Татуювання: Біблійний погляд

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано.

До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди і засуджує. Для одних - це спосіб заявити про себе, виділитися із натовпу, для інших  можливість приховати якесь горе - шрам від аварії чи операції. До недавнього часу у нас здебільшого зустрічалися татуювання  або «наколки» на кримінальну тематику зі своєю символікою і специфікою, а з відкриттям різноманітних тату салонів збільшилась кількість декоративних татуювань.

Татуювання стає доволі популярним серед молоді і являє собою своєрідну прикрасу тіла, але якщо кільце з носа чи вуха (пірсинг) можна вийняти, то з татуюванням так легко не обійдеться. Цей малюнок на шкірі - назавжди.

Звісно, це явище отримало великий шквал критики особливо від старшого населення, яке вирішило підсилитись авторитетом Церкви. Зважаючи, що суспільство в Україні здебільшого представлене християнами різних конфесій, то і до питання татуювань ставлення різне. У когось м’якше, у когось суворіше, але джерело знань одне - Біблія.

Звернімося до Першоджерела і прочитаємо чи насправді  в ньому щось є про татуювання тіла? У давньоримський період здебільшого татуювали рабів або військових, щоб знати кому вони належать, такий собі «vin code», як у сучасних автомобілях. Здебільшого татуювання на тілі могли вкриватися певними магічними знаками, що означало приналежність людини до певної релігії та поклонінню якомусь божеству.

Відтак, щоб вберегти ізраїльський народ від боговідступництва в Біблії ми знаходимо наступні слова: «Не зробите на собі наколеного напису». (Лев:19:28).

Вважається, що тіло створене Богом є досконалим і тому не потребує прикрашення у вигляді татуювань.

Щодо тварин та інших міфічних істот типу драконів та ін. -

«Якщо хто вклоняється звірині та образу її, і приймає знамено його на чоло своє або на руку свою, сам теж нап’ється вина люті Божої» (Одкр 14, 9).

У Новому Завіті ми знаходимо настанови стосовно зовнішнього вигляду - в апостола Павла є згадка про зовнішній вигляд жінки, хоча це можна застосувати і до чоловіків - не зашкодить, а саме: «Жінки, в  убранні пристойнім, хай себе прикрашають сором’язливістю і скромністю» (Рим 12:1).

Також в іншому місці ми читаємо «прославляйте Бога в тiлах ваших i в душах ваших, якi є Божi» (1 Кор. 6:15,19-20).

Особисто мене завжди смішили тату у вигляді ієрогліфів, людина вважає, що в неї на шиї чи іншій частині тіла напис насправді пише, наприклад «мужність» чи «боротьба», а в результаті знавці східних мов в когось на шиї чи на плечі читають «не розморожувати» чи «виготовлено в Китаї».

Хоча цікава традиція зберігалася у коптських християн, які випалювали собі на плечі невеличкий хрест через те, що боялися бути вбитими мусульманами, і похованими без хресного знамення.

Зараз кожен має право на те, що  йому робити зі своїм тілом, в яку церкву ходити, і в якого бога вірити.

Важливо своїми вчинками не шкодити іншим, і не давати дурний приклад молодшим ще несформованим розумам. Сучасні малюнки на тілі мало чим відрізняються за змістом від тих прадавніх зображень - це ті ж самі міфічні істоти. Часто можна зустріти драконів з серіалу «Гра Престолів» чи знаків зодіаку, і навіть жартівливий витатуйований товарний штрих код з підписом «вироблено в Україні» є своєрідним відлунням  маркування римського раба чи воїна, і як тут не згадати слова премудрого царя Соломона він же Екклезіаст

«Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем!...» (Екк1:9)


01.09.2022 Роман Тадра 9024 1
Коментарі (1)

Олег 2022.09.10, 01:36

Татуювання є наслідком нстанови волі людини -вершина айсбергу. Гедонізм в душі туту на зовні. 

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6417 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10876 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12143 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5793
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3720
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2952

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

474

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

750

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

740

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1048
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

357
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

449
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

533
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4076
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11606
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6639
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1141
12.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18035
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

396
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

681
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

804
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

754