Технологія виготовлення та ознаки якісного світлого пива

Історія створення саме світлого пива налічує декілька сотень років. Досі вчені не дійшли висновку, в якій саме з країн почали вперше виготовляти цей сорт як окремий вид пива. Але підтвердження того, що пиво — найдавніший напій, який вміли готувати наші предки, знаходять у всьому світі. Складно уявити собі, скільки експериментів було проведено пивоварами, перш ніж вони досягли ідеального смаку та аромату світлого пива. Сьогодні купити світле пиво може будь-хто та будь-коли, звичайно тільки якщо вам є 18 років. Для цього навіть не обов’язково виходити з дому. Скориставшись послугами онлайн-супермаркету Турбо, можна замовити все необхідне з доставкою додому чи в офіс від 15 хвилин. Широкий асортимент свіжих продуктів, унікальна бонусна система TurboCoin та доступні ціни роблять онлайн шопінг з Turbo ще більш зручним та вигідним. Завдяки власним дарксторам у Києві замовлення доставляються дуже швидко. Задля збереження оптимальної температури всі продукти транспортуються у термосумках. Оформити замовлення можна на сайті або у мобільному застосунку Турбо. Замовлення на суму від 400 грн доставляються безкоштовно.

Як виготовляється світле пиво?

Попри різноманіття вибору любителів світлих сортів пива сьогодні значно більше, ніж гурманів, які віддають перевагу темним сортам. Всупереч деяким твердженням, що темне пиво міцніше за світле, варто зауважити, що міцність цієї алкогольної продукції залежить не від кольору, а від часу витримки та способу виготовлення. Прихильники світлих сортів пінного відзначають, що воно відрізняється приємним легким смаком та ароматом. У той час як темні сорти, на їхню думку, насичені гірким присмаком, важко п'ються та залишають неприємний посмак.

 

Технологічний процес виготовлення фільтрованого світлого пива включає кілька етапів:

  1. Пророщування зерен ячменю, їх сушіння та очищення від паростків.
  2. Подрібнення готового солоду та змішування його з водою. На цьому етапі він має солодкуватий смак.
  3. Суміш перекачують у спеціальний чан, де вона поділяється на дробину та сусло для подальшої фільтрації.
  4. Кип'ятіння сусла з додаванням хмелю та інших інгредієнтів, якщо вони потрібні залежно від рецептури.
  5. Перекачування суміші у вихрову ванну (вірпул). Це необхідно для видалення великих залишків хмелю та ячменю, щоб освітлити пиво.
  6. Охолодження та аерація у бродильній установці.
  7. Фільтрація — з продукту видаляються залишки дріжджів.
  8. Розлив у тару — пляшки, банки чи кеги.

Деякі сорти пастеризують (нагрівають до 70°С), щоб збільшити термін придатності. Нефільтроване світле пиво має деякі відмінності у виробництві. Воно теж проходить очищення, але лише один раз. Для цього застосовують кізельгурові фільтри. Після такої обробки у рідині залишаються бактерії, а сам напій продовжує бродити, тому на таких пляшках часто є позначка «Живе».

fDW8egjAhiM5iS6VjeRsgdEMCRho_O0Kip6AYcor5Lm2Mh05zzGPUnO5pDC8V1B-1OlgS5MhEMTykkCW821IF4p1Zkq2cj-v2DCu2-U39Ve-NYS8zD071Hdn8rUKQY98dtSn0EgpPieVBUXgpepbJg

Як відрізнити якісне світле пиво?

До кольору напою висуваються особливі вимоги при виробництві. Пиво не повинно мати коричневого, зеленого або будь-якого іншого відтінку, крім золотистого з помітним блиском. Велике значення має аромат, але він дуже відрізняється у різних виробників. Головне, щоб не було неприємного, кислого запаху.

В ароматі якісного світлого пива відчувається солодова ніжність. Вона може доповнюватися ледь помітними шлейфами з трав'янистими, фруктовими, карамельними, ягідними нотками. Може мати місце хмільний присмак з ненав'язливою гіркотою.

Смак світлого пива має бути м'яким, без відчуття щільності чи тяжкості, щоб воно пилося легко.

Першокласне світле пиво повинно мати абсолютно білу, щільну, високу піну, яка зберігається протягом кількох хвилин. Можна провести простий експеримент та подути на піну. Якщо напій якісний, вона не зникне, а просто зігнеться. Також, зазвичай, після вживання на стінках келиха залишаються сліди піни, що також можна вважати показником високої якості напою.

Реклама


25.04.2024 410
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

528
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

848
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1191 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2619
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1969
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2204

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

273

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

406

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1351

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1328
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

167
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18104
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1062
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3407
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

768
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10539
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6262
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

883
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

193
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

421
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3023
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

736