Татуювання: Біблійний погляд

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано.

До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди і засуджує. Для одних - це спосіб заявити про себе, виділитися із натовпу, для інших  можливість приховати якесь горе - шрам від аварії чи операції. До недавнього часу у нас здебільшого зустрічалися татуювання  або «наколки» на кримінальну тематику зі своєю символікою і специфікою, а з відкриттям різноманітних тату салонів збільшилась кількість декоративних татуювань.

Татуювання стає доволі популярним серед молоді і являє собою своєрідну прикрасу тіла, але якщо кільце з носа чи вуха (пірсинг) можна вийняти, то з татуюванням так легко не обійдеться. Цей малюнок на шкірі - назавжди.

Звісно, це явище отримало великий шквал критики особливо від старшого населення, яке вирішило підсилитись авторитетом Церкви. Зважаючи, що суспільство в Україні здебільшого представлене християнами різних конфесій, то і до питання татуювань ставлення різне. У когось м’якше, у когось суворіше, але джерело знань одне - Біблія.

Звернімося до Першоджерела і прочитаємо чи насправді  в ньому щось є про татуювання тіла? У давньоримський період здебільшого татуювали рабів або військових, щоб знати кому вони належать, такий собі «vin code», як у сучасних автомобілях. Здебільшого татуювання на тілі могли вкриватися певними магічними знаками, що означало приналежність людини до певної релігії та поклонінню якомусь божеству.

Відтак, щоб вберегти ізраїльський народ від боговідступництва в Біблії ми знаходимо наступні слова: «Не зробите на собі наколеного напису». (Лев:19:28).

Вважається, що тіло створене Богом є досконалим і тому не потребує прикрашення у вигляді татуювань.

Щодо тварин та інших міфічних істот типу драконів та ін. -

«Якщо хто вклоняється звірині та образу її, і приймає знамено його на чоло своє або на руку свою, сам теж нап’ється вина люті Божої» (Одкр 14, 9).

У Новому Завіті ми знаходимо настанови стосовно зовнішнього вигляду - в апостола Павла є згадка про зовнішній вигляд жінки, хоча це можна застосувати і до чоловіків - не зашкодить, а саме: «Жінки, в  убранні пристойнім, хай себе прикрашають сором’язливістю і скромністю» (Рим 12:1).

Також в іншому місці ми читаємо «прославляйте Бога в тiлах ваших i в душах ваших, якi є Божi» (1 Кор. 6:15,19-20).

Особисто мене завжди смішили тату у вигляді ієрогліфів, людина вважає, що в неї на шиї чи іншій частині тіла напис насправді пише, наприклад «мужність» чи «боротьба», а в результаті знавці східних мов в когось на шиї чи на плечі читають «не розморожувати» чи «виготовлено в Китаї».

Хоча цікава традиція зберігалася у коптських християн, які випалювали собі на плечі невеличкий хрест через те, що боялися бути вбитими мусульманами, і похованими без хресного знамення.

Зараз кожен має право на те, що  йому робити зі своїм тілом, в яку церкву ходити, і в якого бога вірити.

Важливо своїми вчинками не шкодити іншим, і не давати дурний приклад молодшим ще несформованим розумам. Сучасні малюнки на тілі мало чим відрізняються за змістом від тих прадавніх зображень - це ті ж самі міфічні істоти. Часто можна зустріти драконів з серіалу «Гра Престолів» чи знаків зодіаку, і навіть жартівливий витатуйований товарний штрих код з підписом «вироблено в Україні» є своєрідним відлунням  маркування римського раба чи воїна, і як тут не згадати слова премудрого царя Соломона він же Екклезіаст

«Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем!...» (Екк1:9)


01.09.2022 Роман Тадра 9110 1
Коментарі (1)

Олег 2022.09.10, 01:36

Татуювання є наслідком нстанови волі людини -вершина айсбергу. Гедонізм в душі туту на зовні. 

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

679
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1943 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1134 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

558
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6905 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11400 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

338

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1085

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1117

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1112
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

75
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

287
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1085
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

755
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2952
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4446
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18444
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

75
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

325
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

355
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

666