
Минулої доби до правоохоронців звернулися п'ятеро потерпілих від шахрайств прикарпатців.
У кожному з зареєстрованих випадків надто довірливі люди самі перерахували кошти зловмисникам або надавали їм можливість це зробити, а вже з часом зрозуміли, що пошилися в дурні та звернулися за допомогою до міліції.
Двічі до органів внутрішніх справ напередодні надходили заяви від місцевих жителів, які у телефонній розмові надали інформацію невідомим особам про свій банківський рахунок. Відтак 24-річна мешканка обласного центру виявила зникнення з рахунку 6 тисяч гривень, а 38-річна тлумаччанка добровільно «позбулася» понад 2 тисяч гривень.
До Яремчанського міськвідділу міліції учора звернулася 24-річна жителька одного з тамтешніх сіл, яка днями перерахувала 5300 гривень на рахунок невідомої особи, котра назвалася представником офісу продажу автомобілів в Києві. Цей переказ буцімто мав стати підставою для оформлення необхідної документації на виграш автівки. Щойно гроші були перераховані, як, не важко здогадатися, зник телефонний зв’язок з київською «конторою», а з ним і примарні сподівання на виграш престижної іномарки.
Очевидно, безперспективним виявилося очікування на замовлений через інтернет-мережу товар і для 46-річного чоловіка, який напередодні повідомив про факт шахрайства працівників Івано-Франківського міськвідділу міліції. Він перерахував на вказаний продавцем рахунок 9 тисяч гривень за автомобільні колеса, утім не отримав замовлення.
Та найбільше постраждала від шахраїв пенсіонерка з Калуша. 78-річна жінка довірилася незнайомцеві, який зателефонував і представився чоловіком онучки. Відтак «новоявлений родич» обманним шляхом заволодів 20 тисячами, що належали літній калушанці.
За кожним зверненням потерпілих від шахрайських дій працівники прикарпатської міліції проводять перевірку, а відтак здійснюють заходи щодо розкриття цих злочинів. Водночас правоохоронці спонукають краян бути пильними і не довіряти свої фінансові справи незнайомцям. Не варто повідомляти будь-яку інформацію про банківські рахунки стороннім особам, навіть якщо вони представляються у телефонній розмові працівниками банку. Вирішивши придбати товар з допомогою інтернет-мережі, необхідно максимально переконатися у чесності та порядності продавців. Тим більше не слід беззастережно довірятися телефонним співрозмовникам, які, називаючись приміром представниками владних органів, обіцяють за певну грошову винагороду невідкладно допомогти у вирішенні якоїсь критичної ситуації. Шахраї вдаються до різних вигадок та способів, щоб ввести в оману потенційних потерпілих, і від самих громадян в першу чергу залежить, чи вдасться зловмисникам реалізувати злочинні задуми.