному зібранні «великої двадцятки», сказав, що наступного року шукатиме, як зміцнити міжнародний консенсус у спірному питанні валютних відхилень. «Ми маємо не застрягати на обговоренні рішень, які були порушені зарано, – сказав пан Саркозі. – Ми хочемо спробувати досягнути консенсусу».

МВФ застерігає, що без співпраці «велика двадцятка» не лише не дасть необхідного імпульсу зростанню, але це може сильно вплинути і на європейську кризу суверенних боргів і спричинить притік капіталу у країни, що розвиваються, і це перегріє їхні економіки.

 

Лоренс Норман, Іен Теллі, Вільям Меллард, The Wall Street Journal (США)

ІноЗМІ


24.11.2010 864 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1764
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1104
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1358 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3887 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33945
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2942

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

402

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

822

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1794

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1139
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1164
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

696
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

570
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2051
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12262
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1564
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1351
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

629
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

323
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

394
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

438
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1329