"Своє кіно 3": за сценарієм франківської журналістки знімуть фільм

Вже третій  рік поспіль Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!», в рамках реалізації комплексного проекту «Дивись українське», проводить  всеукраїнський конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО», за результатами якого за сценаріями-переможцями Конкурсу знімаються короткометражні фільми,  які в подальшому демонструються в українських кінотеатрах у блоці трейлерів перед основними фільмами сеансів.

Конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО-3» проходив з грудня 2018 року по квітень 2019 року. Учасники подавали свої конкурсні роботи за двома темами: «Майбутнє творять люди» та «Моє місто». За тематикою цього сезону, автори надавали перевагу історіям, які змушують замислитися над життям та плинністю часу, проаналізувати своє життя і  прагнути змін на краще. Цього року на конкурс було подано близько 500 робіт з усієї України, а також з-за кордону.

У результаті роботи журі було обрано 10 найкращих творів, автори яких  отримають авторську винагороду розміром 10 000 гривень та можливість екранізації фільму за їхніми сценаріями.

1. «ДОБРОГО ДНЯ, АНГЕЛЕ!», автор ЗАГОРОВСЬКА ЛЮБОВ МИХАЙЛІВНА

2. «НАЙПЕРШИЙ ШАНУВАЛЬНИК», автор МАКАРУСЬ ВОЛОДИМИР АНДРІЙОВИЧ

3. «ТУПІК», автор НЕСТЕРЕНКО ТАМІЛА ПАВЛІВНА

4. «ПЕРЕДБАЧЕННЯ ДЛЯ ВАС», автор ОСТРІКОВСЬКИЙ АНДРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

5. «КОБИЛЯЧА ГОЛОВА, АБО ЗЗМ», автор ВЛАСИШЕН ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ

6. «ОРЕЛ І РЕШКА», автор СТРЕЦКУЛ ВІТАЛІЙ СЕРГІЙОВИЧ

7. «НА ШАПКУ», автор СОНЯ СОТНИК

8. «БОГОРОДИЦЯ», автор БИКОВ ОЛЕКСАНДР

9. «СКЕЛЯ», автор ВОРОБЕЙ МАРІЯ

10. «РУДА», автори ТАША КАРЛЮКА та ЖАННА МАКСИМЕНКО-ДОВГИЧ

У рамках підсумкової прес-конференції з нагоди оголошення результатів конкурсу, Голова Держкіно Пилип Іллєнко подякував усім організаторам та меценатам, які підтримали Конкурс «СВОЄ КІНО-3» та проект «Дивись українське!» в цілому, і зазначив:

Фінансовий внесок Держкіно в реалізацію цього проекту можна назвати символічним, проте ми з самого початку підтримували цю ініціативу, беручи участь у розробці її концепту. Я вважаю такий підхід актуалізації українського контексту дуже вдалим: об’єднавши пасіонарних людей, які бачать українське майбутнє, зробити більш впізнаваними обличчя українських кіноакторів, дати можливість сценаристам втілити свої задуми завдяки знаним кінофахівцям і ненав‘язливо поширювати українське кіно.

Враховуючи формат проекту та побудову окремої комунікаційної програми проекту «Дивись українське», екранізовані короткометражні фільми проекту будуть демонструватися у кінотеатрах перед основними фільмами сеансів. Саме тому, при оцінюванні робіт учасники журі конкурсу спиралися на драматургійну завершеність історії та можливість екранізації сюжету  в ультракороткий метр  - до трьох хвилин. До складу журі конкурсу увійшли як знані та талановиті режисери, так і представники кіномереж та дистрибуторів, які власне і формують тенденції розвитку кіноіндустрії в Україні.

Також до складу журі входили актори, представники соціально-відповідального корпоративного бізнесу. Такий широкий спектр учасників проекту надає можливість ініціаторам отримати історії, які стануть цікавими для найбільш широкої аудиторії, зрозуміти, які теми та сюжети найбільш актуальні у сьогоденні.

Проект «Дивись українське!», та зокрема три конкурси «СВОЄ КІНО», зосереджені на пошуку життєствердних історій, які надалі екранізуються у короткометражні фільми та розповсюджуються декількома каналами для найбільш ширшого «дотику» до глядача. Для мене, дуже важливим є наповнення Проекту сенсами, які ми можемо передавати глядачам через історії у фільмах.

Наш проект можна назвати справді народним: історії пишуть українці, як досвідчені кінематографісти так і автори, для яких написання ідеї майбутнього фільму або повноцінного сценарію на Конкурс – це перші спроби в українському кінематографі. Аналізуючи показники Проекту, «Дивись українське!» створив прецедент в українському кінематографі, де поєднав талант українців, експертне середовище галузі та поступово підвищив лояльність до українського кіно в цілому. – Андрій Різоль, ініціатор проекту «Дивись українське!», Голова правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!».

Нагадаємо, що започаткування проекту «Дивись українське» було ініційовано у 2016 році, й у грудні того ж року стартував перший конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО», за підсумками якого, в рамках проекту «Дивись українське!» вже відзнято 20 короткометражних фільмів за сценаріями конкурсу. Важливо зазначити, що сімнадцять фільмів з 20-ти, у трихвилинних редакціях переглянуло понад 1 500 000 глядачів в українських кінотеатрах.

Розширені режисерські версії фільмів (хронометражем до 20-ти хвилин), з травня 2018 року запущено у фестивальну дистрибуцію. Станом на квітень 2019 року, фільми проекту «Дивись українське» отримали більше 20-ти відзнак та нагород на міжнародних кінофестивалях в Україні та за кордоном. А окремі фільми увійшли до двох тематичних кіноальманахів  - «На своїй землі» та «Двері».

"Три роки тому мій Фонд почав підтримувати комплексний проект «Дивись українське!», в рамках якого проходить вже третій Конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО». Таким чином ми стояли біля витоків цієї великої справи. Тоді в 2016 році ми ще не до кінця усвідомлювали наскільки масштабним і затребуваним виявиться цей проект. Зараз же з упевненістю можна говорити, що ініціатива Андрія Різоля була своєчасною, і вона знайшла відгук у сотень кінематографістів. Та неймовірна кількість кіносценаріїв, які щорічно надсилаються на конкурс «СВОЄ КІНО», фільми, зняті за цими сценаріями, переконали мене в необхідності подальшої підтримки проекту. Сподіваюся, найкращі сценарії цього року втіляться в яскраві кінороботи, як це було в попередні роки, і відкриють Україні нові таланти"—  зазначив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

Генеральним партнером другого та третього сезонів проекту «Дивись українське!» є Райффайзен Банк Аваль.

"Нам приємно бути партнером такого масштабного комунікаційного проекту соціального спрямування  вже третій рік поспіль. Тішить, що  такі ініціативи знаходять масову підтримку небайдужих до кіномистецтва як одного з найважливіших рушіїв духовного розвитку української культури. — зазначила Наталія Марченко, директор Департаменту виконавчого управління та комунікацій Райффайзен Банку Аваль. — Сьогодні, коли загальнолюдські цінності набувають особливої ваги і часто доводиться робити нелегкий вибір, такі творчі проекти не тільки гуртують спільноту,  але й  допомагають відновити довіру у нашому суспільстві".  

Проект реалізується за підтримки Державного агентства України з питань кіно.


10.05.2019 1318
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2327
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1075
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1036
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2200
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3634
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2579 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

887

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

767

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

716

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

702
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10386
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1231
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5362
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1083
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2879
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1232
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

333 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

772
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

663
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

713