Історія створення саме світлого пива налічує декілька сотень років. Досі вчені не дійшли висновку, в якій саме з країн почали вперше виготовляти цей сорт як окремий вид пива. Але підтвердження того, що пиво — найдавніший напій, який вміли готувати наші предки, знаходять у всьому світі. Складно уявити собі, скільки експериментів було проведено пивоварами, перш ніж вони досягли ідеального смаку та аромату світлого пива. Сьогодні купити світле пиво може будь-хто та будь-коли, звичайно тільки якщо вам є 18 років. Для цього навіть не обов’язково виходити з дому. Скориставшись послугами онлайн-супермаркету Турбо, можна замовити все необхідне з доставкою додому чи в офіс від 15 хвилин. Широкий асортимент свіжих продуктів, унікальна бонусна система TurboCoin та доступні ціни роблять онлайн шопінг з Turbo ще більш зручним та вигідним. Завдяки власним дарксторам у Києві замовлення доставляються дуже швидко. Задля збереження оптимальної температури всі продукти транспортуються у термосумках. Оформити замовлення можна на сайті або у мобільному застосунку Турбо. Замовлення на суму від 400 грн доставляються безкоштовно.
Як виготовляється світле пиво?
Попри різноманіття вибору любителів світлих сортів пива сьогодні значно більше, ніж гурманів, які віддають перевагу темним сортам. Всупереч деяким твердженням, що темне пиво міцніше за світле, варто зауважити, що міцність цієї алкогольної продукції залежить не від кольору, а від часу витримки та способу виготовлення. Прихильники світлих сортів пінного відзначають, що воно відрізняється приємним легким смаком та ароматом. У той час як темні сорти, на їхню думку, насичені гірким присмаком, важко п'ються та залишають неприємний посмак.
Технологічний процес виготовлення фільтрованого світлого пива включає кілька етапів:
- Пророщування зерен ячменю, їх сушіння та очищення від паростків.
- Подрібнення готового солоду та змішування його з водою. На цьому етапі він має солодкуватий смак.
- Суміш перекачують у спеціальний чан, де вона поділяється на дробину та сусло для подальшої фільтрації.
- Кип'ятіння сусла з додаванням хмелю та інших інгредієнтів, якщо вони потрібні залежно від рецептури.
- Перекачування суміші у вихрову ванну (вірпул). Це необхідно для видалення великих залишків хмелю та ячменю, щоб освітлити пиво.
- Охолодження та аерація у бродильній установці.
- Фільтрація — з продукту видаляються залишки дріжджів.
- Розлив у тару — пляшки, банки чи кеги.
Деякі сорти пастеризують (нагрівають до 70°С), щоб збільшити термін придатності. Нефільтроване світле пиво має деякі відмінності у виробництві. Воно теж проходить очищення, але лише один раз. Для цього застосовують кізельгурові фільтри. Після такої обробки у рідині залишаються бактерії, а сам напій продовжує бродити, тому на таких пляшках часто є позначка «Живе».
Як відрізнити якісне світле пиво?
До кольору напою висуваються особливі вимоги при виробництві. Пиво не повинно мати коричневого, зеленого або будь-якого іншого відтінку, крім золотистого з помітним блиском. Велике значення має аромат, але він дуже відрізняється у різних виробників. Головне, щоб не було неприємного, кислого запаху.
В ароматі якісного світлого пива відчувається солодова ніжність. Вона може доповнюватися ледь помітними шлейфами з трав'янистими, фруктовими, карамельними, ягідними нотками. Може мати місце хмільний присмак з ненав'язливою гіркотою.
Смак світлого пива має бути м'яким, без відчуття щільності чи тяжкості, щоб воно пилося легко.
Першокласне світле пиво повинно мати абсолютно білу, щільну, високу піну, яка зберігається протягом кількох хвилин. Можна провести простий експеримент та подути на піну. Якщо напій якісний, вона не зникне, а просто зігнеться. Також, зазвичай, після вживання на стінках келиха залишаються сліди піни, що також можна вважати показником високої якості напою.
Реклама