
Як вже повідомляла Фіртка в Івано-Франківську завершився черговий Міжнародний інвестиційно-економічний форум «Партнерство і перспектива. Енергоефективна громада».
Форум проводять вже вп'яте і цьогоріч він мав вузьку спеціалізацію. Його мета - термомодернізація житлового фонду Івано-Франківська.
За заявою організаторів, у заході взяли участь делегації з Польщі, Латвії та Румунії. Крім того, на форумі були представлені міжнародні партнери міста - GIZ, UNDP, НЕФКО.
Цілі форуму, за словами організаторів, - збільшення кількості ОСББ в місті, залучення інвестицій в термомодернізацію, багатоквартирних будівель, підвищення рівня обізнаності про наявні інвестиційні інструменти.
"Попередній форум був присвячений економічному та інвестиційному потенціалу міста, спрямований на впровадження і використання новітніх європейських технологій та практик. Тепер ми вирішили сконцентруватися на конкретних напрямках і вибрали енергоефективність. Запросили всі фонди та експертів. Ми з ними підписуємо меморандуми для того, щоб вони роз'яснили нашим ОСББ як правильно отримати інвестиції у термомодернізацію. Маємо перед собою конкретні цілі - збільшити кількість ОСББ, залучити якомога більше інвестицій на модернізацію багатоповерхових будинків в місті. Фонд енергоефективності відшкодовує до 70% вартості матеріалів та робіт по термомодернізації будинків. Це великі кошти, але їх треба правильно взяти - правильно оформити заявку, подати, зробити енергоаудит, прозвітувати і тоді отримати відшкодування. Це не простий процес, але це великі кошти", - розказує Ігор Попадюк, начальник управління інвестиційної політики.
Проте підприємці міста вважають, що ефективність даного заходу невисока через те, що основною метою організаторів є не залучення інвестицій, а освоєння бюджетних коштів.
Цьогоріч на проведення форуму витратили 170 тисяч бюджетних гривень, при відчутному дефіциті міської казни.
"Витрачені на проведення форуму гроші можна було б використати з більшою користю, тому що, реальних результатів для економіки міста та інвесторів цей захід не має. Ну приїдуть, потусуються, поговорять, пофотографуються. Потім пообідають і роз'їдуться, - вважає активіст Олег Дикий. - А реальних результатів, як от мільйонних інвестицій в економіку міста немає. Навпаки - інвестор від нас тікає".
Проте Ігор Попадюк наводить приклади позитивних результатів минулорічного форуму і зауважує, що не все так погано.
"Я можу навести приклад нашого управління, результати, які ми отримали від минулорічного форуму. На третьому форумі ми познайомилися з фондами, ми налагодили хороші дружні зв'язки. Переговорили хто, що може зробити зі своєї сторони. З кожним форумом зав'язується все більше зв'язків, щоб ми могли потім їх використовувати в нашій роботі. От ми уже написали, спільно з нашим містом-партнером Баямаре, і вже спільно реалізовуємо проєкти по електрозаправках. Зараз готуємо наступний проєкт. Ми його маємо закінчити до 2 грудня і подати заявку. Форум використовується, як робоча платформа для того, щоб нарощувати результати управління", - додав Попадюк.
Читайте також:
На міжнародному форумі говоритимуть, як зробити Івано-Франківськ більш енергоефективним