The Wall Street Journal (США): «Велика двадцятка» відкладає домовленість щодо подолання дисбалансів

The Wall Street Journal (США): «Велика двадцятка» відкладає домовленість щодо подолання дисбалансівМоже, «саме розсмокчеться»? На цьогорічному саміті у Південній Кореї «група двадцяти» боролася зі світовими дисбалансами та валютними війнами. Однак ухвалення важливих рішень відклали на наступний рік, оскільки позиції країн все ще дуже відмінні, – йдеться у статті в американській The Wall Street Journal.

Лідери найбільших світових економік обіцяли в п‘ятницю вдатися до дій задля забезпечення збалансованішого зростання, проте відклали спірні питання з визначення загроз глобальному відновленню до наступного року.

Група з двадцяти найбільших індустріальних держав та країн, що розвиваються, призупинила обіцяне визначення світових дисбалансів і тим самим розмила те, що здавалось на початку чіткими цілями, спрямованими на протидію зростаючим загрозам торговельних та валютних воєн, у яких країни шукають конкурентних переваг шляхом послаблення своєї валюти.

США та Південна Корея, яка головує цього року у «великій двадцятці», висунули пропозицію кількісно обмежити профіцити та дефіцити балансів поточних рахунків, однак натрапили на сильний спротив найбільших експортерів – Китаю та Німеччини.

В основі протиріччя лежить фундаментальне питання – як країни повинні реструктурувати свої економіки. «Це питання вирішити нелегко, – зазначив канадський прем’єр-міністр Стівен Гарпер. – Але я думаю, ми всі розмовляли однією мовою, кожен зрозумів, що треба далі робити в довгостроковій перспективі».

Глави урядів країн «великої двадцятки» зазначили після дводенного саміту в Сеулі, що вони намагатимуться утримувати зовнішні дисбаланси на «допустимому рівні» завдяки «індикативним нормативам на основі набору показників», що уможливлять «своєчасне виявлення значних дисбалансів, які потребують запобіжних та коригувальних дій».

На саміт лідерів держав, який відбудеться наприкінці наступного року, учасники «двадцятки» хочуть спільно з Міжнародним валютним фондом розробити систему оцінювання дисбалансів.

Також група ухвалила графік радикальної зміни рамочних умов для впливу на системні важливі глобальні банки, аби гарантувати платнику податків, що він ніколи більше не буде змушений платити, коли «занадто великі, аби впасти» банки потраплять у скруту. І «велика двадцятка» обіцяла завершити амбіційну торговельну угоду, називаючи 2011 рік «критичним вікном можливостей» для Догійського раунду переговорів щодо режиму світової торгівлі.

Учасники Сеульського саміту також досягли успіху у реформі керівництва МВФ, що, здебільшого, було досягнуто ще до саміту. Але головною темою саміту «великої двадцятки» були глобальні дисбаланси, які, на думку МВФ, в майбутньому зростатимуть.

США намагалися тиснути на Китай з вимогою зміцнити курс юаня і встановити необов‘язкові цільові показники для обмеження дисбалансів. Китай, своєю чергою, знайшов прибічників, які також вважають, що лібералізація монетарної політики Федеральною резервною системою США послабить долар і спричинить потік дестабілізуючого спекулятивного капіталу на ринки, що розвиваються.

Зважаючи на спірність питання, комюніке, схоже, дало країнам-учасницям зелене світло для контролю за рухом капіталу. У ньому йдеться, що країни «із завищеним плаваючим курсом валюти» можуть вживати «ретельно продуманих стриманих макроекономічних заходів».

Не відходячи від положень, на яких зійшлися наприкінці жовтня їхні міністри фінансів, лідери країн «великої двадцятки» обіцяли перейти до «системи визначення курсів валют, яка буде більшою мірою диктуватися ринком» і уникати «конкурентної девальвації валюти».

Лідери у Сеулі додали, що вони прагнуть «збільшити гнучкість курсів валют таким чином, щоб ті відображали стан економік».

Країни-учасниці «великої двадцятки», очевидно, сперечалися, як визначити і кількісно вимірювати «індикативні нормативи», які покликані оцінювати прогрес, що віщує подальші складні політичні бої стосовно стримування світових дисбалансів. Уряди не можуть навіть домовитися щодо того, що спричиняє світові дисбаланси і яку роль в цьому відіграють, наприклад, курси валют.

У головному додатку до комюніке «великої двадцятки», який мав накреслити політичні рекомендації для кожної країни, натомість були заново викладені вже відомі позиції окремих держав.

Хоча саміту не вдалося вирішити ключові питання, дехто вважає, що група йде правильним шляхом. Президент Південної Кореї, країни, яка приймала саміт, Лі Мен Бак, навіть припустив, що світові валюти стабілізуються після того, як «двадцятка» погодилася, що курс має визначатися ринком. «Ми почали виходити із так званих «валютних воєн» наприкінці саміту. Валюти стабілізуються», – мовив він.

Президент Франції Ніколя Саркозі, який головуватиме на наступному зібранні «великої двадцятки», сказав, що наступного року шукатиме, як зміцнити міжнародний консенсус у спірному питанні валютних відхилень. «Ми маємо не застрягати на обговоренні рішень, які були порушені зарано, – сказав пан Саркозі. – Ми хочемо спробувати досягнути консенсусу».

МВФ застерігає, що без співпраці «велика двадцятка» не лише не дасть необхідного імпульсу зростанню, але це може сильно вплинути і на європейську кризу суверенних боргів і спричинить притік капіталу у країни, що розвиваються, і це перегріє їхні економіки.

 

Лоренс Норман, Іен Теллі, Вільям Меллард, The Wall Street Journal (США)

ІноЗМІ


24.11.2010 903 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

493
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

877
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1908
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2332 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4556

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

711

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

614

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

593

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

610
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10248
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1084
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5133
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

896
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2691
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1101
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

219
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

610
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

528
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

587
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

931 2