
У ході кримської кризи Росія "шокувала" весь світ рівнем підготовки та оснащення своїх спецпідрозділів. В цьому "радикальному покращенні" взяли участь німецькі фірми.
Таку інформацію кореспондент The Daily Beast Джош Рогін почерпнув з доповіді Науково-дослідницької служби Конгресу США і розмов з неназваними співробітниками американських розвідслужб і Сенату.
"У 2011 році німецький військовий підрядчик Rheinmetall підписав контракт на будівництво центру підготовки з симулятором бойових дій у Муліно, на південному заході Росії, вартістю 140 млн доларів, - йдеться в статті. - Передбачалося, що в ньому можна буде тренувати 30 тис. російських солдатів на рік. Rheinmetall відстоював проект навіть після вторгнення до Криму, аж до того моменту, коли німецький уряд нарешті закрив його наприкінці минулого місяця". За даними Науково-дослідницької служби Конгресу США, майданчик у Муліно було спроектовано за зразком тих, що використовуються в бундесвері, і Rheinmetall планував укласти з Росією ряд інших контрактів. Прохання дати коментар в німецькій фірмі залишили без відповіді, - пише Рогін.
Кореспондент цитує якогось високопоставленого радника з Сенату: "Той факт, що німецькі компанії безпосередньо підтримували і тренували російську армію в період агресії проти України, прикрий. Американському уряду слід закликати наших союзників по НАТО перервати зараз всі зв'язки з Росією за армійською лінії доти, поки росіяни не залишать територію України, включаючи Крим".
Як зазначає автор статті, модернізація російської армії стала для американської розвідки несподіванкою. "Нам треба було приділяти цьому більше уваги, - визнала співробітниця Brookings Institution Фіона Хілл. - Сигнали надходили давно, але ми їх неправильно інтерпретували".
Зараз верхівка оборонних відомств визнає, що "російська армія в останні роки зазнала змін революційного характеру", - пише кореспондент. Йдеться не лише про модернізацію оснащення (зарубіжні спостерігачі звертають увагу на озброєння, захисну амуніцію і пристрої зв'язку), а й про зміну військової доктрини: тепер Росія робить акцент на "застосування відмінно підготовлених спеціальних формувань швидкого реагування", а також на ведення інформаційної та кібервійни.