Світлодіодне освітлення - інвестиція за рахунок власної економії: програма фінансування

З кожним роком у світі з’являються нові технології, які допомагають людям не тільки розумно управляти, а ще й заощаджувати. Енергоефективність стала модним і необхідним трендом. Люди розуміють, що змінювати "лампочки Іліча" є актуальним кроком, адже питанням сьогодення є економія на витратах електроенергії, особливо якщо це стосується вуличного та промислового освітлення.

Про те, як правильно заощадити та при цьому отримати якісне освітлення Фіртка поспілкувалася з директором ТОВ «Ледпроект» Віталієм Вербовим.

Так, основною спеціалізацією компанії являється вуличне та промислове світлодіодне освітлення, а також системи управління освітленням у містах. До речі, «Ледпроект» - перші в Івано-Франківській області запровадили систему інтелектуального управління освітленням, яка надає змогу із мобільного телефону управляти вуличним світильником, знімати показники його роботи.

«Вартість тарифу на електроенергію ростиме і за прогнозами НКРЕКП у 2021 році буде приблизно 4,5 грн за 1 Квт/год. Тобто, одна лампа розжарювання потужністю 1 КВт (типова при вуличному освітленні) при 8 годинах роботи на добу, в місяць нестиме витрати 1000 грн. При встановленні світлодіодного освітлення з тим самим рівнем освітленості, ваші витрати можуть становити лишень 100 грн в місяць, а гарантійний термін роботи світильника - до 10 років. На сьогоднішній день ринок готовий запропонувати популярну світлодіодну лампочку на 10 Вт за 30 грн. Вартість лампочки розжарювання на 100 Вт 6 грн. Вигода очевидна оскільки витрати на електроенергію на світлодіодну лампочку за місяць становитимуть близько 10 грн, а на лампочку розжарювання 100 грн. За перший же місяць ви повернете собі вартість і ще буде добра економія», - розповів Віталій Вербовий.

Також, варто наголосити, основною перевагою світлодіодних ламп перш за все є низьке споживання електроенергії та довговічність. До прикладу, світлодіодна лампа на 10 Вт світить так само, як лампа розжарювання на 100 Вт або як люмінесцентна на 40 Вт. При цьому світлодіодні лампи мають на даний момент п’ятирічні гарантійні терміни роботи. Щодо утилізації, то переваги очевидні, оскільки світлодіодну лампочку можна утилізувати, як звичайний побутовий пластик.

Віталій Вербовий також порадив, як правильно підібрати необхідне Вам освітлення: 

"Формула досить проста: для підбору рівня освітленості існують чітко прописані вимоги у ДБН (державні будівельні норми) для різних об’єктів та типів доріг. Щодо мешканців міста, то найпростіше орієнтуватися по тому, як світить лампа розжарювання, наприклад у 100 Вт і чи вам її достатньо у кімнаті. Якщо так, то ділити на 10 і берете відповідну світлодіодну лампочку. Також варто врахувати, що на відміну від ламп розжарювання, світлодіодні мають різні «кольори світла», а саме «теплий» (аналог жовтого свічення лампочки розжарювання), «нейтральний» (аналог свічення люмінесцентної лампочки) та «холодний» (аналог свічення ртутних лампочок). Для житлових будинків найбільше підходять світлодіодні лампочки із «нейтральним» кольором свічення (для житлових кімнат), для гаража «холодний».

Цікаво, що «Ледпроект» спільно із ТОВ «Шредер» (бельгійська компанія, заснована у 1907 році. На світлотехнічному ринку України з 1990 року. Сучасний завод у Тернополі виготовляє світильники головним чином на експорт у країни ЄС. За роки роботи в Україні встановлено та успішно працюють понад 600 000 світильників виготовлених на заводах компанії) та АБ «Укргазбанк» розробили програму фінансування заміни освітлення, перевагою якої є те, що світильники, які ви придбаєте, ідуть в заставу по фінансуванню і не потребують жодної додаткової оцінки.

«Фактично термін реалізації проєкту залежить від рішення банку про надання фінансування, яке приймається до тижня часу. Хочу наголосити, що у фінансування включаються і витрати на монтажні роботи. З практичного досвіду, фактична реалізація проєкту триває до трьох місяців. До ваших послуг створено повний пакет послуг, який включає безкоштовні світлотехнічні розрахунки, розрахунки по енергоощадності та інвестиційної привабливості проекту», - додав Віталій Вербовий.

Варто додати, що АБ «Укргазбанк» має більше 3-ох років практичного досвіду кредитування ОСББ, також банк єдиний, котрий співпрацює із міжнародною організацією IFC, має власний центр енергоефективності та власних консультантів з питань енергомодернізації у житловому секторі. АБ «Укргазбанк» першим в Україні почав кредитувати ОСББ, у пріоритетних клієнтах є також комунальні підприємства.

«Ця програма вигідна всім сторонам: наша компанія отримує свою рентабельність, банк забезпечує фінансування перспективних клієнтів та їх обслуговування, а клієнт – сучасне енергоощадне освітлення, довгострокові  привабливі інвестиції без потреби залучати власні обігові кошти», - пояснив Віталій Вербовий.

Детальну інформацію про компанію та її проєкти Ви можете знайти за ПОСИЛАННЯМ.


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2602
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20096
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1779
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1266 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2286
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3916

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

411

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2037

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

721

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1334
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

402
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

929
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24426
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

669
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

623
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

769
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1660
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8092
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

556
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

802
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2088 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

760